Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor volt olyan, hogy tudtato...

Mikor volt olyan, hogy tudtatok menni valami programra gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Ma annyira rosszul esett, hogy a férjem a gyerek születése óta másodszor ment el egész napos programra, nekem meg az elmúlt két hónapban össz-vissz arra volt lehetőségem, hogy baba nélkül átmenjek a 300 méterre lévő boltba 4x (igen számolom az alkalmakat) és egyszer elmentem sétálni fél órát egyedül, de mire visszaértem üvöltött a baba a férjemnél.


Nap közben semmi időm nincs, már visszajött a refluxom és az egész torkom fáj tőle ludea mellett is, mert van, hogy reggel 5-től délután 3-ig csak egy-két rizspufit van időm enni.


A legrosszabb napok ráadásul, amikor a férjem itthon van, mert ilyenkor azt gondolnám, hogy mondjuk, ha szólok, hogy elmennék wc-re, addig fogja a gyereket, akkor átveszi. De van, hogy 20 perc is eltelik, mire oda jutunk, hogy át tudja venni (mármint programoz és “még ezt befejezi, hogy ne felejtse el”). Ha meg át is veszi a babát, akit 10 perce azért vettem fel, mert folyt vissza halhatóan a gyomortartalma, akkor van, hogy visszamegyek és azt látom, hogy a férjem a gépnél, a gyerek a vízszintes babaágyban (a babaöböl legalább meg van döntve).


És a legjobban az idegesít, amikor nap közben már 2 órája cipelem a babát és úgy döntök kicsit foghatná az apja is amíg eszem valamit és bemenve azt látom, hogy a férjem tornázik és “most nem ér rá még egy fél órát megfogni, amíg tart a torna”.


Amúgy, ha bemegy, akkor napi egy óra plusz, hogy biciklivel jár, heti kétszer céges tornaórája van és minden nap 1-1,5 órát elmegy edzeni.


Rengeteget veszekszünk emiatt, mert nekem nagyon-nagyon rosszul esik, hogy se aludni se enni nincs időm napközben ő meg tornázgat. Aztán jön anyósom és azon aggódik, hogy nem hagyok elég időt a férjemnek enni.


Mikor lesz ez kicsit kiegyenlítettebb? Nektek mikor lett normálisan énidőtöl?


2023. szept. 23. 23:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem már majdnem egyéves volt, amikor ott mertem hagyni a férjemmel, amíg leszaladtam a boltba. 1-2 éves kora között összesen 7-szer mentem gyerek nélkül valamerre (fodrász, pedikűrös,stb), ami max.2-2 órát vett igénybe.

Mostmár betöltötte a 2. évét, és már heti kétszer eljárok tornázni. De azért hozzáteszem, hogy nekem más segítségem nincs, a nagyszülők mind kaptak esélyt (30 percekre a szobában! hagytam őket a gyerekkel, amíg én nyugodtan megpróbáltam elintézni vmit pl. enni, vagy elpakolni a ruhákat) és annyi idő alatt mindig történt valami komolyabb baleset, és arra kellett berohannom hogy ordít a gyerek, mert leesett valahonnan, ráesett valami, beverte magát stb. Így nyilván nem tudom, nem merem velük egyedül hagyni. Viszont a férjem az első perctől azonnal kézbe veszi, és foglalkozik vele, ha megkérem rá, hogy el tudjak menni fürödni vagy bármi.

2023. szept. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

1 hónapos korában mentem el először 1,5 órára osztálytalálkozóra. Onnantól időnként 1-2 órára ide-oda.


Azt megéretem, hogy fárasztó és nehéz a gyerekkel, de hogy 10 órán keresztül miért nem tudsz enni pár falatot, azt nem értem. 10 órán keresztül nem rakod le a gyereket pár percre sem? Vagy a gyerekkel az öledben sem tudsz pár falatot enni?

2023. szept. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
70%

Férjem első naptól kezdve itthon van, és minden alkalommal "ugrott", amikor csak megnyekkentem, mai napig így van, pedig ő is itthon programozik (nyilván amikor megbeszélése volt, sosem zaklattuk). Három és fél éves a lányom. Ő tudja, hogy ez közös feladat, bármikor elengedett, ha menni akartam valahova egyedül. Ez legtöbbször csak vásárlás, de sokat számít, ha egyedül tudok menni, nekem hatékonyabb :D barátaim nincsenek és nem is kellenek, szóval "barátnőzni" sosem szoktam menni.

Nagyon szerencsés vagyok, hogy itthon van, mert így napközbeni időpontokra is el tudok menni akár (persze mindig úgy próbálom kérni az időpontot hogy kora reggel, vagy délután).


És minden este (miután egész nap én szórakoztattam a gyereket), jött átvenni. Mostmár így három és fél évesen nem kell mindig szórakoztatni, hétvégén még délutánokon a férjem kint dolgozik a kertben, éppen melléképületet épít, így csak fürdés után tudja átvenni olyan 7-8 körül, ez sem zavar, hasznos dolgot csinál odakint, és a lányom sem olyan "energiavámpír", plusz oviba is jár ugye.


Szóval a lényeg, mindig számíthattam rá bármiben, és mindketten oda megyünk, ahova akarunk, ha a másik éppen ráér vigyázni a gyerekre.

2023. szept. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
48%

2 éves volt,mikor másik városba mentem koncertre. Addig csak boltba,a legközelebbibe.

De hozzáteszem,a mi lányunk beteg volt. Állandó kórház, stb. Ez azért így más.

2023. szept. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
61%
Bevásárlás számít?tegnap voltunk bevásárolni a gyerekek nélkül 🤣🤣
2023. szept. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
58%

Nem járunk el a férjemmel külön sehova

Mindig együtt megyünk mindenhova.

Néha a gyereket rabizzuk anyamra,de ezt nem mindig lehet,és ha rá is bízzukax egy órára

Otthon amikor nekem van dolgom a kezdetektől a férjek vigyáz a kicsire(fozeskor,takaritaskor,zuhanyzaskor stb)nekünk nincsenek ilyen gondjaink,hogy nem akar a gyerekkel lenni.

2023. szept. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%
6 hetes kontrollra eloszor, aztan amikor 3 honaposan tapszeres lett, onnantol en jartam bevasarolni. 5 honapos koraban mentem el eloszor egy egesz napra, addig a ferjemmel volt.
2023. szept. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
30%
6hónapos volt, amikor újra kezdtem járni körmöshöz. Ez havi 1x2óra hossza. 9hónaposan tornázni heti 2x1órára. Az elején ordított végig aztán egyre jobb lett. 1éves kora után lepasszoltuk nagyszülőkhöz míg mi bevásároltunk. Ott is volt ordítás bőven az elején de hozzászokott.
2023. szept. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
42%

Én megértem, hogy frusztrált vagy de ugye elhiszed azt, hogy nagyon sok mindent magadnak generálsz? Azt én sem értem, hogy enni miért nem tudsz?? Beteszed a gyereket pihenőszékbe, hordozóba, magadra kötöd és már lehet is enni. Vagy az a gyerek sose alszik? Nem mentek sétálni? Nehogy már egy séta közben ne legyen időd megenni valamit. A másik. Hagyd, hogy apuka is megtanulja, megtapasztalja hogyan kell a gyerekkel bánni. Nálunk is volt olyan, hogy odaadtam az apjának, hogy figyeljen rá és betette a pihenőszékbe qmeddig ő x-boxozott. Füstölt a fejem a dühtől, aztán rájöttem, hogy semmi értelme. A gyerek jól elvan, nincs veszélyben, szem előtt van. Így meg, hogy az apját nem csesztettem, hogy "mindent szarul csinál", sokkal szívesebben vette ő is a feladatokat. Persze volt olyan, amikor okoskodtam neki és azt meg is jegyezte. Amúgy most már majdnem 3 éves és a férjem nálunk is gyakrabban eljár ide-oda cserébe én is ugyanúgy elmegyek fodrászhoz, körmöshöz, alkalmanként a barátnőkkel a városba meginni ezt azt.

Szerencsére anyósomban maximálisan megbízom, mert ő is felnevelt 2 gyereket és van a családban 2 nagyobb unoka is és rájuk is mindig odafigyelt. Én jó szívvel adom oda az enyémet.

2023. szept. 24. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
28%
Mennyi apák gyöngye, de mégis a tegnapi vitte a prímet. 3 éves forma gyerek a padon ücsörög, kezében mobil, amit nyomogat. Apuka babakocsival mellette, kocsiban egyéves körüli bambul ki a fejéből, apa kezében cigi füstölög.
2023. szept. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!