Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idősen kezdett el...

Milyen idősen kezdett el kúszni, majd mászni a babátok?

Figyelt kérdés

2022. jún. 21. 16:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
,,Kúszni" 7 hónaposan, először valahogy evickélt, meg főleg tolatott, aztán nem is kúszott szabályosan, inkább vetődött előre, mert közben már kutyázott, négykézlábra emelkedett és előredobta magát. Ezt csinálta kb. 3 hétig, betöltötte a 8 hónapot, aztán szabályosan mászni kezdett egyik reggel a semmiből. Reméljük nem lesz ebből problémája, hogy a szabályos kúszás kimaradt, valaki ezt, valaki azt mondja.
2022. jún. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%
Mindketten 5 hónaposan kezdtek kúszni, teljesen szabályosan. A nagy 6 nap után úgy döntött, onnantól ő inkább mászik, a kicsi 4 hónapon át csak kúszott. 😄
2022. jún. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
78%
6 hónaposan 2 hét kúszás után már mászott.
2022. jún. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
A kérdést azért tettem fel, mert lassan 8 hónapos a kisfiam és még mindig nem kúszik előre. Forogni-forogni pakolgatja a kis kezeit, de ha előre akar menni, akkor inkább "repülőzik". A gyermekorvos és a védőnő azt mondja ráér még, de igazából meg se vizsgálták normálisan. Felhívtam a Dévényeseket,sajnos a megyénkben csak egy gyógytornász van, aki ezzel foglalkozik, de annak is csak augusztus végétől van időpontja. Szerintetek is kellene aggódnom vagy legyek türelmesebb? 😔
2022. jún. 21. 18:31
 5/25 A kérdező kommentje:
*forogni forog, ezt úgy értem, hogy a hasán 360° fokot, meg tud tenni
2022. jún. 21. 18:44
 6/25 anonim ***** válasza:
52%
5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan mászott. 8hónaposan felült, felállt. Jövőhétrn lesz 9 hónapos, 1-2 lépést tesz kapaszkodva.
2022. jún. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
44%
6 hónaposan kúszott, 7 hónaposan elkezdett mászni. 8 hónaposan önállóan ült és fel is állt. 9 hónaposan kapaszkodva lépegetett.
2022. jún. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam igaz 7 honaposan már kúszott, de 10 hónapos kora előtt 2 nappal felállt, utána való nap mászott. Már beszéltük a vedőnővel, hogy lehet torna lesz belőle.

Szerintem ne aggódj, amíg a védőnő és a gyermekorvos azt nem mondja, hogy baj van.

Minden baba más ütemben fejlődik.

Tedd nagyon sokat a földre, játszatok sokat. Gyakorlással nagyon sokat ügyesedik. Sok sikert. :)

2022. jún. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%
4. Konduktor sincs a közelben?
2022. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Erről nem tudok, hogy lenne. Holnap rátelefonálok a védőnőre, hogy esetleg tudja-e, hogy erre van-e lehetőség. Igazából én azt érzem, hogy le van maradva, pedig rengeteget van földön és játszok vele. Motiválom,csörgetem előtte játékokat, hogy odakússzon, de nem teszi, csak repülőzik. Tornáztatom, egy csomó videót megnéztem esténként mikor aludt, gyakorlom rajta, de hatástalan. Pedig a 6 hónapos kontrollon is említettem, hogy csak repülőzik. 😔
2022. jún. 21. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!