Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy epitett autot akarok...

Egy epitett autot akarok venni nem gyári rajta semmi sem, lehet probléma az eredetvizsgánál?

Figyelt kérdés
Elméletileg minden papir megvan hozzá és be is van jegyezve az átalakítás, lehet gond?

2023. jún. 21. 00:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Bármi lehet, megkérném az eladót, hogy eredetvizsgáztassa le, fizetem. Persze csak miután megegyeztünk az árban illetve teljes átvizsgálás után.
2023. jún. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Otthon reszelték a sufniban az alkatrészeket az autóhoz, hogy semmi nem gyári rajta?

Troll szagú a kérdés, de Magyarországon egy ilyen autó csak akkor kap forgalmi engedélyt, ha kb 12ezer oldalas, hivatalos dokumentációt mellékelnek hozzá.

Abba is belekötnek, ha pirosra van festve a lengéscsillapító rugója...

2023. jún. 21. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ első!

Nem troll a kérdés.

2023. jún. 21. 05:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nálunk mindenbe belekötnek. Viszont ismertem olyan autót, amit a gazdája papíron eladott egy lengyel barátjának, ott feltuningolták, levizsgáztatták (sokkal lazábbak a szabályok), majd így vásárolta vissza, és így már könnyebb volt magyarra átpapíroztatni.
2023. jún. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4-es jól írja. Ha egy autót átépítünk azt itt Magyarországon kb esélytelen levizsgáztatni mert mindenből csak gyári lehet, tehát ahogyan az kigurult a gyárból olyan állapotoknak kell lenniük. Vagy ott van még az a lehetőség hogy úgy viszed el egy NKH állomásra mint egy új terméket hogy vizsgáztassák le és jegyezzék be hogy létezik. Persze ez milliós összegbe kerül, és iszonyatosan körülményes még ha fizeted is a milliókat akkor sem biztos hogy lesz belőle valami.

Legegyszerűbb amit írt a négyes az az ha kiviszed külföldre és ott vizsgáztatod le meg helyezteted forgalomba. Akkor már az autóból egy létező papíros autó lesz és mivel ott forgalomba lesz helyezve így azokkal a papírokkal elviszed egy hazai NKH állomásra ahol már minden módosítást elfognak fogadni mivel egy másik országban ez rendesen forgalomba volt hatóságilag engedélyezve így Ők is fogják engedélyezni ezt az egészet. Persze az alapvető dolgoknak meg kell feleljen műszakilag, fékek, ilyesmik működjenek rendesen. De nem fognak már akkor belekötni ha tuning cuccok vannak rajta amik nem gyáriak.

2023. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Eredetvizsgáról beszélt a kérdező. azon átmegy ha stimmel a VIN, meg a motorszám a papírhoz.
2023. jún. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt az épített autót egy ültetett, megcsipszelt tádé 4-es Golf formájában kell elképzelni?
2023. jún. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Engem ami aggaszt az a dupla kipufogóvég két oldalra kivezetve hátul ami nagyobb mint a gyárija sajnos és a sötétített hatso ablakok, mert mk4 létezik ami gyarilag R32. Optikai tuning ez tény, de gyári alkatrésze.

Valamint a motorba meg szerintem ne menjünk bele meg csipsztuning, nem mindenkinek az a lényeg hogy csipsztuning és akkor száguldozok.

300lovat tud a gép.

Regebben volt nekem egy mk4-em amit eladtam és azóta bánok, az is optikai tuningos volt, bár akkor még hülyegyerek voltam.

Ezért is kérek segítséget tőletek, hátha tud barki barmi okosat mondani.

Hogy tudom legálisan beiratni a forgalmiba a pufót és a fóliát?

2023. jún. 22. 06:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Okosan kell építeni. Ritka autónál eleve nehezen kötnek bele. Az optikai tuning figyelemfelhívó nagyon, nem éri meg, csak ha tényleg beleköthetetlen a kocsi és minden le van papírozva.

Én külsőre teljesen gyárinak hagytam a kocsit. A piros rugók levannak fújva feketére. A kipufogó rendszer csak 5mm-el nagyobb, mint a gyári. Mindent szépen elrejtettem. Persze a turbót azt lehet látni, ha aláfekszenek, szóval ez rizikó. Viszont szívótuningnál nem vennének észre semmit. Barátom 1.4-es F Astrája 220+ lóerő. Persze fel van fúrva 1.8-ra, EPROM csere van benne, de kívülről gyári astra, és mivel szívó, semmit sem lehet rajta észrevenni.

2023. jún. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!