Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás előtt állunk,...

Hozzátáplálás előtt állunk, hamarosan hat hónapos lesz. Blw-ben gondolkodok. Ennek hogy lehet nekiállni? Mik a feltételek? Mikor mit kell adni?

Figyelt kérdés

Már adtam neki egy-egy kanál kis almát, őszibarackot. De olvastam hogy nem jó a kettőt keverni. Bár gondolom ez az egy-egy kanál nem rondít bele most.


A másik kérdés ami felmerült bennem, hogy ehhez megkell tanulnia stabilan ülni? Tehát ha mondjuk 7-8 hónaposan kezd el ülni, akkor annyi idősen kezdem meg a hozzátáplálást? Addig mit hogyan, vagyis milyen formában adok neki?

Most ez tudatlanul fog hatni, de ha netalán rosszul nyel mit csináljak vele?...



2023. szept. 7. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Ölben ültetve eteted. Így hasonlít a leginkább a szoptatásra és így a legbensőségesebb.
2023. szept. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Lépj be facen a blw csoportba. Minden info, segítség ott van, ingyen. Én ott tanultam mindent, nagyon hasznos volt.
2023. szept. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ellinkeled kérlek?
2023. szept. 7. 11:44
 4/11 anonim ***** válasza:
2023. szept. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
10%

Amíg nem ül stabilan, egyáltalán nem ültetheted! Csak pihenőszékben ehet, vagy legalábbis ahhoz hasonló pozícióban.


Az öledben sem.

2023. szept. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha tudsz akár minimálisan is angolul akkor a solidstarts appot és instagram oldalt is ajánlom a témában.
2023. szept. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

5-os teved.

Stabil torzstartasnal az oledben ulve, a te tested altal rugalmasan megtamasztva nem terheli a gerincet.

Ellenben az elmebeteg dontott/pihenoszekes/autoshordozos etetes teljesen tiltani kene, a garatkepletek allasa miatt abszolut fulladasveszelyes.

Ugyanigy amikor nagyobb gyereknek setalas/jatek/rohangalas kozben adnak etelt.85%-nal is tobb emiatt kerul fulladassal korhazba.

-mentoorvos-



Ovari Anna fb csoportjat ajanlom en is, illetve szuksegkeppen gyermekelsosegely tanfolyamot. A megfelelo szabalyok betartasaval a falatkas etkezes biztonsagos - a ket modszert keverni a kanalas etkezessel elnyomott nyelvkiloko reflex miatt viszont nem szabad.

Eresi jeleket szukseges figyelni minden babanal.

2023. szept. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#6 a solid starts nem rossz, de vannak logikátlan ajánlásaik
2023. szept. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudok angolul.:)

Valamit már olvastam a témában de amiket találtam igencsak rövid irományok és nem mindenre találtam választ.

Pl azt tudom hogy döntött testhelyzetben nem szabad etetni.

Még keverni a két etetési módszert, tehát vagy csak püré vagy csak falatka.


Ilyen elsősegélyt egyébként lehet végezni ingyenesen Veszprém, Győr környékén. Csütörtökön megyünk védőnőhöz majd rákérdezek hátha tud, csak hátha valaki itt is tud konkrétumot mondani.


Mik az érési jelek? Mindenért nyúl, amikor adtam neki egy egy kanállal, akkor már a kanalat kivette a kezemből és ő próbálta a szájába tenni.


Huhh elég sok kérdés merül fel bennem így írás közben is.

Beléptem a face csoportba, legalábbis jelentkeztem. Talán hamar bevesznek és olvashatom.


Addig leirhatnátok hogy ti hogy csináltátok.:)

2023. szept. 7. 13:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Válaszoltál a csoport kérdéseire? Ha bevettek, van egy #kezdetek poszt, ott van videó, azzal kezdj.
2023. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!