Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek adjatok tanacsot azzal...

Kérlek adjatok tanacsot azzal kapcsolatban, hogy milyen játékos vagy akármilyen módon lehetne megszerettetni a gyerekkel a hajmosast? :)

Figyelt kérdés
Van egy 20 hónapos kislányom, nemrég még sima ügy volt a hajmosas, ült a kádban, mondtam neki nézzen fel, szépen meg tudtam neki mosni mert így ugye hátradöntötte a fejét. Egy kis ideje azonban nem akarja ezt, mindenhova forgatja a fejét csak hatra nem, így folyik bele minden és már kisebb közelharc az egész, egyedül meg se tudom mosni neki, áll fel a kádban, ki akar mászni, üvölt mintha ölném. Már vettem ilyen koronaszerű cuccot is a fejére hogy ne folyjon a szemébe semmi, de leveszi magáról :/ bármilyen ötletnek örülök :)
2023. aug. 31. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb ugyanekkora korban a locsolókannával locsolás vált be a fejére, "kis paradicsom" volt a kisfiam, akinek sok víz kell a fejére, hogy nagyra nőjön. Nagyon élvezte :)
2023. aug. 31. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kéztörlőt tekerj fel hurkára, és add a kezébe, hogy szorítsa jól a szemére, és akkor nem megy bele a víz.

Így feladatot is kap (szemben a "koronával"), ha erre koncentrál, nem akar elszaladni, és a szembe menő víz se olyan szörnyű.

2023. aug. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ez volt nekunk is röviden. Elötte imadta kb 21 honapos koraban hiszti most megint megy :-D 22,5 honapos. Oszinte nem valtoztattam semmit hanem kesz vege hajmosas nincs hiszti. Ha beultem melle a kadba akkor aranylag ok volt
2023. aug. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvittem úszni és pár alkalom után már nem félt a víztől, úszni viszont nem tanult meg.
2023. aug. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy lefeküdt a kádban. A tarkójánál tartottam a fejét és egy pohárral locsoltam. Addig ő egy kis játékkal a kezében elvolt. Kicsit nyakatekert pózban voltam, de úgy hagyta. Amig samponoztam felült, vizezéshez, öblítéshez lefeküdt. Pár hét után ahogy jött, úgy ment is ez az "utálok hajatmosni" dolog.
2023. aug. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 babyboom567 ***** válasza:
46%
Lassan 7 éves lesz,3 emberes mutatvány a hajmosás.Már minden praktikát kipróbáltunk,semmi sem vált még be.Néha szoktam azon gondolkodni, hogy egyszer tuti kihívják ránk a rendőrséget, úgy üvölt.
2023. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%

6#

Valószínűleg szenzorosság miatt.



Kérdező


Lehet kapni klassz kis zuhany sapikat, keress rá. Nem megy se a fülébe se a szemébe.

2023. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hasznos tanácsot, kipróbáljuk mindet, remelem sikerrel járunk valamelyikkel :)
2023. szept. 1. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!