Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az egyik barátnőm kislánya...

Az egyik barátnőm kislánya sajnos elég fejletlen kisbaba, vagy talán csak lustácska, nem is tudom, milyen kifejezést használjak rá. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva 9 hónapos lesz, de teljesen olyan, mint ha csak 4-5 hónapos lenne. Ha pl. háton fekszik a szülei franciaágyán, nem csinál semmit, nem akar se forogni, se kúszni-mászni, semmit.

Ha az etetőszékében ül pl. és mutatnak neki egy játékot, új tárgyat, van hogy nem is nagyon reagál rá, nem igazán érdekli semmi, és alig mozog.

A tekintete, arckifejezése normális, néha mosolyog is, ezzel nincs gond.

Ez még normális, vagy kéne aggódniuk?


2010. dec. 23. 20:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
68%
Ez NEM a te dolgod, ha a szülöknek nem tetszik, akkor meg fogják kérdezni az orvost/védönöt. Ennyiböl egyébként sem lehet sokat mondani.
2010. dec. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom normálisnak, de gondolom havonta viszik a babát a gyerekorvoshoz tanácsadásra, ott meg csak el tudja dönteni az orvos, hogy tovább küldi-e szakemberhez, vagy sem. Már csak azt kellene tudni, hogy tanácsadásra szokták-e vinni a babát.
2010. dec. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

ezt nem kérdeztem tőlük, de azt tudom, hogy a két ünnep között fogják vinni egy kötelező vizsgálatra.

rendben van, hogy nem az én dolgom, csak hát, aggódom, mert fontosak nekem a barátnőim, minden örömük, bánatuk.

2010. dec. 23. 20:46
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát,az én babámat már azért elküldte a doki a rehabra kivizsgálásra,mert 9 hós korában még nem mászott,pedig ő 7 hósan kúszott,5 hósan oda-vissza forgott,ja és ült is már egyedül és örökmozgó volt,mégse volt elég a dokinak,úgyhogy járhattunk gyógytornára több hónapig,a semmiért!

Szóval az ismerősöd dokiját vagy nem érdekli,hogy mi van a kicsivel,vagy az ismerősöd nem mondja el neki,hogy semmit nem csinál. Én dokim már mindenféle kivizsgálásra elküldte volna...

2010. dec. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

azt tudom, hogy a védőnő rendszeresen jár hozzájuk.

természetesen nem mondtam neki, hogy mit gondolok.

de szerintem ő is érzi, hogy lassabban fejlődik, hiszen van a családjában is kisgyerek, az ismerősei között is.

2010. dec. 23. 22:14
 6/22 A kérdező kommentje:
mármint nem az ő családjában, neki ő az első babája, csak a tágabb rokoni körben.
2010. dec. 23. 22:14
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
sztem nem normális. és esetleg mond a barátnődnek, hogy utánaolvastál a neten, és .... és próbáld meg őket dévényes gyógytornászhoz elküldeni. ha tényleg segíteni akarsz.
2010. dec. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

köszi a tippet! :)

igen, ott motoszkált eddig is a fejemben, hogy szóljak-e, de hát ez annyira necces téma, nem szeretném, ha megsértődne.

talán majd megemlítem neki, de legközelebb csak januárban látogatom meg őket, és nem is biztos, hogy a hónap elején, szóval még odébb van.

2010. dec. 23. 23:01
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a volt szomszéd baba volt ilyen. Mármint 2 hónappal idősebb a baba, mint az enyém. Mégis láthatóan semmit nem csinált. nem tartotta a fejét, nem gagyogott, nem forgott stb. De a védőnő sűrűn jött, orvos is sűrűn látta; és nem szólt. Minden baba más ütemben fejlődik. Lehet az ő babájuk is csak lassabban, vagy olyankor csinálja, amit csinál, amikor nem vagy ott. Nem tudom, hogy a barátnőd hogy reagálna.. Mert neki vagy ő a legügyesebb baba, és talán zokon veszi, ha szólsz; vagy érzi ő is, hogy talán nincs minden rendben, csak neked nem mondta még. Kérdezz rá, hogy mit tud már, hátha kiderül, hogy mégse olyan lusta. :)
2010. dec. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia, ez nem normális szerintem sem.

Én a saját történetemet tudom leírni neked erre: az én babám 4 hónapos most, 2. és a 3. hós oltáson is mondogattam, hogy a kisfiam nem vezeti át a karját maga előtt, és láthatóan a jobb karját nem használja annyira, mint a balt. Tehát én szóltam, de simán majdhogynem leüvöltöttek a szokásos "minden gyerek másképp fejlődik! ne merjem siettetni" stb. szövegekkel. Tehát még én éreztem magam rosszul, hogy szólni mertem.

Aztán a fiam elmúlt három hónapos, amikor észrevettem, hogy igazából nemhogy nem akar - szerintem a sok sikertelenség elvette a kedvét - , de valamiért mintha nem is tudna oldalra fordulni. Újra szóltam a védőnőnek, gy.orvosnak, a válasz ugyanaz volt.

Úgyhogy úgy döntöttem, hogy pénz ide-vagy oda, kerestem egy magán gyerekorvost, aki azonnal közölte, hogy a fiamnak le vannak tapadva az izmai, és a gyerekorvosnak ezt látnia kellett volna ha egy kicsit is odafigyelt volna a fiamra. - a védőnőt nem minősítem, mert egyébként is csak azt tudja nézni, hogy mit vettem a fiamnak, de ésszerű dolgokat, vagy jó tanácsot még sosem hallottam tőle.

A magánorvos azonnal fejlődésneurológushoz küldött, ez is magán volt, mert időpont az sztk-ba a havakban volt. A fejlődésneurológus tornát tanított nekünk, és két hét torna után a fiam mostmár biztonságban fordul oldalra. Két hét szakszerű foglalkozás után... Egyébként a f.neurolgóus közölte, hogy gyanúsan sok gyerek jár a rendelésére a gy.orvoson körzetéből...erről ennyit.

Tehát az én véleményem az, hogy a barátnődnek a kezébe kéne venni a gyereke sorsát és nem nézni, ahogy letapadnak az izmai és ez által el sem tudja képzelni, hogy mekkora bajt csinál a gyerekének! Olvasson csak utána!

Én a helyedben megmutatnám neki ezt az oldalt és a válaszokat, hogy néééézd mit találtam...mintha véletlen lenne. Hátha észbekap, hogy ez nem normális, amit a gyereke csinál-nem csinál.

-jöhet a lepontozás, ez a véleményem és a saját történetem -

2010. dec. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!