Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Észrevettéktek ,hogy a babákna...

Észrevettéktek ,hogy a babáknak olykor szűk olykor tág a pupillájuk?mitől van ez?a fényviszoktól.lehet?

Figyelt kérdés

#baba #Pupillák
2023. aug. 30. 16:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Vicces vagy kérdező. :-)

Hát a felnőtteknél miért van ez így?

Bizony, a fényviszonyoktól függ.

A baba szeme ugyanúgy tönkre menne erős fényben, ha nem tudna igazodni hozzá.

2023. aug. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát én még ezt nem figyeltem meg :)

Lehet vicces vagyok :D de furcsa nekem

2023. aug. 30. 17:09
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Fú, ez döbbenetes kérdező!


De mondok neked még durvábbakat!


Ha nagyon alaposan megfigyeled, észreveheted, hogy kilégzés-belégzést csinálnak! De ehhez nagyon kell ám figyelni, hogy rájöjj!


Sőt, szoktak aludni és ébren lenni is!


Brit tudósok arra is rájöttek, hogy a kisgyerekek úgy mennek, hogy először előreteszik a jobb lábukat és lépnek vele, majd a bal láb következik.


Ha az ember nagyon ravasz és állatira figyel, megdöbbentő dolgokat tapasztalhat.


Szerintem te kérdező tuti megkapod a Nobel-díjat, jelentkezz érte a bizottságnál!

2023. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
"A pupilla a szivárványhártyánk (latinul iris) közepén elhelyezkedő kerek nyílás, melynek mérete főként a környezeti fényviszonyoktól függ. Szürkületben, amikor kevesebb fény éri a szemünket, a szembogarunk kitágul, így még több fény jut a szemünkbe, segítve ezzel a képalkotást. Közelre fókuszálva, illetve amikor a szemünket erős fényinger éri, a pupillánk egészen kicsire, szinte tűhegynyire is összeszűkülhet. Az átlagos pupillaátmérő 2–5 mm között van; ugyan olyan fényviszonyok között a világosabb szeműek és a fiatalabbak pupillája valamivel tágabb lehet."
2023. aug. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4# Köszönöm!
2023. aug. 30. 17:48
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Sőt, észrevetted, hogy néha csukva van, néha meg nyitva?
2023. aug. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Lehet vicces vagyok :D"

Vicces nem, inkább buta.


"de furcsa nekem"

Nekem meg az a furcsa, hogy ennyire tudatlan vagy.

Ne haragudj, de most azt hitted, hogy Darwin-díjas felfedezést tettél?

2023. aug. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem,azt hittem vannak ilyen olyan emberek akik szívesen elmondják vagyis leírják a választ a kérdésemre.

Mert ugye ez egy olyan oldal,nem iskola.. otthon ülő unatkozó boszorkányokkal teli oldal,akik a sex helyett itt élik ki magukat :D(tisztelet a kivételnek)

Mert itt ugye mindent tudni kell és a helyesírás 5* os lehet csak!

2023. aug. 31. 02:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tom, én már 5-6 éves koromban rájöttem a pupilla működésére. Nem tudom eddig hol éltél.
2023. aug. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, mi vagyunk otthon ülő unatkozó boszorkányok, nem pedig te vagy alapdolgokkal tisztában nem lévő fogyatékos.

Oké, sok itt a hülye, de ez azért mindenen túltesz.

2023. aug. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!