Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a tejjel is...

Szerintetek a tejjel is varialni fognak, ugyanugy mint a glutennal?

Figyelt kérdés

A gluten optimalis bevezeteserol 3variaciot olvastam mar.Elgondolkoztam azon hogy majd a tejjel is elkezdenek hogy mikor kell bevezetni.

Szerintetek igy lessz,vagy ezen nem fognak valtoztatni?


2010. okt. 18. 08:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Kik fognak variálni??


gyerekorvos, védőnő, anyuka, szomszédnéni?


ha nem túl hülye és begyepesedett a doki akkor érdemes rá hallgatni és a glutént egy éves korban a tejet egy - másfél éves korban bevezetni..

2010. okt. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez is folyamatosan változik. 30 évvel ezelőtt még nyugodt szívvel adtak újszülöttnek is tehéntejet, manapság már kiderült, hogy nem ajánlott 1 éves korig. De az orvostudomány fejlődik, rengeteg kutatás zajlik. Van azért abban ráció, amit a WHO javasol.
2010. okt. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat.
2010. okt. 18. 09:00
 4/15 anonim ***** válasza:
Már most is variálnak nem csak később fognak, olvass el pár kérdést akár csak itt is mindenki máshogy tud/csinál mindent, nagyon sok egyforma választ nem kapsz se a gluténnal kapcsolatban sem a tejjel kapcsolatban, ebből inkább szép viták szoktak kerekedni meg a lepontozgatások, pl nézd az én százalékom is... nem véletlen.
2010. okt. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Carmen22, te sem vagy túl tájékozott a jelenlegi hozzátáplálásban, így olyan témába ne válaszolj, amihez nem értesz. a glutént 4-7 hónapos kor közt ajánlják már bevezetni. 1 éve, amikor te adtad, még egy éves kor volt... de már nem, olvass vagy ne írj hülyeségeket légyszi.
2010. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Előzőnek mondanám. A jelenlegi WHO ajánlás szerint 6 hónapig kizárólag anyatej, ennek hiányában tápszer. Szerinted, akkor 4-6 hónaposan hogy lehet a glutént bevezetni? (nem szeretnélek megsérteni) Amúgy minden gyerekorvos, aki a WHO ajánlásával dolgozik, azt mondja 1éves kornál előbb nem kell. Illetve a bőrgyógyászok többsége is. Én sajnos glutén érzékeny voltam, a kislányomnak 1 éves koráig szigorúan tilos glutén tartalmú ételt adnom. A tehéntejjel szintén ez a helyzet. Igen, állandóan varriálnak ezzel a mikor mit szabad enni témával. Én azt mondom nem szenved semmiben hiányt ha 1 éves koráig nem kap semmi ilyet. Sokkal fejlettebb lesz az emésztőrendszere, és jobban fel tudja dolgozni a glutént, illetve a tejfehérjét, vagy a tejcukrot. Ha pedig volt a családban allergiás akkor mindenképpen először 1 orvossal kell beszélni. Nálunk csak asztma volt a családban. Én ezt tudom mondani, tapasztaltból.
2010. okt. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Javítanám: 4-7hónapos kor között.
2010. okt. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Csak annyit fűznék hozzá, hogy tesóm lisztérzékeny, de még nekem is be KELLETT vezetnem 6 hónapos korában a kisfiamnak a glutént, csecsemő belgyógyász utasítása alapján!

Valamit nálad nagyon benéztek a dokik...

2010. okt. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez hogy érted, hogy nagyon benéztek a dokik?
2010. okt. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egy másik kérdésnél is válaszoltam már Neked a glutén bevezetésével kapcsolatban, hogy van itt a fórumon még egy anyuka, aki lisztérzékeny, és neki 4 hónapos korától kell a kislányának adnia glutén tartalmú ételt. Nekem is be kellett vezetnem 6 hónapos korban a glutént, és ahogy utánaolvastam, ahol van lisztérzékenység, ott még az anyatejes szakaszban tanácsos bevezetni a glutént a gyermek hozzátáplálásában 4-7 hónapos kor között. Ezért írtam, hogy nálad benéztek valamit a dokik ezzel az 1 évvel.

Ez tutira így van, hogy minél később találkoznak a vékonybél bolyhok gluténnal, annál kevésbé tudják tolerálni, magasabb a cöliákia kialakulásának az esélye.

2010. okt. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!