Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hós a babám! Anyatejes, de...

3hós a babám! Anyatejes, de már alig van tejem! A két ciciből épp elég neki! nem akarom tápszerezni! De akkor hogy etessem?

Figyelt kérdés
mit adjak és hogy kezdjem?almát már kapott!hogy csináljam a többit?és mi legyen az??
2009. jan. 1. 21:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%

Nehogy adjál neki almát, vagy ilyesmit! Azt csak 3 hónap múlva szabad. Ha addig ilyet adsz neki, az elpusztítja a bélbolyhokat, és az összes káros anyag kapásból a vérrendszerbe jut, mert a bélrendszere még teljesen nyitott. És nem biztos, hogy most fogsz látni bármilyen negatív reakciót, lehet, hogy csak tíz év múlva jönnek elő a bajok, amiket a korai hozzátáplálás okoz.

6 hónapos korig szigorúan csak anyatejet vagy tápszert lehet adni.

A tejmennyiséget meg lehet növelni, ha tápszert nem akarsz neki adni.

Szoptasd mindig mindkét mellből, igény szerint. Ha kell, feküdj be mellé egy hétre az ágyba. És igyál sokat. Na meg persze fejjél minden szoptatás után, éjjel is. Így néhány nap, és beáll a megfelelő tejtermelés. Ha három hónapig bírtad szoptatni, akkor nem hiszem, hogy tovább ne bírnád.

2009. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ha már egyáltalán nem lesz tejed akkor pedig 1 éves koráig mindenképpen kell neki a tápszer. Nem értem mi a gond a tápszerrel? Egy ilyen kicsi babának az anyatej után a legjobb táplálék. Hidd el szüksége van rá a kicsi szervezetének.
2009. jan. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
36%
Hát én nem tudom hogy lehet valki ilyen felelőtlen anya! Mi az hogy te nem akarsz neki tápszert adni és inkább almával tömöd egy ilyen pici kisbaba szervezetét. Az alma fogja a székletet, a bélrendszere a gyereknek még gyenge. Vagyis többet ártasz neki mintha tápszert adnál. Nem jár hozzád védőnő? És nem olvasol utána a dolgoknak? Szegény baba. Nagyon sajnálom hogy ilyen anyja van. Jó hogy nem mindjárt már szalonnával eteted szegényt. Komolyan mondom hogy ilyenkor föl megy a cukrom.
2009. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
83%
Ha nincs tejed akkor mindenképpen a TÁPSZER!! Ne legyél felelőtlen, Ő még nagyon pici az ilyen ételekhez!!!
2009. jan. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

Ó, azért nincs egyedül a kérdező. Állítom az anyák fele ilyen beállítottságú, sajnos.

A múltkor 3 anyukával beszélgettem. Az anyukák nagy pofával mondták ám, hogy az ő gyerekük már 2-3 hónaposan kapta a kapart szalonnát kenyérrel, meg a paprikáskrumplit, sőőőt 5 hónaposan már a kólát is megkóstolta. "Ez kell a gyereknek, mitől nőne meg? Az a hülye védőnő meg mit dumált, amikor meglátta, hogy az 5 hónapos gyerekemnek margarinos kenyeret falatozok párizsival? Nem ért az semmihez. Abból a gyerekből se lesz semmi, akit csak szoptatnak fél évig." És én ekkor már inkább el sem mondtam, hogy még mindig szoptatom a 2,5 éves lányomat, meg a nagyot is 3 évig szoptattam. Valami nagyon nincs itt jól...

2009. jan. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
69%
Ja igen, a kérdezőnek: ha két ciciből éppen elég neki, az azt jelenti, hogy ÉPPEN ELÉG, tehát nem kevés. (előző voltam)
2009. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
55%

Miert kell mindjart lehurrogni. Bizonyara erdekli a babaja, ha kerdez.

Az almat viszont tenyleg felejtsd el. Nem valo az ilyen pici babanak. Egyebkent en se vagyok tapszerparti. Keress fel egy szoptatasi tanacsadot, ha nincs eleg tejed. A neten talalsz parat, akik ingyen adnak tanacsot szoptatas temakorben. Az anyatej a legoptimalisabb taplalek a babanak, nem kell neki mast adni... ha nem jon ossze johet a tapszer is.

2009. jan. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%
Ha valóban érdekelné a dolog a kérdezőt akkor már réges régen szakemberhez fordult volna. Én is mindent megtettem és sajnos mégis elapadt a tejem, de nem az volt az első gondolatom, hogy akkor a tápszeren kívül minden mást adok neki. Kapja a tápszert és gyönyörűen fejlődik.
2009. jan. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
79%

Na nyugodjon már meg mindenki! A kérdezőnek: én kérek elnézést a letolások miatt, ne is foglalkozz velük :-)

Semmi gond azzal, ha pont elég a tejcsi, beállt a kereslet-kínálat, ami természetes, szóval minden a legnagyobb rendben van. Szoptass amikor csak a baba jelzi hogy éhes, pihizz sokat, sok folyadékot igyál, ha úgy érzed, nem elég a tej mennyisége, mehet a Laktoherb tea vagy az Urtica Urens 5CH homeos bogyó, gyógyszertárban kapható, néhány nap alatt megnöveli a mennyiséget. Én a helyedben nem aggódnék. Nyűgösködik, sír sokat a babád? Jelzi hogy enne még? Mert ha igen, akkor kell a tápszer-kérdéssel foglalkozni, de amíg a baba nyugodt, jókedvű, addig semmi ok az aggodalomra.

A másik: az összes olyan kismama, aki azért írkál okosabbnál okosabb kioktató választ, elmehet a sunyiba! Milyen szövegek ezek a "milyen anya vagy te?" meg a hasonló válogatott marhaságok? Ide kérdezni jönnek kétségbeesett kismamák, akik tapasztalatokat, VÉLEMÉNYEKET várnak, nem letolást. Már hónapok óta olvasgatom ezt az oldalt, és fel vagyok háborodva! Aki nem tud érdemben válaszolni egy kérdésre, az inkább maradjon csendben. Buék

2009. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
57%
Előzőnek. Mert az ilyenek miatt ilyednek meg a szegény kismamák, hogy biztos azért nem akar neki tápszert adni mert az méreg! Mi az hogy nem akar. A tápszerre szüksége van a babának ha már nem elég vagy nincs anyatej. Nem másra van szüksége hanem a tápszerre. Legalábbi három hónaposan. Igenis fel vagyok háborodva a kérdésen! Na mehet tovább az idióta lepontozgatásotok!
2009. jan. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!