Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá 14...

Hogyan szoktassam rá 14 hónapos babámat, hogy egy kicsit ellegyen egyedül is?

Figyelt kérdés
Állandóan rajtam csimpaszkodik a drága. Akár mosogatok, akár eszek, mosok, teregetek, v. csak leülök 1 percre. Szeretném ha egy kicsit eljátszana magában is. Legalább míg én megcsinálom a dolgaimat v. csak éppen kiszaladok a mellékhelyiségbe.
2010. szept. 6. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Pont ugyanilyen idős babával,pont ugyanebben a helyzetben vagyok.Lehet,hogy "drasztikusnak "látszik,de én nekem úgy tűnik,az a legjobb módszer,ha "nem foglalkozol vele".Szóval nem szó szerint,hanem csinálod a dolgod,nem állsz le vele minden percben.Valószínű nem fog neki tetszeni,nyávogni,hisztizni fog,meg húzogatni a nadrágod,de te ne engedj.Beszélj hozzá,énekelj,de a munkától ne fordulj el.Előbb-utóbb megunja és hidd el feltalálja magát.Persze először csak rövid időre és kezdődik minden előlről.De ne engedj mindíg.És fél szemed mindig rajta legyen!

Tipp.én,ha mosogatok,vagy főzök;szóval a konyhában ténykedek,arra rendszeresítettem neki egy fiókot,amit használhat,műanyag dobozok vannak benne,azokat pakolássza ki-be;estleg fakanállal kopácsol rajtuk.

Kitartás,én is abban bízok,hogy nemsokára jön az építő kockázás,legózás,rajzolás,gyurmázás! :D

2010. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ennyi idős, már alakul a dolog :)

Ha "elintéznivalód" van vagy pihenni akarsz egy kicsit, adj neki mindig valami új dolgot, nem kell játék, hanem tényleg vmi egyszerű használati tárgy, amit még nem ismer! Az én lányom ilyenkor mindig elszalad vele és szó szerint igényli azt, hogy most hagyjam magára, mert ő játszani szeretne azzal a bizonyos tárggyal, egyedül! Vagy mutasd meg neki, hogyan lehet "zenélni" egy fakanállal és egy műanyag tállal, pl. !


(a wc-re mi is együtt járunk :), de engem nem zavar...hátha hamarabb kedvet is kap hozzá...???!!!

2010. szept. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, és néha jól jönnek a máskor nemkívánatos akciós újságok (aminek nem baj, ha szét is tépi), szereti lapozni, felfedezni benne a már ismert dolgokat, és néha már kommentálja is, mit lát (pl. baba, cipő, hinta ,stb.)
2010. szept. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!