Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekágyas időszakot hogy...

Gyermekágyas időszakot hogy éltétek túl?

Figyelt kérdés
2023. aug. 30. 10:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A férjem rengeteget segített, napközben is. Az első két hétben apaszabin volt, és utána is lazább home office-ban (a COVID alatt született a kisfiunk, nemhogy nem kellett, de épp tilos volt bejárni).
2023. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Férjem 1 hétig itthon volt velünk. Segített igazából mindenben: pelenkázás, fürdetés, éjszaka ő is kelt a babához. A ház körüli teendőket is megcsinálta, hogy tudjak pihenni a babával. Nekem komplikációk miatt sürgősségi császármetszésem volt altatásban. Lelkileg is megterhelő volt.

Anyukám és anyósom megfőztek helyettem az első 2-3 hétben. Utána pedig rendeltünk napi menüt. Kb. 2 hónapos volt a babám, amikor már tudtam tőle főzni. Sajnos pár hetesen kólikás lett, éjszaka semmit nem aludtunk se én se ő, vigasztalhatatlanul sírt. Sokszor én is vele együtt sírtam, mert a tehetetlenség és a fáradtság miatt eltört a mécses. Szoptatási nehézségeink is voltak bőven. Az utóbbi évek legstresszesebb időszaka volt számomra a gyermekágy. Idővel jobb lesz.

2023. aug. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Nem túléltem, megéltem. Imádtam. Csinaltam mindent mértékkel ugyanúgy, keltem a picihez és szeretgettem egész nap. Jó volt,én is jól éreztem magam már a szülés után is.
2023. aug. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%

Őszintén,nem emlékszem rá,vagy alig,közel két hónapig nem aludtam. Nekem hasfájós baba volt és előbb is jött három héttel. Kaját nagyon gyorsan rendeltünk.a háztartás emgvart,azóta is sokszor vár...(H bssz meg H nem tudja megoldani magát :)A kosz nem esz meg,de a tisztaság sem. Most fél éves,én egy éve nem alszom három óránál többet egyhuzamban ( a terhességem is nehéz volt)

Tanácsolom,ne gyakorizz,ne nezegess a neten,csak lefáraszt. Nekem is ezt kellene...ha van egy másodperces is,hunyd le a szemed és szrj le mindent e smindenkit.ha olyan szerencsés vagy,hogy narci,önző anyós vagy anya is jutott,akkor őket is. Komolyan mondom.ami viszi az erőforrasodat az kuka,különben megbuggyansz.

2023. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%
Oh nekem sosem volt annyi idom,mint az elso 6 hetben. Ejjel nappal aludt, par orat volt csak fent, neha 6 orakat aludt, mar alig vartam h keljen es csendben nezelodott. 1 eves korig ilyen alombaba volt. Minden sorozatot megneztem, konyveket olvastam, festettem. Nekem laza volt. Nah de 1,5 eves kora ota mint az ordog olyan, nincs megallas :)
2023. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

A kedvencem amikor egy 4-es és egy 5-os típusú ember osszekerul,és utóbbi nem érti,miért idegroncs az előbbi. Mert biztos valamit szrul csinal...hat nem,hanem mert minden baba és minden élethelyzet más.

Kedves ötös,ne vedd magadra nem neked szól amit írtam! Általánosságban mondtam.

Sajnos sokan kikapjuk a szopó kártyát az egész nap nyuglodo ,semmi sem jó, öt percet nincs el babával,és egész nap az agyvérzés és az idegosszaomlas között táncolunk. Én is. 😵‍💫

2023. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6os nyugi, azota szivok, visit,sikit,ut vag azota. Mar reg elfelejtettem az elso ev nyugijat.:D
2023. aug. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

7es 5os vagyok...nem örülök,nehogy azt hidd. 😶 bár megmondom őszintén nekem vigasz volna,ha később kicsit jobb lenne, de sajnos ez nem ilyen fekete fehér,hogy aki pár hetesen "jó" baba később "elromlik",és fordítva.

Sajnos akárhogyan is szeretném,túlélek, csak remélem,hogy ép ésszel kibírom és később jobb anya tudok lenni (soha nem érzem elég jónak magam). A férjem már a második gyereket emlegeti,én meg egyre zsugorodó gyomorral gondolok rá...igen,kettőt akartunk,erről volt szó. De megszületett Ő,én mint egyén mentem a levesbe,úgy mint a fizikai és úgy mint a szellemi sziksegleteim is..a lelki szükségleteim hala isten a gyerek betölti ❤️hát,nem tudom mi lesz ebből. De már fél három,telik ez a nap is..🥲

2023. aug. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat sirtam. Komolyan mondom, a gyermekagy sokkolo. Nem is emlekszem egyebkent arra az idore, csak tuleltem. Es utolag nagyon banom, hogy nem tudtam jobban megelni. A ferjem nagyon sokat segitett, de igy is nagyon nehez volt.
2023. aug. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9. Ne Bánd. Én is mindig ezt mondom magamnak,hogy de kar nem élveztem jobban ki...de aztán gibduljunk tényleg béke,ha újra kezdenénk,ki tudnánk élvezni? Nem. Szootatsz és oelenkazol és egy ordító hasfájós babával van null huszonnégy,akinek próbálsz segíteni,de nem tudod hogyan,nem tudod mit,és az állandó alvás hiányzol már hallucinalsz (nekem legalábbis olyan is volt). De ha nem hasfájós is a baba..null huszonnégy O van,te pedig ahogy megszületett,mész a levesbe egy jó időre,minden szuksegleteddel együtt. Baromi nehez. A külvilág nem segít,mármint az átlag elvárások,hogy most van életed legszebb időszaka,boldog kismama satöbbi. Nagy büdös pofon az első időszak az (első gyerekes) anyák legalább 80 százalékának (de csak mert jó napom van,valszeg 90 százalék reálisabb lenne).
2023. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!