Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállalható a Zselyke név?

Vállalható a Zselyke név?

Figyelt kérdés
Nyilván ízlés kérdése kinek tetszik vagy sem de úgy általánosságban van e bármi baj a névvel ami akár kárt okozhat a gyereknek, könnyen gúnyolható, felnőttkorban is helyt áll e, ilyenekre gondolok. A vezetéknévhez illene amúgy, nagyon megetetszett mióta tv-ben hallottam először egy szinkronszínésztől. Olvasom itt a gyakorin, hogy sokaknak nem tetszik és elgondolkodtatott, hogy mi lehet a baj vele, ha szimplán ízlés kérdése akkor adhatom ha tetszik mindentől függetlenül? Nagyon megfogják szólni a név miatt? Közepesen gyakori név így másnak is tetszik de kérdés itt miért van ez a nemtetszés. Kúltúrált véleményeket szeretnék, ha nem megy, inkább nem írj. :) Minden hasznos választ felpontozok.

2023. szept. 22. 00:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Semmi baj nincs vele. Egyedül talán az, hogy a nagyokosok engedélyezték Zsejke formában is, és ha az is elterjed, akkor folyton magyarázni kell, hogy melyik. Meg a külföldiek nem tudják kiejteni. De amúgy jó név.
2023. szept. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Nézd, az én keresztnevem Katalin, engem csúfoltak miatta általánosban. A férjem Péter, őt szintén. Így legyen okos az egyszeri szülő. A genyózók úgyis megtalálnak, bármi a neved.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: szerintem szép név a Zselyke. Kicsit talán kislányos - nehezen tudok elképzelni egy idős Zselyke nénit, de talán csak szokatlan, egyáltalán nem olyan gáz, mint pl az Eperke és társai. Teljesen vállalható.

Külföldön tényleg nem lesz vele könnyű dolga, de sebaj.

2023. szept. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Nekem csak simán nem tetszik.

A petrezselyemre emlékeztet.

A zs és az ly is számomra "csúnya" hangzású mássalhangzók, ráadásul "ke" van a végén, amitől olyan mintha egy becenév lenne.


Mostanában népszerű is, szóval még csak azt sem lehet mondani, hogy hú de különleges, majdnem minden ovis csoportban van már egy Zselyke...

2023. szept. 22. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Én is Kata vagyok,azzal hogy a francba csúfoltak?
2023. szept. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem.
2023. szept. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem abszolút vállalható. Csak itt a gyk-n divat leszólni, sehol máshol nem hallottam semmilyen pocskondiázást vele kapcsolatban. Nekem tetszik a hangzása, az egyetlen hátrányát abban látom, hogy külföldön kimondhatatlan, de ez nem mindenkinél szempont. Népszerű név, úgyhogy sokaknak bejön. Ha ez tetszik nektek, adjátok nyugodtan.
2023. szept. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám vállalhatatlannak, de nekem nagyon nem tetszik. Azt tudom mondani, amit a hármas válaszoló: számomra egyáltalán nem hangzik szépen, és nem is olyan egyedi, mint ahogy néhány szülő gondolja. De nem gondolom, hogy amúgy "megnyomorítanád" a gyerekedet egy ilyen névvel.
2023. szept. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#2, a városomban van egy Zselyke nevű 45+ éves tanárnő.
2023. szept. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tartozik a kedvenceim közé, de szerintem vállalható név. Tipikus megosztó név egyébként, amire rengetegen fújolnak, de a statisztikák szerint legalább annyinak tetszik is. Szerintem ha ez tetszik, nyugodtan adhatod.
2023. szept. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem vállalhatatlan, de szerintem nem is szép név, engem is a petrezselyemre emlékeztet.
2023. szept. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!