Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még 1ev koruli baba, aki...

Van még 1ev koruli baba, aki nem mond szavakat? Most fuggetlenul attol, hogy funkcionalisab hasznalja-e vagy sem.

Figyelt kérdés
Most olvastam, hogy 1eves statuszra 1szonak meg kellene lennie. Nekunk ez par nap mulva lesz, szava nincsen. Nem mondja, hogy mama, baba, apa, stb. Es akinek 1evesen nem mondott szavakat, kesobb mikor kezdte?
2023. okt. 2. 17:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
53%

Mostmár 4.5 éves.

Hirtelen rengeteg új szava lett. Kb fél év leforgása alatt összetett mondatokban beszélt.

2023. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Jaj de szuper ezt olvasni, nagyon ugyes ☺️ Remelem nalunk sem lesz semmi gond, koszonom, hogy ennyiszer valaszoltal. Es bocsanat még valami…a kisfiadnal volt valami, ami miatt szerinted beindult nala, pl epp ment bolcsibe vagy ilyesmi?
2023. okt. 2. 22:12
 13/20 anonim ***** válasza:
1es vagyok, eleinte csak könyvekben mutogatta a babát, az utcán csak később kezdte el.
2023. okt. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
55%

1 éves fiam, státuszon nekem nem volt ilyen szigorú a védőnő, inkább csak azt kérdezte hogy beszélget-e, mondtam hogy babanyelven halandzsázik csak. És ez jó válasz volt, nem firtatta.

Egyébként mond sokfélét a fiam de nem következetesen. Az ennivalóra mondja egyedül mindig azt hogy "meme". De ezt minden ehetőre.

Egyébként mond olyanokat hogy anya, apa, papa, baba, bá, va, de, ne. Meg sok gagyogás. Volt mikor azt hittem hogy egyiket következetesen megtanulta pl bá- bárány, de aznap utána mindenre azt használta szóval mégsem...

2023. okt. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Dehat #14es akkor a te fiad mond szavakat, irod, hogy anya, apa, papa stb..ugy irtam ki, hogy tok mindegy, hogy kovetkezetesen vagy nem, de nem mond ilyesmiket. Azert koszonom, hogy irtal, talan nalunk is beindul par nap alatt is, van meg ido az 1eves korig
2023. okt. 2. 23:04
 16/20 anonim ***** válasza:
55%

Az egy éves státuszra a lámpa (ámpa) volt meg és olyanok, mint pa-pa, ma-ma, ba-ba, háp-háp, de ezek kevésbé voltak tudatosak. Utána egy időre teljesen megszakadt, semmit nem volt hajlandó mondani, majd 15-6 hónaposan brutálisan beindult. A védőnőnk szerint iszonyat korán. Tudatosan kezdett szavakat használni (igen, nem, inni, cipő, állatok megnevezése és hangja, szösz, stb.) én néha csak pislogok, hogy ezek úgy mégis honnan jönnek??

Összességében nagyon tetszik neki, ha megértünk valamit, amit mond és mivel mi is örülünk, megdícsérjük, ezért ismételgetni kezdi a szavakat és mindig talál egy-egy újat is, amit a beszédünkből vesz ki és ismétel.

Szóval szerintem ne aggódj. Napról napra változnak, simán benne van, hogy pár hónap és ő is egy kis dumagép lesz. :)

2023. okt. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%

1 évesen semmit nem mondott még a kislányom.

Most 20 hónapos, állathangokon kívül csak az van meg, hogy "apa".

Sok gyerek 2,5 éves korában kezd el beszélni, addig érnek belül a szavak.

Addig nem kell aggódni, ha más egyébként rendben van.

2023. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Egy évesen semmi, de semmi következetes nem volt. Mozgasfejlodes volt. Peprol darabos áttérés volt. Cicirol leszokas volt. Ezeken túljutott olyan 16 hósan volt az első következetes hang használat az ivás evésre.


20 hónaposan indult be a beszéd.

2 évesen, mire bölcsibe ment már nagyjából beszélt, bölcsi után berobbant és kb folyamatosan mondta a cukiságokat

2023. okt. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom, hogy irtatok, mashol olvasottak es vegulis itt is leirtal alapjan 12honaposan sokan irjak, hogy nem volt meg szavuk. Sok helyen olvasom a 14-15-16 honapos kort, az még 2-4 honap es kisfiu, szoval remelem beindul majd nalunk is es nem lesz semmi gond. Nagyon koszonom a valaszokat, tovabbi minden jot mindenkinek
2023. okt. 30. 10:11
 20/20 anonim ***** válasza:

Anyukám mondta, hogy szinte percre pontosan 2 éves koromban kezdtem el beszélni.

Addig semmit.

Azóta be se áll a szám 😆

2023. okt. 31. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!