Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor edződtetek bele az...

Mikor edződtetek bele az anyaságba? Mennyi idős volt a pici, mikor könnyebbnek éreztétek már a programokat, mindennapokat?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babánk, de még mindig kell a napi segítség nekem.

Nyáron alapból kicsit össze-vissza vagyunk mindig, nagyon keveset vagyunk ténylegesen itt, az otthonunkban (2-3 hetet, ha voltunk itthon).

A férjem sem dolgozott most teljes gőzzel, a pici születése óta, szóval számítottam rá, hogy ha kezdődik az ősz, valamivel másabb lesz a helyzet, mert nem leszünk hármasban, én leszek a babával többet, de nem gondoltam, hogy ennyire le fog fárasztani az állandó készenlét...


Nagyon szeretem, és álomjó baba, szinte sosincsenek sírások, este 9-kor elalszik, 8-9-nél hamarabb nem ébred reggel.

Még pici, így nem is az a helyzet, hogy elindul és állandóan a sarkában kéne lennem, nehogy baja essen.


Mégis, kb. délre úgy érzem, totál elfáradt az agyam, muszáj valamit csináljak nélküle. Segítségünk van bőven szerencsére, anyukám pl. naponta jön, de azért érdekelne, ez meddig tart még? Mikor edződöm meg kicsit jobban, hogy ne fáradjak el ennyire már délutánra?


Észrevettem, hogy ha a babával megyek valahová kettesben, tehát nincs ott sem a párom, sem valamelyik nagyszülő, akkor sem tudom 100%-ban elengedni magam, mert folyton a lányunkat figyelem, hogy alszik-e még, nem fázik-e, mit csinál stb.


2023. aug. 30. 15:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
71%
1 éves.
2023. aug. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem neked ez soha nem lesz könnyebb.
2023. aug. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 A kérdező kommentje:

Azért reménykedek benne, hogy igen. :D


Meg kifejezetten nehéznek nem mondanám, mert látom itt, néhány anya mit él át nap, mint nap. Na, azt tuti nem bírnám.

2023. aug. 30. 15:28
 4/72 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk az 1-3 hónap nehéz volt, de bírható.

4 hónapos alvás borulást után jött a folyamatos fogzás, szar alvás, mozgásfejlődések... na 4-15 hónap között már csak a szentlélek tartott egyben.

A rágófogak kijövése után normalizálódtak újra a napjaink.

2023. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
97%

Talán túlzásba is vitted a segítséget. Oké, az elején sokaknak jól jön a segítő nagyi, de ott sem konkrétan a gyerek körüli teendőkben érdemes igénybe venni, hanem a házimunkába. Takarítson, főzzön, mert arra anyukának nonstop szoptatás alatt nem igen jut ideje.

Anyukának a baba ellátásába kéne beleedződnie. A leírásod alapján neked ez kimaradt. Eleve nem alakult ki ilyen többlaki életmód meg állandó nagyi jelenlét mellett igazi rutin. Nem lettél mélyvízbe dobva. Így aztán még azt is sokallod, ami van.

2023. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
89%
Kb.9 hós volt, amikor úgy éreztem, hogy na igen, ez már így nagyon jó, pedig nekem nagyon rosszalvó kisfiam volt születése óta, úgyhogy tényleg összeteheted a kezed.
2023. aug. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
91%

Hallottam egyszer, hogy mindenki olyan babát kap, akivel még (éppen) elbír.

Lehet h ezért kaptál könnyű babát én pedig több embereset 😁

Viccet félretéve, neked tényleg nem biztos h könnyebb lesz.

Nem részletezem h mi borzalom volt az én kislányommal, amikor baba volt, de néha idegösszeroppanás szerű tüneteim voltak.

Nekem egyre könnyebb, mert ami akkor volt annál képtelenség, hogy nehezebb legyen, mert akkor kiugranék az ablakon (mondjuk földszintről nem sokra megyek vele, de legalább elszökhetnék 😅).

Az h elkezdett pakolni, járni, képes játszani ilyesmi, azok nekem mind könnyebbség a korábbiakhoz képest, de csak azért mert nehéz baba volt.

Most kell aztán istenigazából agyban készenlétben lenni.

De ez kezdődött a mászással és az üléssel. Képes volt beverni magát a szekrénybe úgy, hogy mellette ültem. Folyamatosan fel akar enni valamit a földröl, még elesik úgyhogy a fenekében kell lenni, még nem fogad szót úgyhogy 2 méternél nem mehet messzebb...

Amikor baba volt, agyban kevesebbet kellett rá figyelni (fizikailag volt húzós és sokat sírt), ha toltam babakocsiban, az volt a kikapcsolódás.

Szóval az a része, amit nehéznek érzel, az tényleg csak nehezebb lesz. Nemsokára kész életveszély lesz.

2023. aug. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
93%

Én is azt mondanám, amit az ötös.


Tesómmal vagy fél évig mindig volt valaki, főleg az anyósa, mert mindenáron segíteni akart, de főleg az volt, hogy ő babázott, újraélte, amit a gyerekeivel, a tesóm meg a házimunkát vitte.


Kb fél éves volt a gyerek, mikor az anyósnak lett munkája és nem tudott átmenni, hát a tesóm majdnem belehalt. Alig tudta egyedül ellátni a babát, a háztartás meg folyton elúszott, amiért persze a nagyszerű férje folyamatosan b*szogatta. Ez valahogy nyárra esett és ott volt az udvar is, amit rendben akart tartani, de télre már nagyon ügyesen csinálta.

2023. aug. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 A kérdező kommentje:

A házimunka, főzés miatt évek óta jár hozzánk egy hölgy/néni.

A pici születése után is szerettük volna, ha marad ugyanaz a rendszer, mert nekünk ez így megfelelt, kényelmes volt. Meg őszintén, nekem furcsa lenne, hogy anyukám húzza át pl. az ágyneműnket, vagy áll neki itt főzni. :D


Ráadásul mi két hét után átálltunk teljes tápszeres táplálásra, 3 óránként, így viszonylag "szabadabb" voltam úgymond, nem az volt, hogy nem mehettem el egy "everything" fürdésre, mert lehet, hogy 5 perc múlva mászhattam ki a kádból, mert felébredt a baba és éhes stb.

2023. aug. 30. 16:02
 10/72 anonim ***** válasza:
93%
Így szerintem sose lesz úgymond "könnyebb", mert ez inkabb a te hozzaallasodon mulik. Probald kicsit az életet es a gyereknevest természetesebbnek venni, nem ennyire rafeszulni minden egyes kis aprosagra es hatalmas megugrando akadalynak venni a legutolsó kis kavicsot is, mert igy hosszú lesz az elet. :D
2023. aug. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!