Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki szerintetek az "ősanya"?...

Ki szerintetek az "ősanya"? Milyen anyukákra használjátok ezt a kifejezést?

Figyelt kérdés

2023. szept. 14. 13:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Arra, aki nagyon tahó, akaratos, erőszakos módon erőlteti a saját nézeteit más anyákra, szülőkre, miközben senki sem kérdezte a véleményét.
2023. szept. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%

-Kizárólag az otthonszülés jöhet szóba nála, lehetőleg vízbe szüléssel, sőt szentelt vízbe szüléssel. Orvos, szülész-nőgyógyász nem lehet ott a szülésnél, kell viszont egy bába, egy dúla, és egy kathmandui sámán



-A gyereket szoptatni kell és vele összebújva kell aludni, amíg ivarérett nem lesz


-Pelenka helyett nézni kell mikor kezd el pisilni, és gyorsan odatartani egy rongyot. Ha ez nem megoldható, akkor csakis mosható pelenka, amit óránként cserél, akár piszkos, akár nem


-Politikailag vagy szélsőjobbos ősmagyar, vagy a leghardcoreabb hippi 1969-ből


-Vallásilag vagy mély keresztény, vagy pogány boszi


-Minden elektronikai eszköz ellenség, ha a baba véletlenül ránéz a tévére, örökre tönkrement az agya


-A védőnő hülye, tankönyvekből tanult badarságok alapján ad tanácsokat, ahelyett, hogy megkérdezné a Willendorfi Vénuszt


-Az oltástól a gyerek autista lesz vagy chip kerül bele, tilos beoltatni

2023. szept. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
21%
Kizarolag itt a Gyakorin halottam ezt a szot, ugyhogy en ugy jellemznem, hogy valami Gyakoris szleng.
2023. szept. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Én még azokat is ide venném, akik arra verik magukat, hogy jajj milyen szar minden bébiétel stb, mert bezzeg ők otthon csinálnak mindent is, és milyen "lusta", aki ki mer nyitni egy üveges bébiételt vagy egy dobozos tejbegrízt.


A kedvenc szlogen, hogy "így tudják mi van benne".

Persze, hisz a lidl-ös hús meg gyümölcs amúgy az aztán a csúcs élelmiszer, és tudják, honnan hozzák, milyen körülmények közül stb.

2023. szept. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Mindent mindenkinél jobban tud és jobban csinál, az ő gyereke tökéletes, ami abból fakad, hogy ő tökéletesen csinál mindent. Az orvosok, védőnők, meg úgy általában a szakemberek mind h.lyék.

Aki nem tartja be tökéletesen a kötődő nevelés, az iszsz, az EC és a BLW elveit, nem hordozókendőben cipeli a 15 kilós 2 éves (bocsánat, 24 hónapos) még szoptatott gyereket (bocsánat, babát) az a szemében gyermekbántalmazó sátán.

2023. szept. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Pl. megkérdezi valaki, hogy milyen meséket szeret egy óvodás és litániát ír lecsesző hangnemben, hogy akinek a gyereke bármilyen mesét ismer az egy utolsó sz.r anya.
2023. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
81%

Itt gyakorin kb. mindenki ősanyának van titulálva, aki az átlagtól eltérően csinál valamit, akkor is, ha nem dicsekszik vele, csak egy kérdéshez tényként leírja.


Pl. mittudomén, néz az 1 éves gyerek tévét? És ha valaki leírja válaszként, hogy nem, az 3 komment múlva ősanya :D

2023. szept. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

Nem az ellentétes nézet a baj, hanem amikor minősítő jelzőkkel a másik tudtára is adja, hogy az ő szemében a másik mekkora sz.r már így.


Engem szerencsére nem hat meg, de tudom, hogy vannak bőven nők, akiket egy-egy ilyen szíven tud találni, és azon gondolkozik, hogy akkor most ő tényleg egy sz.r-e, ezzel elvesztve az önbizalmát és folyton kétkedik magában.

Na ezért káros a megmondó emberek "munkássága".

2023. szept. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

#7

Több féle képpen el lehet mondani.

"Az én 1 éves gyerekem nem néz tévét, mert szerintem káros, én azoknak a szakembereknek hiszek, akik ezt állítják"

Vagy

"Nyilván nem néz a gyerekem képernyőt és nem is fog 4 éves koráig, mert egy peppa malac ideje alatt építőzhet vagy el lehet neki mondókázni 10 versikét, és én nem fogom tönkretenni a gyerek idegrendszerét, mint itt sokan, de mindenki úgy cseszi el a gyerekét, ahogy akarja... felelőtlen szülők sajnos vannak"

2023. szept. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%
Szoptatás pártiak, babakocsi helyett hordozó eszközt használnak, a császármetszést elutasítják, ameddig csak lehet kizárólag anyatejjel táplálnak, később csak házi készítésű ételeket adnak, cukor, édesség kizárva, tévé nézés, mobil telefon, számítógép használata kizárva. Egyelőre ennyi jutott eszembe, de biztos lehetne még sorolni.
2023. szept. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!