Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a rokonságo...

Hogy szoktassam le a rokonságot a kötelező puszizkodásról a gyerekem felé?

Figyelt kérdés
1 éves a gyerekem, van amikor ad puszit, van amikor nem. Ritkán latott rokonok szinte kérve ráparancsolnak a gyerekre hogy "puszit!?". Legközelebb már én mondom hogy ne erőltessék, mert ideje hogy ő döntsön kit enged közel és kit nem.

2023. okt. 1. 09:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Mond meg nekik, hogy nem puszizkodik
2023. okt. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy jó kérdés!!2.5 éves mindjárt a gyerekem és akarki.jön mindenki rögtön a puszit etőlteti..közelebbi rokonok mamák,stb

Mostmár ha van kedve ad ha nincs nemad.Szerintem ez mindenhol így van

2023. okt. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én leszek a leggonoszabb hárpia szerintem, de a gyerekem érdekét kell néznem :)
2023. okt. 1. 09:25
 4/12 A kérdező kommentje:
Nálunk szinte sértődős pillantást vetnek a gyerekre
2023. okt. 1. 09:27
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem arról szól, hogy kit enged közel és kit nem. 2 éves múlt a gyerekem, van, amikor nekem sem hajlandó puszit adni. Megértem, hogy zavar az ilyen, engem is, de azt hogy érted, hogy a gyereked érdekét kell nézned?
2023. okt. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az elejétől nem kötelező!

Én is utálok mindenfelét puszilgatni. Lesza...om hogy ki mit gondol!szólok a felnöttnek hogy nem kell puszilgatni. Ha akar majd ad!

2023. okt. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Engem pont nem érdekel, hogy ki sértődik és ki nem.

Én az ilyen szitukat poénnal szoktam elütni, viccelődök vagy csak simán mondom, hogy "oooo jaaaaj most niiincs puszi? Niiiiiiincs naaaaa majd legközelebb"

Szerencsére nálunk normálisak az ismerősök, családtagok, ha puszit ad a gyerek azt kiváltságnak érzik, nem kötelezettségnek.

2023. okt. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát sértődjenek meg, en leszarom. Puszizkodni nem kötelező. Aki meg ezen megsértődik, azt kiröhögöm.
2023. okt. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is csak nekünk ad puszit(anyu,apu,tesó)másnak nem akar

Anyám szokta őt nyuzni ez miatt,de neki már határozottan megmomdtam,hogy nem ad,nem akar hagyja békén.

2023. okt. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek nem akar puszit adni, a Mama meg eroszakoskodik, kozbe lépek, és megmondom neki, hogy most nincs kedve adni, majd talán később. Ha nem engedne, magamhoz hívnám a gyereket, és mégegyszer elmondanám, hogy most nem akar adni, ne erőltesse. Papa is amikor erőszakkal fel akarja venni, ha a gyerek ellenkezik, szólok a pápának, hogy most nem akarja, ha erőlteti, majd félni fog tőle, aztán leshet.

Alapvetően a gyereket nézem, ha látom, hogy nem akar valamit, szólok, hogy ne erőszakoskadjanak.

2 éves a gyerek.

Megsértődhet, akinek ennyi esze van, nem érdekel, nem fogom belenevelni a gyerekembe, hogy akkor is engednie kell a fizikai közeledést, ha nem akarja. Nyugodtan mondhatja, hogy nem. Most is, később az iskolában mondjuk tesiórán egy osztálytársának vagy buliban. Nem kell eltűrnie semmit.

2023. okt. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!