Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még 1ev koruli baba, aki...

Van még 1ev koruli baba, aki nem mond szavakat? Most fuggetlenul attol, hogy funkcionalisab hasznalja-e vagy sem.

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy 1eves statuszra 1szonak meg kellene lennie. Nekunk ez par nap mulva lesz, szava nincsen. Nem mondja, hogy mama, baba, apa, stb. Es akinek 1evesen nem mondott szavakat, kesobb mikor kezdte?
2023. okt. 2. 17:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Júliusi a gyerekem és kb októberben kezdte mondani, hogy baba.
2023. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A "szó" ebben az esetben nem azt jelenti, hogy értelmes szó, hanem hogy egy bizonyos hangsort következetesen ugyanarra a tárgyra vagy jelenségre stb. használ.
2023. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekem közül egyik se mondott egy "következetesen használt hangalakot, vagy hangutánzót se" 1 évesen.

Egyikük megkésett beszédfejlődésű "lett". Ő két évesen is még csak 2 hangalaknál járt (nem és ta, mint hinta). Vele kemény menet volt. Rengeteg beszédindító terápia, majd logopédus évekig.

A másiknak viszont semmi baja nem volt, beindult magától, csak lassabban. Neki 18 hónaposan volt 6. 2 évesen 50. 2,5 évesen úgy beszélt, mint a megkésett nagy 4,5 évesen.

2023. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Nekem három éves korom előtt volt az első szavam pár héttel. Három éves koromra viszont folyékonyan beszéltem.


Akkor még címkét sem kaptam. Nagyon enyhe diszlexiám/diszgráfiám volt amire nem kaptam fejlesztést végig kitűnő tanuló voltam. 7.-ben jártam logopédushoz, amikor szóltak a szüleimnek, hogy kell (előtte a suliban sem tűnt fel senkinek nagyon, a szüleimnek sem, megszokták, hogy nagyon picit másképp ejtek betűket).

2023. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nálunk mindenki korán kezdett beszélni, de az unokatesóm lánya konkrétan semmit se volt hajlandó mondani, csak mutogatott, bólogatott. Sokféle kivizsgálásra vitték, sokféle fejlesztést kapott, nagyon nehezen indult be a beszéd, 3 éves kora körül még csak mutogatott, a egyedül azt mondta, hogy de, de azt is mindenre, macskától az anyjáig, mindenre.


Most hat éves, szégyellős, az anyja meg az apja kivételével senki előtt sem beszél mondatokban, maradt is oviban még. Ha nagyon muszáj, elmondja, amit kell, de nagyon utál beszélni. Főleg bólogat, mutogat.


Gyerektársaságban többet mond, de nem egy nagy dumás, csak nyitottam közöttük.

2023. okt. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%

Fiam a 2.szükinapján mondta ki az első szavát.

Lányom kb 20 hónaposan.

Most lett a napokban 2 éves, mostmár kb 100szót tuti mond, illetve 2 szavas mondatokban beszél.

2023. okt. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat,

#6os de elotte voltak olyan szavai pl, hogy lampa -pa vagy hinta -inta stb? Vagy ugy ertetted, hogy igazi tisztan ertheto teljes szot mondott 2evesen?

2023. okt. 2. 21:46
 8/20 A kérdező kommentje:
#1 es es azt ugy, hogy pl lat az utcan babat es baba vagy igy csak tudod mondja , hogy baba?
2023. okt. 2. 21:48
 9/20 anonim ***** válasza:

6vagyok.

Olyan volt pl, hogy a cumira azt mondta mimi. De ilyen hasonlók, mint amit írtál, ami az adott szohoz hasonlít, olyan nem.

2023. okt. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#9 szinte total ugyanez, a cumira mondja , hogy memmi vagy nenni ilyesmi, es nagyon talan, ha eszik az apukaja mondjuk kulon, mert dolgozott es mi mar ettunk es meglatja, felall a labanal es mutat oda, hogy megis ker, talan valami mamm vagy ilyesmi, de erre nem mondanam, nagyon ritkas. még van par nap, hatha pont kiirtam es a kerdes utan beindul, volt mar ilyen mas dologgal is😀 es kisfiad azota hany eves es hirtelen lett utana sok szava vagy inkabb mindig az volt, hogy amennyi “kellett” ahoz kepest kevesebb volt?
2023. okt. 2. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!