Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett kúszni a babátok?

Mikor kezdett kúszni a babátok?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 6,5 hónapos és még nem kúszik. A társaságunkban van mèg 2 ilyen idős baba és mindketten kúsznak màr règóta, egyre jobban idegesít, félek, hogy le vagyunk maradva.

2023. szept. 27. 09:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
7 hónaposan, bár ő korrigált 6 hós lett volna ott. A környezetemben amúgy 7-8 hónaposan kezdtek. Én jobban is örültem minthogy hamarabb kezdjen mindent pl. 4 hónaposan miután két ismerősöm is van,akiknek mindent hamarabb kezdett,6 hónaposan már állt, utána már járt. Mindkettőnél gondok lettek később,amit erre vezettek vissza. Nyilván ennek az ellentéte is igaz lehet,de sehol sincs elkésve a babád. Inkább csináljon mindent a maga idejében a normál időn belül.
2023. szept. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
11# vagyok. 8#-al totál egyetértek.
2023. szept. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ.

Egyelőre csak repülőzik, néha-néha próbál a sajàt tengelye körül forogni, egyik irányba egész jól megy is. A játékai se nagyon motiválják. Most úgy èrzem, soha nem indul meg 😔

Egyébként ő is korrigáltan 5 hós lenne, de kèrdeztem a gyerekorvost és védőnőt is, hogy számíthatunk-e arra, hogy mindent kicsit később csinál, azt a választ kaptam, hogy nem nagyon szoktak lemaradni.

2023. szept. 27. 14:52
 14/21 anonim ***** válasza:
Pedig náluk a korrigált kort nézik, nálunk védőnő gyerekorvos mindenki. 35+2 hétre született a lányom, fél évente jártunk fejlődés neurológiára is ellenőrzésre, mindenhol a mozgásfejlődésbe a korrigáltat kell nézni. Sőt nálunk a státusz kérdéseket is úgy nézték,hogy ha nem megy visszatérünk. Korrigáltan 5 hós akkor meg főleg ráér még.
2023. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
5 honaposan kezdett kuszni. De a te fiad meg boven idoben van. Jelenleg forognia “kell” tudni.
2023. szept. 28. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hàtról hasra forog jobbra-balra könnyedén, hasról hátra mèg nem igazán, de próbálkozik.
2023. szept. 28. 08:51
 17/21 anonim ***** válasza:
56%

Nincs elkésve semmiről. Nekem 3 héttel korábban született így nem korrugált de kb mindent 3 héttel késöbb csinál.


"Egyelőre csak repülőzik"

Én ezert elvinnem egy konduktorhoz,dévényeshez mert ez viszont lehet jel a kötött felsőtestre.

2023. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
73%

"lehet jel a kötött felsőtestre."


Vagy pont az ellenkezőjére 😂

Lányom hipotónia miatt repülőzött kórosan.

DE a repülőzés a normál mozgásfejlődés része is, erősíti a hátizmokat. Csak akkor probléma, ha kínjában csinálja a gyerek, mert fáj, ha támaszkodik.

2023. szept. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy fáj neki, mert eltud szépen játszani a hasán repülőzés nélkül, csak akkor csinálja ha úgymond unatkozik hason. De viszem majd gyógytornászhoz, mindenképp mondom neki, hogy ezt csinálja.
2023. szept. 28. 09:35
 20/21 anonim ***** válasza:
73%
A repulozes akkor gond, amikor a baba FOLYAMATOSAN repulozik, illetve a repulozesbol nem tudja magat visszatenni alkartamaszba.
2023. szept. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!