Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, aki anyatejes,...

Van olyan, aki anyatejes, éjszaka sokszor felkelő baba mellett megoldotta valahogy hogy néha legyen egy szabad estéje?

Figyelt kérdés

8 hóbapos a babám. Sajnos sokat kel. Akár ötször is egy éjszaka. Jobb estéken is van 2-3 kelés. És szinte mindig cicin alszik vissza.

Az elmúlt hetekben kezdem azt érezni, hogy én ezt nem bírom tovább. 4 óránál többet születése óta nem aludtam egyben, és nem volt semmi esti programom. Ma egy normális fürdést nem tudtam csinálni, mert egy óra alatt kétszer kelt cicizni. Amúgy imádom őt, és ő is egy boldog, kiegyensúlyozott baba, válszkészen nevelem, nem hagyom sírni. Fogalmam sincs miért kel ennyiszer. És akivel próbálok erről beszélgetni vagy nem érti mi bajom mert az övé az elejétől átalussza az estét és 2 hónaposan már ment mellőle bulizni, vagy néz rám megrovóan hogy hát igen, egy gyerek 3-4 éves korig igényli az anyja közelségét éjszaka. A neten is mindent írnak, van ahol azt hogy ennyi idősen már a babák nagy része átalussza az estét, van ahol azt hogy csak kevesen és normális ha kel (na de ötször?).

Ami igazán kétségbe ejt, hogy nem látok változást, javulást. Ugyanúgy sokat kelt régen is, most is. Vártam a fél éves kort, hogy hátha majd hoz valami javulást, de semmi. Ugyanúgy tök kiszámíthatatlan, alapvetően rossz alvó. Most az egyéves kort várom, de már nem tudok bízni benne igazán hogy valaha lesz ebből átaludt éjszaka. Olyan mintha semmit nem javulna az alvása, egy helyben toporgunk. Tudom, frontok, fogak, növekedési ugrások, mozgásfejlődés, szepa. Valamire mindig lehet fogni, de valami mindig lesz is. De amúgy nem igazán sikerült összefüggéseket felfedeznem hogy mikor alszik jobban vagy rosszabbul.

A lefejt tejet nem fogadta el régebben, most meg már nincs is annyi szerintem hogy tudjak fejni, régen is szendevés volt igazából. De persze ha ő szívja akkor jön bőven, szóval úgy nem kevés a tejem. Próbálkoztunk pizsama hamival két ízben, nem kellett neki. Egyedül a vizet fogadja el még cumisüvegből, de az estére nem megoldás nyilván. Tápszert meg most már nem akarok elkezdeni adni ha eddig nem kelett, meg úgy tudom azt amúgy sem lehetne igény szerint. Úgyhogy egyedül viszem az estéket, pedig a férjem segítene ha tudna de cici nélkül csak üvöltés van. Kezdek nagyon-nagyon belefáradni. És kezdek kétségbe esni, hogy ez már extrém rossz alvás, és mi is úgy járunk mint amiket néha olvasok, hogy anyukák 2-3 évig nem alszanak.

Ma kínomban már mondtam mérgesen, hogy 6 hónapos elmúlt, megpróbálom lassan elválasztani. De aztán utána olvastam, és azt írják hogy 1 éves kor alatt még akkor tápszer kéne neki, nem elég a sima kaja. Ja mondom oké, akkor mégsem. Nyilván amúgy sem gondoltam komolyan, de akkor 1 év alatt ne is próbálkozzak?

Nálatok hogy volt ez? Valami tanács, javaslat? Milyen itallal lehetne még próbálkozni este cumiból? Megérné hívni egy altatási tanácsadót, tényleg tud olyat mondani amit még magától nem próbált egy kétségbeesett szülő?



2023. szept. 27. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%

Hm. Én 99%-ban cicin altattam a fiam, de ő nem üvölt apa hátán a hurciban, se a babakocsiban, se az autósülésben, és ezekben is altató (volt 8 hósan). Ugyan fixen 2 óránként szopott, de ha nem velem volt, kihagyta simán, tehát 4 órára el tudtam volna menni. Pohárból nem fogadja el az anyatejet? Én anyatejből főztem tejbegrízt, azt szerette (mondjuk simán tudtam fejni). Frissen nem állt el a tejem, órák alatt rémes íze lett, ezért is főztem belőle inkább.


De gyakorlati tapasztalatom nincs, sose volt igényem ilyen programokra. Amire igen, ott babakocsiban tudtam vinni a gyereket is.

2023. szept. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Babakocsiban a férjem is el tudja altatni. Csak teljesen kiszámíthatatlan hogy utána mikor kel fel, de általában hamar. És olyankor cici kell neki. Nem tudom hogy éhes, vagy a közelségem hiányzik neki.

Pohárból nem próbáltuk, mert már jó ideje nem próbálkoztam a fejéssel. Lehet holnap megpróbálom megint. Csak egy kis kézi fejőm van, küzdeni kellett minden cseppért már az elején is.

2023. szept. 27. 23:16
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Havonta eg estét elmentem vagy másik szobában aludtam. Tudom egy szar anya vagyok.

Fejtem le tejet előre amit a férjem odaadott neki plusz vezettük a cumit.

2023. szept. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

"meg úgy tudom azt amúgy sem lehetne igény szerint."

Aztaaa, szóval lehetne egy tök kiszámítható napirendetek, tudnál akár olyan alap dolgokat is megszakítás nélkül csinálni, mint a fürdés?!


Nálunk a boldog mama = boldog baba elv van, már a kislányunk születése óta. Tehát nem érzem sz_rul magam, mert éppen a férjem van vele, vagy mert a kimerültség tönkretett és 4 hónapos korában tápszerre álltunk át, miattam. Legjobb döntés volt.

Ahogyan az is, hogy ugyanúgy, ahogy velem, az apjával is összeszokott. Ő is ugyanúgy a szülője, mint én.

2023. szept. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk más volt a helyzet, 5 hónapos koruk körül növekedési ugrás miatt kezdtek újra sűrűn kelni. Akkor nekünk a lefekvés előtt adott tejpép megoldást jelentett. A férjed nem tudja megnyugtatni éjjel, akkor sem ha biztosan nem éhes?
2023. szept. 28. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet igeny szerint adni a tapszert nyugodtan. Mint ahogy te sem idore eszel X grammot. Ugy mentem el a babam mellol, hogy azon az alkalmon (nem volt sok, de enyem is 8,5 honapos es szar alvo, muszaj volt neha aludnom, mert mi a jobb esteken kelunk 4-5x, a rosszabbakon 20 percenkent) a ferjem tapszerrel etette meg. Nem erzem ettol rossz anyanak magam, nekem is, neked is kell egy kis kikapcsolodas.
2023. szept. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy oldottam meg, hogy nem tömtem este többet a mellem a szájába. Ott voltam vele, simogattam, dédelgettem, de nem a mellemet nem adtam. Nem vagyok élő cumi. 6 hónapos korától fokozatosan elvettem, mondjuk én utáltam szoptatni, a második már tápszeres lett.
2023. szept. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Én nem tudtam megoldani, hogy legyen szabad estém. Lehet ősanyázni (bár, ha ismernétek, tudnátok, hogy közelében sem vagyok), de amíg nem aludták át az éjszakát, addig nem is gondoltam ilyemikre. Mindkét gyerekem 1 évesen hagyta el a megébredéseket. A kislányom is borzasztó sokszor kelt éjszakánként, nem láttam a fényt az alagút végén. Majd a szülinapja után 3 nap alatt lecsökkent az 5 ébredés 0-ra. Nem változtattunk semmin, nem történt semmi, egyszerűen megérett rá az idegrendszere.

Viszont van egy barátnőm, az ő kisfia, ha a nagymamánál alszik, nem ébred meg. Pár hetente vállalja is szerencsére és akkor a barátnőm és a férje kialudják magukat. Szerintem ez is egy remek ötlet.

2023. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Én sem tudtam megoldani. Úgy voltam vele, hogy ez egy ilyen időszak, most nappali programok vannak, ha vannak, de az este a gyerekeké, olyannyira, hogy a ferjem is minden programjáról hazajött 7-re, mert a két fiú fürdetesét es fektetesét egyedül képtelenség volt megoldani. Faradt voltam? Borzalmasan. Nekünk az sokat számitott, mikor a nagy oviba ment és a délelőtt kicsit lazább volt végre. Őszintén, nem tudom, más hogy oldja meg, én nem tudtam. Túléltük, nem is volt rossz, borzalmasan fárasztó volt, de nagy kaland. 3 éves volt a kicsi, amikor először aludtak mindketten anyukáméknál.
2023. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is csatlakozom azokhoz, akik nyugiban kivárták. Napközben megyünk el programokra, 10 hónapos a kisebbik gyerkőc, a nagymamával már elég jól elvan, az a pár óra napközben nem okoz neki törést, cici nélkül is tök jól elvan még. Fürdeni meg hasonló luxust akkor, amikor a férjem is jelen van, és azt is inkább napközben. Estére, főleg éjszakára még nem gondolkodom abban, hogy elmenjek bárhová is, minden programot úgy időzítek, hogy legkésőbb fürdetés végére hazaérjek. A nagyobb lányom is igényli, hogy vele legyek alvásnál (bár ő már szívesen alszik a nagymamánál is, szóval haladás), de na. Amúgy ő 3 éves már, és olyan 1-1,5 éves kora között kezdett rendeződni az alvása, amúgy pont olyan volt, mint most a tiéd (meg a kicsi is ilyen). Drasztikus, hirtelen javulás a járás beindulásával lett. De őt a szepa meg a fogzás sem viselte meg különösebben, a kicsi nálunk eléggé szenved mindkettőtől, szóval ő még többet kel. Amúgy együtt alszunk éjszaka, nem azt mondom, hogy nagyon pihentető meg tökéletes, de jobb, mint éjszaka 50x kiugrálni az ágyból és fél órát ringatni meg minden.
2023. szept. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!