Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak túl akarok esni rajta?

Csak túl akarok esni rajta?

Figyelt kérdés

Most 1 hós a babám.

Érzem, hogy szeretem, ha sokat alszik, akkor hiányzik. Szeretem a fürdetéseket, a szoptatást, mikor nézelődik.

Viszont utálok altatani. Egyszerűen büfizés után minél hamarabb le akarom rakni az ágyba és imádkozom, hogy aludjon. Ezt szerintem érzi is a baba, mert sose alszik mikor lerakom, legalább 1 óra nyűglődés van. Ezelőtt a párom csinálta az altatást, viszont mostmár vége a szabinak és vissza kellett mennie dolgozni, szóval ez rám hárul.

Fog ez változni? Olyan rosszul érzem magam, hogy ilyen érzéseim vannak.


Nehezek a mindennapok is. Hasfájós, sokat nyűglődik. Fáradt vagyok, kevesebb a türelmem is.

Mondjátok, hogy bele lehet jönni az anyaságba.


2023. aug. 28. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nemsokára 2 éves a kislanyom. Imádom, oda vagyok érte. De visszaszamolom a órákat, hogy mikor lesz este, hogy le tegyem aludni. És mikor ott tartunk, én is alig várom, hogy elaludjon. Nem erzem ettől rossz anyának magam.
2023. aug. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1 hónaposan ritka a lerakódások és alszik baba.

Mennyit van ébren? Ilyen korban átlagosan kB 1 órát vannak ébren. A mi babánk ilyenkor 95%ban karban vagy hordozza aludt.


Ringató, hordozó, altasd cicin és akkor hamarabb fog aludni. Ilyen korban még nem tudod elkapatni. A mi állandóan hordozott egy hónapokon most 4 hónapos és fordult az arány, már inkább ágyban alszik és csak ritkán kendőben hordozva. Most már gyakoroljuk vele az önálló elalvást, pici ringatás után még ébren rakjuk le. De nem sikerül mindig önállóan elaludnia. Akkor elringatjuk.

2023. aug. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy szar anya, én is így érzek, pedig imádom a kisfiam. De este az olyan jó, hogy elalszik, én meg egy kicsit fellélegezek, magammal foglalkozok.
2023. aug. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Felkel, peluscsere. 1 óra cicizés van( evés és komfort cici egyben) utána büfi. Aztán jönne az altatás, de feszül, igyekszik kinyomni a pukit. Álmában is tekereg, felsír.

Kap espumisant illetve biogaiat. Amikor nem kapott semmit a pocira, akkor ordítás volt akár 2 órán keresztül is, most inkább nyűglődés/erőlködés , hogy kinyomja a pukit.

2023. aug. 28. 16:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Tornáztas meg evés előtt. Segíts neki a pukikkal. A lábait nyomkodd fel, biciklizés, pocakmasszázs. A babáknak ezek segítettek hogy kijöjjenek a pukik.
2023. aug. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
1 hónapos gyereket teljesen felesleges rendszerszerűen, időre alatti. Azért kínlódás az altatás, mert nem álmos mêg, nem akar aludni, csak te erőlteted neki.
2023. aug. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a fiam át nem állt a napi 1 alvásra, úgy éreztem mást se csinálok csak altatok. Rettentően utáltam, ráadásul nehezen aludt el, az elején hasfájós is volt. Túl leszel ezen a részen, utána könnyebb lesz.
2023. aug. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

"Ilyen korban átlagosan kB 1 órát vannak ébren."


Nekem két gyerekem van, egyik se tudta, hogy 1 órát kell ébren lenni, 1 hónaposan már simán fent voltak 3-4 órát is egyben.

2023. aug. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt én is éreztem néha. És azért csak néha, mert általában cicin altattam el (és közben a telefonom néztem, olvasgattam) vagy háti hordozóban, ha épp nehezebben ment (és közben fogat mostam, pakolásztam stb.).


Most nagyobb, és általában fél óránál tovább nem próbálkozunk az altatással. Ha nem aludt el és lemászik az ölemből, akkor hagyom, hogy kisétáljon a szobából, csináljon, amihez kedve van. Fél óra múlva megpróbálom újra. Abszolút nem szokásos módszer, de nekünk bevált. (Kivéve, ha már látom, hogy nagyon fáradt, akkor nem engedem elmászni, akkor sem, ha ordít. De ilyenkor jobban beálik babakocsiban altatni.)

2023. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Van, amikor elalszik és csak végigterülök a szőnyegen és vegetálok. Nagyon fárasztó a gyerekes élet, mindenkinek kell egy kis pihenés egyedül.
2023. aug. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!