Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan változott meg az...

Hogyan változott meg az életetek az első gyermek születése után? Hogyan teltek/telnek a mindennapok egy pici babával? Fel lehet rá készülni?

Figyelt kérdés

Első babámat várom, már eléggé a terhesség végén járok és ma épp azon gondolkodtam így estefelé, hogy pár hét múlva ilyenkor hogyan foganak telni ezek a sima szürke hétköznapok. Jelenleg úgy néz ki egy nap (mivel én már táppénzen vagyok itthon), hogy délelőtt boltba megyek és főzök, vagy ha nem kell főzni akkor takarítok. Fél 3 körül hazajön a férjem, megbeszéljük kinek milyen napja volt addig meg ilyesmi. Aztán ha nyugis nap van akkor filmezünk, közbe beszélgetünk szval pihi van. Van h mindketten a saját laptopunk előtt ülünk és filmezünk, olvasunk. El se tudom képzelni, hogy ha meglesz a baba hogyan fognak telni a napok. Nyilván ha nagyobb lesz és lehet már úgy játszani vele az már más téma, de egy pár napos, hetes baba úgy sokmindent nem igazán csinál.


Meséljetek ha van kedvetek :)


2022. máj. 18. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

180fokos fordulat. Semmi se maradt ugyanolyan.

Összefolytak a nappalok az éjszakával, nem volt az, hogy este egy kis énidő vagy közös a férjemmel, egy film vagy nyugodt vacsora. Reggel vagy hajnalban kelt, ki tudja meddig bírta ébren, addig méltatlankodott, nézelődött, sokat aludt hordozókendőben rajtam.

Volt, hogy este 9kor még sírt a gyerek, azt se tudtuk mi a baja, egyikünk se tudta nyugtatni, hasfájás, földindulás. Ki tudja mikor letettük de max 2óra múlva ugye kelt fel mert éhes volt. És ez az első 4hónapban így is maradt. Nekem hihetetlen megterhelő volt a nappali alvás téma, amíg napi 5-4-3-2x aludt addig azt éreztem, hogy az egész napom egy véget nem érő altatás. Most lassan 15hónapos és azt mondom, hogy nálunk olyan 10-11hónapos korától állt be egy olyan rendszer amikor már "hozzánk igazodik". Tudom mikor kel, eszik, alszik, fekszik, játszik, tudok sakkozni az alvásidővel mert tudom, hogy ha akkor leteszem úgy este mikorra dől ki. Nyílván van, hogy borulnak a napok de nem akadok ki rajta, akkor én alkalmazkodom.

2022. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ez hosszú lesz. Az első napok borzalmasan teltek. Szoptattam, pelenkáztam, sírtam, alig aludtam, enni sem volt kedvem, csak muszájból csináltam. (Baby blues. Ez eltartott pár hétig.)

Alig vártam, hogy a baba aludjon, hadd legyen végre nyugtom. Aztán elmúlt ez a hormonális csoda, és végre élő, érző embernek éreztem magam. Eleinte kb 3 óránként evett a pici, így ennél hosszabb alvásokkal nem számolhattam. Ahhoz képest nem voltam hulla napközben. Az első hetekben nekem volt szerencsém tényleg csak a baba igényeire koncentrálni, egymásra hangolódni, stb. Kaját többnyire rendeltünk, az okvetlenül szükséges házimunka elvégzésében pedig a férjem becsületesen részt vállalt. Másfél hónapig volt szabadságon velünk, de előtte és utána is itthonról dolgozott. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez milyen kiváltságos helyzet, és mennyire hálás vagyok, hogy ez jutott osztályrészül. Szerintem én nem tudnám megugrani egy könnyen, hogy egyedül legyek itthon a gyerekkel. Minden tiszteletem azoké, akik ezt mosolyogva megoldják. No, szóval, két hét után elkezdtünk naponta sétálni járni a babával, legalább egy órára. Pár hetes korában már el tudtunk menni étterembe is egy ebédre, vagy úgy.

Most már közel fél éves a pici, így nem csak eszik, alszik, meg emészt, mint ami az elején volt. Éjjel felkelek hozzá 1-2x 20 percre, aztán reggel 6 és 7 között ébresztő (nem én választottam ezt az időpontot 😂), peluscsere, kávé, szoptatás, sminkelés, öltözködés, játék a babával, délelőtti altatás, közben ebéd összedobása, majd elfogyasztása (itt már általában ébren van a baba), kis szieszta, koradélutáni séta hármasban, délutáni altatás (itt nekem már nem marad sok időm, úgyhogy ejtőzök a kanapén egy kicsit, vagy játszok a kutyával). Utána megint a babával vagyok, este fél7-7 körül fürdetés, vacsi, fektetés. Utána szabadfoglalkozás a férjemmel. Ez általában vacsi, filmnézes, beszélgetés, stb. Ez egy átlagos napunk. Kicsit monoton, néha ez nehéz, legalábbis számomra. De jobban viselem mint reméltem. Igyekszünk közben barátokkal is programokat szervezni, hogy ne szűküljön be teljesen a világunk. Heti egyszer eljárok itthonról edzeni, meg havonta fodrász, kozmetikus, masszőr. Gyerek előtt mozgalmasabb életem volt, de szeretem ezt az életet is. Felkészülni nem lehet rá szerintem, mert azt hiszem nem tudhatja az ember biztosan, hogy hogyan fog hatni rá egy ilyen szintű változás. És persze a hormonok is dolgoznak 🤭 Nekem az például óriási meglepetés volt, ráadásul a rosszabik fajtából, hogy majdhogy nem depis voltam, és hogy nem éreztem azt a híres szerelemhez hasonló érzést a gyerekem iránt, amit a beszámolók szerint "kellett" volna. Még írtam is ki itt kérdést róla, hogy ez vajon normális-e, mi történik velem, sz@r anya vagyok, stb

Nem vagyok egy pesszimista alkat, de én a saját tapasztalatom alapján azt tanácsolom, hogy ne készülj fel túl nagy idillre az elején, mint ahogy én tettem. Néztem az üres kiságyat, és elképzeltem, hogy a kisbabám édesdeden alszik abban a cuki hálózsákban amit előző nap hozott a GLS futár, aki már szinte családtag volt nálunk 😂 Na, hát a valóság aztán k.... nem erről szólt, pedig nem is egy rossz alvó babát fogtam ki 😂

De tényleg nem megijeszteni akarlak. Jó lesz 🥰 Sok boldogságot nektek ☺

2022. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs segítségetek, akkor 180 fokos fordulat. Az első hónapokban nekem nem volt életem, azt éreztem. 1,5-2 éves korára jöttem bele annyira, hogy vissza tudtam integrálni a régi életemből valamennyit. De ugyanolyan már sosem lesz.

Hogy mit fogsz csinálni egy nap? Szoptatni (vagy tápszert keverni), ringatni, altatni és ezt ismételni napi 5-6-7szer, majd éjszaka 3-4-5 óránként kelni. Ha szerencsés vagy nem lesz hasfájós. Ha még nagyobb szerencséd van eszik/alszik baba lesz. Attól függetlenül ez egy 7/24es meló. Ha nincs szerencséd, akkor sírós baba lesz, aki nem alszik, aki csak rajtad tud aludni 20 percnél többet, aki nem alszik el babakocsiban, aki üvölt az autóban ha egyedül mész vele - és ezeket a dolgokat nem te befolyásolod. Illetve de, tudod, de annak ára van.

2022. máj. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azóta mozgalmas az élet. Eddig csak meló volt és párommal eljártunk mozizni,étterem stb. Most viszont minden nap egy feladat a gyerekkel, szoptatás, etetés ehhez püré készítés. Logisztika hogyan tudtok együtt enni( nálunk közbe megy a bogyó és babóca), napi torna mert nem akart forogni. Játékidő,fürdés, orszi-porszi stb. Napi séta nincs, a császár óta pokolian fáj a hátam egy séta után. Imádom őt,de komolyan gondolkoznom kell hogy egyek/fürödjek/aludjak, mert akkor tudok aludni amikor ő alszik,ja most 8 hónapos.
2022. máj. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tyű



Semmi köze az életemnek ahhoz, ami volt.


De tényleg..

El sem kellene kezdenem írni..


( de nem rossz értelemben.. csak màs.. )



Egyébként előtte reggel 7-kor indultam melóba, este 18:30 értem haza.. néha otthonról is dolgoztam akàr hétvégén isde wellnessezéskor reggel 5-8-ig dolgoztam… mindig…


A többi szabadidőben aházunkat újítottuk mikor terhes voltam..

Szülés előtt már a csed alatt költöztünk be.


Előtte heti 1-2 alkalommal bulizni is mentünk..

Vadkemping..

Spontán felkerekedtünk a nyaralásra..


Stb



Most minden szervezést igényel.

Ez a legfurcsább talán azon felül, hogy a saját igényeid előtt van egy gyerek, aki nem tudja magát ellátni…

Majd veszélyes helyzetekwt produkál.. tehát lesz egy idő, amikor pisilni sem tudsz csak úgy beugrani… mert addig az asztal tetejere kerül mondjuk..

Egy hajmosás vagy nyugodt fürdés is akkor megy, ha valaki jelen van, vag tuti alszik..



Nem 1,hanem 2 kicsi van nekem.

Oviba viszem az egyiket, másikkal itthon vagy betegek..akkor 2 itthon akkor àltalában engem is elkap a nyavaja és sokszor az apjukat is..


Még nem dolgozom..azt sem tudom hogy lesz…


Kertesház is változás, előtte társasházban éltünk.

Előtte Bp.. most kisváros


Szóval nem 180, hanem 540-es fordulat🤫


De élvezem, kivéve a beteges vagy oltári hisztis napokat..

2022. máj. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én régi életem kuka. Kifejezetten spontán, össze-vissza csinálom, ami eszembe jut ember voltam. Semmi nem volt állandó az életemben, össze-vissza keltem, dolgoztam, tök változó időpontokban ettem, sportoltam vagy úgy döntöttem aznap bevásárolok, játszok a gépen, akármi. Full random, ha kitaláltam, hogy menjünk már el moziba most, akkor elmentünk moziba.

Na hát ehhez képest belerohadtam egy mókuskerékbe, amit önként hajtok, mert minél több az állandó a napunkban, annál könnyebb a fiammal. :D

Az első 3 hónapot nem tudom, hogy éltem túl, 20 évet öregedtem pár hét alatt. Az én gyerekem nem alszik, és rengetegszer kel, amikor már én azt hittem jól alszik, és mondtam, hogy tök jó, mert már csak óránként kel, akkor így pislogva néztek rám, hogy az a jó? :D

Nagyon nehezen bírom megszokni, hogy akkor kelek, amikor ő mondja, nem amikor én gondolom, és ez hajnali 5 is lehet... Utána általában reggelit csinálok, ő játszik, eszek, majd őt is megetetem, és alszik egy gyorsat, aztán sétálunk, aztán ebéd, aztán alvás, aztán játék, udvar, fürdés, alvás... Ez megy minden nap... Folyamatosan, ÁLLANDÓAN figyelni kell rá, pisilni is csak úgy mehetek el, ha előtte ellenőriztem, hogy nem tudja e abban a fél percben megölni magát valahogy. Nagyon kevés az én idő, és az alvása is olyan, hogy pl most 21 óta 4x kelt fel. Máskor meg nem kel csak éjfél után. Kiszámíthatatlan, semmit nem tudok tervezni, mert nem tudom mennyi időm van, meddig tart az alvás, visszalszik e ha megébred. Egy 30 perces sorozat részt is van, hogy 5 részletben nézek meg.

Szóval... Tök más. Elképzelni nem tudtam, hogy lehet ember ennyire fáradt, hát így. :D

2022. máj. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A sajat peldam.


A terhesseg szinte vegeig dolgoztam korhazban , noverkent, 12 oraban (kulfold).


Szules utan:

Szoptatas, fejes, sterilizalas , ringatas, kezdeni elorol, szoptatas, fejes, sterilizalas. Eves szoptatas kozben. Tusolas 3 perces, szoptatas, fejes, sterilizalas. Ejjel nappal. Igy telt kb az elso 4 het, mig be nem allt a tejem. Tejszaporitas miatt kellett fejnem.

Utana vegre lett eleg, ugyhogy : szoptatas, csak rajtam aludt tehat ultem tovabb, sorozatnezes kozben, wc, szoptatas, eves szoptatas kozben, altatas, szoptatas, sorozatnezes, eves szoptatas kozben. Napi kb. 3 szor 30 percet aludt.

Kozben mentunk setalni mar 2 napos kora ota ( itt szules napjan lehet hazamenni, ha csaszar - nekem az volt, akkor csaszar utan 24 oraval. Csaszar utan 48 oraval mar setaltunk kicsit. Az elejen a mutet miatt nekem csak ilyen 2-3 szor 20 percek estek jol, o ilyenkor jot aludt a babakocsiban.


Ahogy no kicsivel tobb idod lesz, pl. enni mar nem csak szoptatas kozben a feje folott tudsz, vagy akar egy kavet is meg lehet inni 3 perc nyugiban 😁

2022. máj. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmire nem lesz időd, és ezt értsd szó szerint.


Szoptatás, altatás (ez lehet 10 perc meg 1,5 órás móka is), sír a gyerek... eleinte nulla, majd folyamatosan változó napirenddel.


Filmnézés, meg ilyenek? Hát hogyne, maximum miután este elaludt, de addigra kb ti is hullák leszel, főleg, hogyha éjszaka 3-4x (vagy ha nincs szerencsétek 7-9x) kel.


Ha nem tudsz szoptatni, akkor fejés, sterilizálás, etetés.

Ha tudsz, de sok tejed van akkor etetés, fejés.


Állandó kimerültség az éjszakázás, rendszertelen étkezés a szoptatások meg hektikus napirend miatt, meg kb egy egészségeset szrni nem lesz időd.

2022. máj. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyébként nem rossz, csak lehetetlen felkészülni rá, és hiába várod a babát, még akkor is kisebbfajta sokként ér :D


Ja, és a spontán programokról lemondhattok, mert egy vacsora kettesben is szervezést igényel pl bébiszitter, nagymama, rokon aki vigyáz a gyerekre.

2022. máj. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!