Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért annyira fontos hogy egy...

Miért annyira fontos hogy egy pár órás/napos újszülöttnek ki legyen lukasztva a füle?

Figyelt kérdés
Sose értettem....
2010. okt. 18. 07:31
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Én nem lukasztottam ki a kórházban de szerintem sokan azért oldják meg igy akkor mert egy füst alatt túl lehet esni rajta.

a lányom 7 hósan kapott fülbevalót és sokszor kell forgatni már nem olyan egyszerü hogy hagyja magát mint a babák.


személy szerint nem zavar hogy egy picinek ki van löve a füle aranyosak legközelebb én is igy oldom meg mert mivel unisex ruháink voltak a kislányomat állandóan fiúnak nézték - végül ezért lett fülbevalója-

2010. okt. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
mi akkor csináltattuk meg mikor jöttünk hazafelé és hogy mért mert kislány 2 fiú után nagyon örültünk neki és mert kapott fülbevalót és igy ha meglátták nem kellett mondani hogy kislány és mert sokkal egyszerűbb mint mikor már nagyobb nem piszkálta kamilláztuk 1 hétig és szépen begyógyult a seb ja és nem sírt mikor kiszúrtak a fülét!
2010. okt. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Valószínűleg egyszerűbb mindenféle szempontból, mint később. Nem emlékszik rá, egyszerű utána kezelni, "hagyja magát". Nekem 1 évesen csinálták, és anyukám szerint ordítottam, mint a sakál, alig bírták megcsinálni, és utána sem nagyon hagytam, hogy hozzányúljanak.

Nálunk még nem került szóba, mert kisfiam van, de ha lesz lányunk, biztosan hamar túl fogunk esni rajta.

2010. okt. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%
Nekem 5 naposan a kórházban lyukasztották ki a kislányom fülét.Én szerettem volna neki fülbevalót ez igaz.Az hogy megcsináltattam a kórházban,azért volt,mert sem a védőnő,sem a gyerekorvosunk nem vállalta.A tvben a szülés előtt láttam egy riportot,kb 3 hónapos kislány megijedt és sirt nagyon mikor lyukasztották neki.Na ez döntött.Nekem hazamenetel előtt elvitték a babát,és pár perc múlva nyugodtan aludva hozták vissza.Végigaludta,nem fájt neki,nem gyulladt be,azóta sem piszkálta,teljesen hozzá szokott.Ha később csinálják,lehet már zavarta volna,piszkálgatná stb.
2010. okt. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fontos de egy fiúnak biztos nem lyukasszák egy lányos anyának ez szerintem teljesen természetes. Mi is ott lyukasztottuk ki és észre sem vette, akkor miért szenvedtessem nagyobb korába ha így észre sem veszi és kisebb az esélye hogy hozzányúlkál és begyullad?!
2010. okt. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az unokahúgomnak is kb. 7-8 hónaposan lyukasztották és sokáig gyógyult,mert mikor aludt mindig úgy feküdt rá,hogy újra begyulladt.És nagyon meg is ijedt!Sose lássam azt az elkeseredett arcot,amit akkor!Olyan volt,mintha a szemével azt mondta volna,hogy :"Ez nagyon fáj,miért tettétek ezt velem?" Nekünk is még a kórházban lyukasztották...én nem emlékszem rá,de a hugi azóta is mondogatja 6 éves,hogy emlékszel mikor nagyon fájt a fülem?Na már csak ezért is jobb szerintem minél hamarabb,lehetőleg még a kórházban! :)
2010. okt. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!