Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy ennyire félek?

Normális, hogy ennyire félek?

Figyelt kérdés

28hetes vagyok, első babánkat várjuk.

Egy ideje kétségbe vagyok esve, hogy mi lesz ha majd megszületik a baba. Félek, hogy nem fogom tudni, hogy miért sír, valamit elrontok a nevelésében és amitől a legjobban félek az a hozzátáplálás! Egyszerűen nem tudom, hogy hogyan csináljam majd. Hiába olvastam hogy mit hogy kell. Úgy érzem el fogom rontani. Annyira bonyolultnak tűnik nekem ez az egész. :( normális a félelmem ugye? Ti is féltetek?


2011. okt. 30. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez természetes,mindenki fél,aggódik az elején :)

Hidd el,majd szépen lassan belejössz.Én is féltem a hozzátáplálástól,mégis olyan simán és könnyen hogy csak na :)Még sok időd van hátra,élvezd a terhességet és ne aggódj!:)

2011. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne félj! Nyugi!

Ez belülről jön majd ösztönösen. És ne bújj annyiféle könyvet, csak összezavar. A legtöbbet amúgy is férfi írta, akinek aztán dunsztuk sincs az anyaságról.


Nem fogod elrontani, mert nem tudod elrontani. Persze az elején még nem tudod miért sír, mert nem tud beszélni, de rá fogsz érezni mi a baj.Pl. Bekakilt és nem épp kellemes rogyis fenékkel feküdni, vagy éhes, vagy melege van stb.

Első babánál még mindenki fél picit egy így természetes.

Meg kell majd ismerkednetek egymással, ráérzel a picúr ritmusára ez biztos!

2011. okt. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Szia, normál esetben nem kell hozzátáplálni, sőt a szoptatós liga szerint tilos, mert akkor sosem fog rendesen szopni. De amikor fájnak a mellbimbóid, hidd el, boszorkányos ügyességgel fejsz meg kutyulod a tápszert ha éppen arra van szükség.

A félelmed normális, én is féltem, és nekem segítségem sem volt. Hamar belejöttem, mert muszáj volt. Most már olyan rutinos vagyok hogy én is meglepődöm magamon.


A kulcs hogy szeresd a babádat és FIGYELJ RÁ. Figyeld a reakcióit, a sírását, a testbeszédét. Ajánlom figyelmedbe Tracy Hogg, A suttogó című könyvét. Az elsőt, ami a csecsemő gondozásáról szól. Nagyon jól leírja bizonytalan anyukáknak, mit hogy érdemes. Nem kell mindenben megfogadni a szavát, de jó támpont. Nekem bevált.

Jó babázást, és szép szülést.

Másfél éves kislány anyukája

2011. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem éppen ezért olvass el még most néhány babagondozásról szóló könyvet. Ha már megszületett a baba, nem biztos, hogy lesz időd és erőd olvasni. A Suttogót én is ajánlom. Inkább légy előre tájékozott, és akkor kevesebb hibát követsz el.

Én hónapokig nem tudtam, mikor miért sír a babám, legalábbis ő mindig ugyanúgy sírt, kivéve, ha fájt valamije. Ilyenkor végigmentem a listán, hogy mi baja lehet: éhes, pelust kell cserélni, álmos, fázik vagy melege van, kényelmetlen neki valami, unatkozik, dédelgetésre vágyik, fáj valamije... Ha kialakul a napirendetek, és összerázódtok, már elég jól ki tudod majd következtetni, mi lehet a sírás oka. Ehhez persze kell pár hét, az elején az sem árt, ha van segítséged, hogy tudj minél többet pihenni.

A hozzátáplálás még messze van, de hidd el, nem olyan bonyolult.

Nyugi, gyorsabban bele fogsz jönni, mint gondolnád! :)

2011. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ne félj. minden megy majd ösztönösen. a hozzátáplálás nekem is nagyon bonyolultnak tűnt. valamelyik babánál talán az is. az én lányom megkóstolta az almát ízlett neki. pár kanállal evett, majd 3-4 nap múlva már egy egész adagot . a többi gyümit már simán adtam neki, semmi napokig kóstoltatás nem volt. a mai napig nem finnyás, nem válogatós. 1 éves.
2011. okt. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha megszülsz, ezután fog jönni a még nagyobb aggódás. Először megíjedsz a felelősségtől. Ha még bele esel egy kis szülés utáni depresszióba, még rosszabb. Nálam legalábbis ez volt. 2 hónapos a kisfiam és még mindig betegesen aggódok minden miatt. Az oltásnál szó szerint rosszul lettem, izzadtam és remegtem, úgy sajnáltam a gyerekem. Most kiütéses, lehet csak az új öblítőtől, de sírtam fél napig és alig várom hogy holnap rohanhassak vele az orvoshoz. Idegölő rettegés az egész, hogy a gyerekem egészséges maradjon és mindent jól csináljak vele kapcsolatban. De remélem idővel alábbhagy ez a súlyos aggódás.
2011. nov. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lányok, mindenki nyugodjon meg. Az első 1-2 hónap rázós, de aztán belejöttök. Amikor a lányom először lázasodott be négy hónaposan annyira, hogy félre beszélt és hűtőfürdőbe kellett tennem,a férjem pont azon a héten volt otthon Írországban. Én végig bőgtem azt az éjszakát.


Azóta már volt egy-két lázas betegség de azokat olyan lazán vettem hogy fel sem keltettem a férjemet hűtőfürdetni. Nyugodjatok meg, mindent jól csináltok, csak türelem, sok-sok türelem. Önmagatokkal és a babával szemben is.

Sok boldogságot mindenkinek a kicsijéhez!

2011. nov. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!