Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a 14...

Hogyan szoktassam le a 14 hónapos gyereket az éjszakai kelésről?

Figyelt kérdés

Már nagyon ki vagyok, a kimerültség már testi tünetekben is jelentkezik, nincs energiám, nem tudok koncentrálni sem. Nemsokára dolgozni fogok, de így nem tudom, hogyan.

Éjszaka 3x kel átlagban enni, van amikor 4x, tápszeres. Ez azt jelenti, hogy 3-4 óránként iszik meg 160 ml tápszert. rendesen vacsorázik is. Pl eszik tejbegrízt+200 ml tápszer és mégis kel enni éjszaka.

Nappal nem tudom többet etetgetni, mert elég rossz az étvágya egyébként. Szerintem lehet az étvágya is jobb lenne, ha éjszaka nem tömné magát tele tápszerrel.


Kérem, hogy akik kioktatást írnak, bunkóan válaszolnak vagy akik mindent tudó szuper megmondó anyák ne fáradjanak a válaszadással, mert nem vagyok rá kíváncsi és ezzel együtt szép napot kívánok nekik!


A segítő, megértő válaszokat megköszönöm.


2023. okt. 8. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Ez szinte lehetetlen a gyerek sérülése nélkül. Most neki erre van igénye,nem lehet csak úgy hipp-hopp megváltoztatni.

Ráadásul még nagyon pici. Teljesen normális, hogy ébred éjszaka. Az evés is. Kelhet 3-4 évesen is még.

2023. okt. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Jól érzed, éjszaka eszi meg a kalóriát, nappal meg csipeget hobbiból. Én tuti adnék nappal is tápszert a rendes kaja után, éjszaka pedig víz vagy erősen vizezett tápszer. Nekünk anno segített, egy kelés maradt, az is víz.
2023. okt. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vizet próbáltál már?

Nekünk a cumi segített. Tudom, jajj cumi stb, mindjárt jönnek.

De egyszer nem én keltem fel hozzá, hanem a férjem, ő meg csak a cumit adta neki vissza a szájába, ez volt kb 10 hónaposan, azóta nem kér enni, de még inni sem éjjel, maximum a cumit kell visszaadni, most 14 hónapos.

2023. okt. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát en emiatt szoktattam le a cicirők 10 hónapisan. Semmi változas nem lett. Hiába eszik nappal normálisan, laktatókat, itt van 2 éves és a mai napig kel 3x átlagban inni.

Ugyan így vagyok, kb 1 honap és dolgozom, de zombiként élek a kimerültségtől van egy 4.5 éves fiam is. Ő pl 4 évesen át először az éjszakát (úgy 3-4 hónapja). Ő is kelt addig minimum 1x inni.

2023. okt. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

16 hónapos a fiam. Átlagosan 1x eszik éjszaka, de most, hogy elkezdte a bölcsit, most van, hogy 2x is kéri.

Amíg itthon volt, a déli alvás előtt is kért egy adag tápszert. Most az nincs, gondolom azért kér hajnalban is.

Amúgy eszik nappal most már jókat, szóval arra se tudom fogni, hogy azért eszik éjjel. Mert sokáig nappal alig evett valamit. De éjszaka is benyom 240 ml-t. Szóval nem gondolnám, hogy csak megszokásból. Én úgy vagyok vele, hogy majd leszokik róla egyszer. Szar, meg nehéz, főleg, hogy én már dolgozom.

2023. okt. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk az együttalvás vált be.

Ugyanígy tápszeres, éjjel többször kelő volt a kisfiam 2 éves koráig.

Amikor kikerült a rácsos ágyból még rosszabb lett a helyzet, mert elkezdett átjárkálni hozzánk és kb óránként jött át, mi pedig visszavittük mikor elaludt.

Aztán végkimerülésünkben engedtük, hogy velünk aludjon. Azóta békésen telnek az éjszakák. Nincs ébredés és éjjeli evés/ivás sincs.

2023. okt. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

A víz tápszer helyett nem opció, mert nem fogadja el és továbbra is sír és ki is köpi.

A cumi az egy ideig jó, de utána kel is enni.

Velünk is alszik, mert a kiságyban óránként, félóránként felsírt.

Nagyon elégedett lennék, ha csak 1 x kelne éjszaka, de így, hogy 4x is... :(

Ma ebéd után adtam még neki tápszert is, hátha... Egy próbát megér. Szerintem ha napközben jól enne, éjszaka nwm kelne ennyiszer enni.

2023. okt. 8. 13:04
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy erre sok megoldás van. Azt tudom írni, mint az előzők, nekem 2,5 éves a fiam, és ritka, hogy ne kelne minimum egyszer, de általában kétszer. Pedig nem eszik-iszik éjjel, mégis kel.
2023. okt. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg meg nem érik az alvásra, addig fejen is állhat az ember. Próbalkozni lehet, de az esetek 90%ban idegrendszeri érettlenség áll, ami nem befolyásolható
2023. okt. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mire ovis lesz jobb esetben átalussza majd az éjszakát. Gondolom a 9 hónap alatt sikerült felkészülni a gyereknevelésre úgy nagyvonalakban és rájöttél már hogy nem robotok. Ha fejen állsz sem tudsz vele mit tenni ha nem érett rá.
2023. okt. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!