Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák anyatejes babával,...

Anyukák anyatejes babával, mikor kezdtétek/kezditek a hozzátáplálást és hogyan?

Figyelt kérdés
2023. aug. 12. 21:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

6hónapos volt amikor elkezdtük de kitolódott olyan 7hónapos koráig mert nagyon nem akart együtt működni. Almával, aztán barackkal kezdtem de az nem jött be, utána váltottam édesburgonya, sütőtök, azokat elfogadta.

Püréket csináltam, az elején anyatejjel kevertem el aztán fokozatosan hagytam el belőle. Amúgy megvettem az Anya, kérek még című könyvet. Abból sok receptet, tanácsot kipróbáltam.

2023. aug. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%
5 hónaposan kezdtem a naggyal, zöldség- és gyümölcspürékkel. Most a kicsivel is így fogom.
2023. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

5 hónapos volt a kisfiam amikor ült az ölemben miközben ettem, és belenyúlt a tányéromba. Rámarkolt egy darab kenyérre és a szájába vette, nyammogta. Mondtam is a férjemnek, hogy úgy tűnik bevezettük a glutént :D


Eredetileg 6 hónaposan akartam kezdeni, de nagyon érdeklődött az ételeink iránt, így amikor ettünk, ő is velünk "evett".

Általában egy darab barackot szopogatott, vagy körtét, répát, zellerszárat, uborkát.

Egyiket sem tudta elharapni, de tök boldog volt, hogy ő is velünk eszik.


Nemrég 6 hónapos lett, most kezdtem el komolyabban kutyulni neki.


Külön is kapott alma, barack, répa, krumpli, karalábé, cékla pürét, de összekeverve jobban szereti. Néha párolok egy kis csirkemellet, lazacot, azt is belepépesítem a pürékbe, úgy imádja bármelyik pempőt is kapja.


De szokott kapni darabosat is kóstolni. Pl múltkor steak krumplit sütöttem, neki külön sütöttem fűszer nélkül egy darabot. S amíg mi ettünk ő azt szopogatta. Amikor nagyon trutyis volt, kicsit szétnyomkodtam és kiskanállal evett belőle.


Én annak a híve vagyok, hogy ha érdekli az ételünk akkor nyugodtan vegye a kezébe, tegye a szájába.

Kivétel a csípős, füstös, fűszeres, tejfölös/tejes étel.

2023. aug. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
16%
Még nem volt 4 hónapos mikor kezdtük. Almáva, barackkal, sütőtökkel.
2023. aug. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Fél évesen reszelt almával
2023. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
6 hónaposan főtt répával és banánnal.
2023. aug. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Nekem 4 honapos volt a babám mikor mondta a doki kezdjem el almával.Nem nagyon ette.Most 5 honapos,már jobban eszi.Holnap akarom megprobálni barackkal.
2023. aug. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

4 hónapos kortól kóstolt. Almalé,almapüré.

De én nem váltottam ki étkezést hivatalosan 2 éves koráig, mert igény szerint szopott. Vagyis étkezés után szopott is,ha kért. Szépen lassan haladtunk. Nem stresszeltem,nem mértem semmit.

2023. aug. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
6 honaposan, avokadoval. De nem erdekelte az anyatejen kivul semmi olyan 11 honapos koraig, azota mar iskolas, a vilag legjobb evoje.
2023. aug. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

6 hónaposan,répa,krumpli,alma volt az első amit kóstolt.

Aztán szépen mindent fokozatosan

Azóta is mindenevő,hala istennek étvágya az van,mindent megeszik,16 hónapos.

2023. aug. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!