Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki szoptat még 8hósan is,...

Edus83 kérdése:

Aki szoptat még 8hósan is, normális, hogy babám, nem alussza át az éjszakát? Este megetetem, cicin alszik el, de kb 2óránként így is felkel keresi cicit!

Figyelt kérdés
Mit tehetnék???Éjszaka,hogy aludjunk valamennyit így döntöttem,hogy oda adom neki cicit,és alszunk tovább de az a baj én nem nagyon tudok már így sem aludni!!!Tapasztalatok erről???Tudom elrontottam,nem kellett volna cicin altatni,de így éreztem jónak első babás vagyok,és sírni nem szeretem hagyni!!!
2010. okt. 16. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Hát, ezesetben normális. Ha azt szeretnéd, hogy aludjatok mindketten, akkor változtass, de ezt csak te tudod megtenni.

Nekem mindhárom gyerekem max. 4 hós korától átaludta az éjszakát, persze 9, 13 és 13 hónapos korukig szopiztak.

6-7 hónapos korukig kizárólag szopiztak, ennek ellenére mindegyik 12 órát aludt éjjel (nem halt éhen egy se, jelentem..., sőt).

2010. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
Nem rontottál el semmit, szerintem. Akkor is ébrende a babád, ha véletlenül este nem aludna be a cicin. A kislányom másfél hónapostól fél éves koráig átaludta az éjszakákat, egy huzamban 11 órákat. Aztán miután megkezdtük a hozzátáplálást, szép lassan egyre kevesebbet szopizott napközben, viszont este akár 2-3-szor is felkel. Szopizik, aztán már teszem is vissza a kiságyba, és alszik is, mint a kisangyal. Én már megszoktam, és legalább szopizik. Próbáld meg kibírni azt a 10 percet, amíg szopik, aztán rakd vissza a kiságyba, ne hagyd magad mellett az ágyban. Nem azért írom, mert együttalvás-ellenes vagyok, hanem azért, mert neked ez az állapot nem megfelelő. Talán akkor majd ritkulnak a kelések. És kísérletezz, hogy több vagy többszöri, kalóriadúsabb napközbeni etetéstől nem kel-e ritkábban éjjel. Sok sikert!
2010. okt. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
20 hónapos a kisfiam. Eddig kb. 3x aludta át az éjszakát. 1 éves koráig 3-4x ébredt, utána már csak 1-2x ébredt illetve ébred.
2010. okt. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

9 hós a kislányom, és kétszer ébred szopira, 1-kor és 4-kor és reggel 7-kor kelünk, este meg 9-kor alszunk el.

én nem bánom ezt, és nem is szeretnék rajta változtatni, annak ellenére hogy jó lenne már aludni 8 órát egyhuzamban.

de 2 óránként az sok szerintem. sokaktól hallottam, hogy apuka vízzel vagy teával itatta, és pár nap alatt megszokja, hogy éjjel nincs cici állítólag. majd ha úgy érzem, hogy ennek eljött az ideje, akkor ezzel fogjuk megpróbálni:) de most nagyon fogzik, és még én sem szeretném leszoktatni róla, így vagyunk boldogak:)

2010. okt. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1 éves múlt a kisfiam, még mindig cicizik. Születése óta kb. 3-szor aludta át az éjszakát. Kb. 1,5-2 hónapja tart nála a szeparációs szorongás, így most éjszakánként 3-4-szer is felkel cicizni. Eddig a saját helyén aludt, de eljutottam odáig, hogy a 3.felkelésekor már majdnem összeestem a fáradtságtól, így odavettem akkor közénk és ott aludt reggelig. Hát, én is azt hittem, majd így tudok egy kicsit aludni - hát nem! Mostanra 2-re lecsökkent az éjszakai ébredése, remélem, ez így marad, mert már ez is nagy segítség nekem. Én azt mondom, míg cicizik, nem fogja átaludni az éjszakát. Türelem..
2010. okt. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet szeparációs szorongás miatt ébred annyit, nekünk is volt ilyen időszakunk, gyakorlatilag egész éjszaka cicin volt, de észre se vettem és elmúlt :) Most 10,5 hós és néha vannak olyan éjszakái, amikor jobban igényli a társaságom:) Ha úgy érzed, nyugodtan add neki oda a cicit, nem kéri majd állandóan, most csak szüksége van rád.
2010. okt. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem rontottál el semmit,én is cicin altattam a fiam kb én is 8hos koráig,de akkro kevés lett neki és magától átállt a cumisüvegre,abbol jobban jött :)és szépen megtanult elaludni a kiságyban ringatás nélkül,szerintem nem baj ha ott altatod ,én is emiatt aggodtam (elsö gyerek)hogy jajj istenem meddig huzhatom még a szoptatást mert ha nem lesz hogy fogom elaltatni,meg mit adok neki éjszaka ha kel.gőzöm se volt mit fogok csinalni.aztán a fiam megoldotta.ráállt a cumisüvegre.nem lehet hogy nem lakik jól,én erre tippelek,az én fiam se lakott jol már tudom mert majdnem 3dl-t bevág este,nekem meg annyi tejem talán sose volt.probáltad már etetni mással este?
2010. okt. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!