Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy rokonok, baráti kör még a gyermekágyi időszakot sem tisztelik meg, hogy kezelje, már itt toporognak?

Figyelt kérdés

Nem is érzem magam még jól eléggé, de a férjem családja meg barátai már tolakodnának. Ez folyton vita, mert szerinte miért ne jöhetnének már, és hogy én ilyen meg olyan vagyok, mert nem akarom, hogy jöjjenek.


Ugyebár mondanom sem kell, ez nagyobb takarítással is jár, amihez nekem nem igazán van erőm.


4 hete szültem.


2022. okt. 2. 14:53
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

* hogy leteljen


Elnézést, csak átírta a telefon

2022. okt. 2. 14:54
 2/21 anonim ***** válasza:
58%

Nekünk szerdán lesz 3 hetes a babánk, én örülök a vendégeknek. Legyenek azok akár a szüleink, nagyszüleink, vagy a legközelebbi barátaink. Jól érzem magam velük, szóval én várom őket mindig.

Viszont ha nem így lenne, akkor jelezném nekik, hogy pár hetet még várjanak, amíg én is összeszedem magam és tudjuk őket fogadni.

2022. okt. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Főleg úgy, hogy mikor egyik haver megtudta, hogy jön az egyik, már rálicitált, hogy ő márpedig hamarabb akar jönni, mint a másik.


Meg már többször el lettek tolva ezek a "babalátogatók", és még nekik áll feljebb, hogy majd érettségi ballagáskor majd talán láthatják a lányunkat? Meg ilyenek.


Jogosan vagyok dühös?

De főleg a férjemre, hogy enged nekik.

2022. okt. 2. 14:59
 4/21 anonim ***** válasza:
49%

Őszintén nem tudom, miért vagyok lepontozva. Mert jól esik, ha a szüleim az unokájukkal vannak? Vagy hogy amíg a férjemnek dolga van, átjön a legjobb barátnőm inni egy kávét, babázni? Mindenki máshogy van szülés után, másra van igénye.


Ettől függetlenül Kérdező, jó lenne tisztázni a férjeddel is, hogy először veled beszélje meg ezt, utána a haverokkal. Közösen döntsetek, mert gyanítom, így a baráti körnek úgy jön le, hogy te vagy a házisárkány, aki senkit nem akar beengedni.

2022. okt. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem Magyarországon élek. Itt a többség otthon szül és már aznap fogadja a legközelebbi barátokat, csaladtagokat.

De nyilvánvalóan mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó. Nálatok nem a látogatókkal van amúgy se a baj, hanem a ferjeddel

2022. okt. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjed vendégeket akar, takarítson, készüljön ő.
2022. okt. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%
Én biztos nem fogadnék senkit, főleg nem a férj oldaláról haverokat. Az én házam amúgy sem átjáróház.
2022. okt. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem van ennek is mértéke.


Barátként biztos nem toporognék ott meg háborognék, hogy mikor mehetek megnézni az újszülöttet.


De a férjed rokonai alatt kiket értesz? Pl. testvérei sem mehetnek el megnézni a gyereket?

2022. okt. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
29%
Jó, hogy sosem akarok gyereket, mert hozzám alapjáraton se jöjjön senki, nem engedek be senkit.
2022. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen felesleges a kérdés. Minden ember más. Engem sem zavartak a látogatók, sőt. Takarítani meg pont eszembe se jutott volna emiatt. Gondolom amúgy sem éltek mocsokban az meg, hogy nincs épp elmosogatva senkit se fog érdekelni.

De! Itt amúgy nem az a baj, hanem hogy te nem akarsz velük találkozni. Elvileg persze mondhatsz nemet. Gyakorlatilag meg fognak sertodni az irasod alapján legalábbis olyanok és az is a te jövőbeni problémád lesz. Talald ki, hogy melyik a kisebb erőfeszítés.

2022. okt. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!