Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg ennyire komolyan kell...

Tényleg ennyire komolyan kell venni a gyermekágyas időszakot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első babás anyuka vagyok, 6 napja született meg a kislányom, és azóta egyszerűen képtelen vagyok a pihenésre. Normál szülés volt, mindenféle gyógyszer/érzéstelenítő nélkül, se EDA, se oxy, 6 óra alatt meglett a baba, majdnem teljes gátvédelemmel - egy fél centis vágásom lett végül. A szülés után kaptam oxytocint, meg se éreztem, semmiféle fájdalmam nincs, a szülésem után két és fél órával már körberohangáltam a kórházat egy forrócsoki automatát kergetve. (Bocsánat, nem büszkélkedni akarok, csak a körülményeket próbálom leírni.)

Szóval teljesen jól vagyok, pénteken hazajöhettünk a kórházból, itthon is mindent ugyanúgy csinálok, mint a szülés előtt, jövök-megyek, hajolok, pakolok, teregetek, stb. Pedig párom is, anyósom is szabadságot vett ki, hogy segítsenek az első egy-két hétben.

Pénteken, amikor hazaértünk, már nem rendelt a gyerekorvos, ezért párommal kocsiba ültünk, hogy vegyünk a gyógyszertárban alkoholt a köldökápoláshoz, 40 percig voltunk távol (a picit nem vittük, addig a nagyi vigyázott rá), és azóta mindenki ki van akadva (főleg anyukám, sógornőim, munkatársaim), hogy én egyáltalán hogy képzelek ilyet, hogy nekem feküdnöm kellene, pihenni, bámulni a plafont és minden energiámat a gyerekre összpontosítani.

A lányom éjjel egyszer ébred enni (hajnali kettőkor), aztán reggel kilencig alszik. Alapból mást sem csinál, csak felébred, néma csendben tűri a pelenkázást, majd rávetődik a cicire és ájultra szopizza magát. Aztán 3 óra múlva ugyanez kezdődik elölről.


Mindezek fényében miért baj, hogy nem heverek mártíri öntudattal az ágyon, hanem teszem a dolgom? Valóban érdekel tapasztaltabb anyukák szemszögéből is, hogy miért kellene ennyire komolyan vennem a pihenést, ha egyszer ne igényli a szervezetem?


2011. okt. 30. 22:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én irigyellek! Magamnak is ilyen egészséget kívánok, ha 2 hónap múlva megszülök :)

Szerintem ezzel semmi baj nincs, sz*rd le mások véleményét. Nekem is azt mondják, hogy szülés után csak aludni fogok, de magamat ismerve kizártnak tartom. Én 3 óra alvással is pörgök egész nap, képtelenség egész nap feküdni, mellesleg egészségtelen!!

2011. okt. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyerek hasfájós lenne, és egész nap ordítana, összetennéd a 2 kezed, hogy ledőlhess 10 percre. Első gyereknél ez volt. Második babánál meg ugyanaz, amit leírtál, mert NEM SÍR EGYFOLYTÁBAN, plusz ugye a nagyobbik miatt mégis hogy feküdjön az anyuka egész nap az ágyban? Az kivitelezhetetlen. Meg különben is: én sem vagyok az a típus, aki egész nap ül a fenekén. Na jó, ilyenkor este igen :)
2011. okt. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Hát én is igy voltam kb. Szülés utáni 4. napon, ahogy hazajöttünk, azonnal főztem egy jó levest, és kitakarítottam a fürdőszobát, amig a kicsim aludt. Anyu átjött, és döbbenten látta, hogy a csempét pucolom. :))


Egy percet sem feküdtem...


A szülés után én voltam az egyetlen a szobában, aki fel tudott állni, és ki-be járkáltam, igaz, a másik 3 anyuka császáros volt, mozdulni alig bírtak.


Ja, és nem okozott semmiféle kárt, hogy nem "feküdtem ki" a gyerekágyi időszakot, már 3,5 éves a gyerekem.

2011. okt. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Nagyon szerencsés vagy! Szerintem ritka az ilyen nyugodt, nem sírós baba, aki ráadásul ennyire sokat alszik. Az enyém az első pár nyugodt nap után nagyon sokat sírt. Pihenni én sem pihentem, mostam-főztem-takarítottam (nem volt segítségem sajnos), a maradék "szabadidőmben" meg fejtem.


Szóval abszolút a baba viselkedése az anyuka személyisége határozza meg, hogy zajlik a gyermekágyas időszak. Szerintem akik "megszóltak" a rokonaid közül, nem ilyen angyali babával rendelkeztek, el sem tudják képzelni, hogy ilyen is van.


Mázlista :)

2011. okt. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

4/4 vagyok

Ja, én császáros voltam, engem a védőnő csesztetett, hogy ne mozgolódjak annyit. Igaza volt, próbáltam is óvatosan, de muszáj volt intéznem a háztartást. (Hát, azt nem tagadom, baromi nagy fájdalmaim voltak pár napig, de szerencsére neked természetes szülésed volt.)

2011. okt. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Ja, azt nem írtam, hogy az enyém sajnos nagyon rossz alvó volt, egy éves koráig többször ébredt éjjel. Eleinte sokat sírt, volt, hogy nagyon kiborultam, mert nem tudtam már, hogy mit csináljak vele.
2011. okt. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj.

Szerintem annyira kell komolyan venni,hogy az ne legyen eltúlzott, és ne is "kössön meg" téged annál jobban mint amennyire szükséges.


Egyet kell értenem néhány előttem szólóval,hogy nagyon szerencsés vagy. Szívesen lettem volna én is ilyen aktív, ha serencsésen alakul a szülésem,de nem így lett és nekem ha akartam ha nem valamennyire komolyan kellett vennem a gyermekágyi időszakot - mert nem voltam jól, alig tudtam járni is.


Ehez hozzá jön egy más fajta gondolkodás is, mert én pl ha jól lettem volna is megmondtam,hoyg az első 3 hétben azt szeretném ha együtt lenne az új családunk, és összeszoknánk és csak babáznánk meg pihennénk. Így is lett, és ebből nem engedtem.


Anyukám annak ellenére csak párszor volt itt segíteni, hogy én elég pocsékul voltam, akkor sem a baba körül segített, hanem a háztartásban.


Tényleg, ha neked így volt jó és ment könnyedén akkorsemmi baj ezzel,de sajna nem mindenkinek alakulnak ilyen jól a dolgok...

2011. okt. 31. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Használd ki ezt a pár hetet amíg még sokat alszik, ne foglalkozz az okosokkal. Menjetek sétálni, vagy ami jól esik.

Az első babámmal is az volt mint neked, de a másodikat írom: 3. nap hazajöttünk a kórházból, másnap játszótereztem a naggyal, örültem hogy végre felkaphatom a 15 kilójával együtt, persze terhesen is felvettem néha. Semmi nem változott az addigi életemhez képest, a virágágyásaimat gyomláltam egész első héten, mert ugye terhesen nem nagyon tudtam már :)

2011. okt. 31. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én babáim is ilyenek voltak (2 gyerekem van). SEMMIT NEM kellett velük csinálni. Néha cici, aztán kész.


De figyelj, azért pihenj!!! A méheden azért csak van egy nagy seb, nem véletlen vérzel. Észre fogod venni, ha többet pörögsz, jobban vérzel, ha pihensz, kevésbé.

Próbálj azért lassítani, mert a szülés mégis olyan mint egy műtét, legalább 2 hétig "maradj magatoknak".


Én is mentem sétálni, főleg, mikor a 2. született, nem mondhattam azt az első gyerekemnek, hogy boccccs most anya fekszik 6 hétig. De azért sokat pihentem, feküdtem, főleg mikor ők is aludtak. A házimunkát nagyjából elvégeztem, de pl porszívózást, felmosást nem csináltam. Csak ami fontos: mosás, nagyjából rendrakás.


Azt akarom mondani, hogy vigyázz nehogy később idd meg a levét a mostani rohangának. Gondolj a méhedre :)


És gratula a babádhoz!!!

2011. okt. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Állitólag évekkel később jöhetnek ki olyan panaszok,amik arra vezethetők vissza,hogy nem pihent az anyuka a szülés után.Nekem 18 hós a lányom,igy nem tudom,igaz én pihengettem,ahogy tudtam,volt segitségem is.De egy ismerősöm 16 éve szült,és kb 10 éves volt a lánya,mikor mindenféle nőgyógyászati gondjai voltak,neki mondta akkor az orvos.ÉN is azt javaslom,hogy azért pihengess,hidd el lesz olyan időszak mikor nem lesz ilyen jó babád:-)))
2011. okt. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!