Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyógyszer/gyógytea/akár...

Milyen gyógyszer/gyógytea/akármilyen készítmény az ami nem hiányozhat nálatok otthon? (természetesen babának)

Figyelt kérdés

2014. febr. 21. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Ami mindig van itthon: nurofen,betadin kenőcs,kinder luuf,prospan szirup,probiotikum(normaflore,enterol)

Szerencsére ritkán betegek. Ha mégis ír fel az orvos,az ugye ált.-banelfogy,illetve nem lehet az antibiotikumot(kevert szuszpenzió)14.napnál tovább tárolni.

Egy-egy betegség utánról még van itthon Deadalon kúp,nospa,smecta. Jól jött az éjszaka,mert mindkét gyerek hajnal 2ig hányt! Szerencsére ma még nem hánytak.kop-kop... 4 és 7 évesek,már nem babák,de gondoltam írok;-)

2014. febr. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja,és a Rectodelt kúp kimaradt! A kicsi kruppos. Anélkül sehová nem megyünk! Más ha itth.marad v.nincs itth.ügy.patikában adnak bármikor,a Rectodelt-et nem ilyen könnyű lekapni a patika polcáról!
2014. febr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nurofen, Panadol, Viburcol. 20 hónapos a fiam.
2014. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Panadol szirup,Nurophen/germicid kúp és ennyi.Gyerekteát vagy gyümölcsteát iszik.

Fogzással nem volt gondunk eddig sose,inni iszik mindent,betegségre egyszer kellett vennem a 3napos láz miatt antibiot,de azt mindet oda is kellett adni neki.Egyszer kellett szemcsepp,mert begyulladt a szeme is a bárányhimlőtől.

És persze normaflore van itthon sokszor,mert az nekünk is kellhet bármi mellé.

2014. febr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nurofen, Germicid kúp, kamilla tea, csipkebogyó tea
2014. febr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nurofen általában van itthon és OSA krém fogzásra, más csak ha marad betegség után. Én úgy vagyok vele, hogyha hirtelen szükséges lesz, éjszaka is el lehet menni az ügyeletes patikába 15 perc alatt. Az enyémek nagyon ritkán betegek, ha mégis, akkor is csak kis orrfolyás és köhögés.
2014. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Látom Nurofen mindenkinél van! Ma akartunk a gyógyszertárban hozni valami lázcsillapítót,gondolom a Nurofen a legjobb..az mindig jó,ha van itthon,de még nincs meg a baba,azt mondták,hogy csak receptre adják.
2014. febr. 21. 17:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Nurofent lehet venni recept nélkül, de 3 hónapos kor előtt semmit nem szabad a babának adni orvosi konzultáció nélkül. Előtte fölösleges is bármilyen gyógyszert otthon tartani. Fiatalabb babának adható lázcsillapító kúpot orvos tud felírni, ha már megvan a baba (oltás után szokták).
2014. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudtam,csak szerettem volna felkészülni mindenre mielőtt meglesz a baba.Köszönöm :)
2014. febr. 21. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!