Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babátok mennyit...

7 hónapos babátok mennyit eszik és mit,anyatej mellett?

Figyelt kérdés
2023. okt. 8. 14:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém kb semmit nem evett, maximum egyszer belenyalt abba, amit próbáltam neki adni. 8-9 hónaposan mondjuk már evett 1-2 kanállal (vagy elmajszolt egy párolt répát stb.)
2023. okt. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Napo 1x evett. Egy kis levesben főtt répát vagy banànt.
2023. okt. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Igaz nem anyatejes, hanem tápszeres, de egy étkezést váltottunk ki eddig gyümölcspürére.

Alma, banán, barack

Ezeket szereti

2023. okt. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100gramm püré és utána pár korty víz
2023. okt. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Pillanatnyilag semmit, mert beteg és fogzik, semmit nem fogad el. Előtte napi 2x kóstolt dolgokat, sült repát, banánt, szilvát, körtét, joghurtot. Es vizet.
2023. okt. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%

Semmit. Csak szopik. Ilyenkor még nem kell ennie semmit.

Csak kóstoltatás van. Hozzátáplálás,hogy szokja az ízeket.

2023. okt. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
82%

Egyik se evett 7 hónaposan semmit.

Elsővel kitartóan próbálkoztam, meg is utáltattam vele az evést. 1,5 éves volt amikor sikerült kiváltani egy étkezést.

Másodikkal nem rontottam el. Kínaltam 6 hónaposan, nem kell. 7 hónaposan, nem kell. 8 hónaposan, időnként elfogadta. 1 évesen végig ette a szülinapi menüjét pürésítés nélkül darabosan a saját kezével és kanállal, villával.

2023. okt. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
😱Hát ő meg eszik és ha látja,h.eszünk sír érte.A dr.nő már 4 hónapos korában azt mondta,hogy kezdhetem a hozzátáplálást,de csak 5 hónaposan kezdett enni.Azóta egy ,két étkezés ki vanváltva.Akkor ez baj?
2023. okt. 8. 19:38
 9/16 anonim ***** válasza:
14%
Nem baj. Mások túl féltik a gyereket.
2023. okt. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

Az enyém nagyon zabagép,kb mindent megkóstoltatok vele amit mi eszünk, kivéve ha valami nagyon zsíros, csípős, tejes vagy nyers.


Reggel pár falat zsemlét/4-5 karika vajas kiflit/anyatejes zabkását vagy tejbegrízet/1-2 vékony szelet uborkát, paprikát, paradicsomot. Vagy csak anyatejet, ha nincs kedve csatlakozni hozzám, de többnyire követeli a kajámat :D


Tízórait átalussza, legközelebbi étkezés szintén velem, az ebéd. Általában 2, nagyon nagyon ritkán 3 evőkanál levest vagy főzeléket szokott enni, de van, hogy csak a kenyerem héját nyammogja.

Aztán eszünk egy kis gyümölcsöt, most a legújabb kedvence a körte.


Az uzsonna időt szintén átalussza, s legközelebb a vacsora van amibe belekóstol, amit már hármasban fogyasztunk el.

Az vagy szendvics, vagy valami meleg étel.


Semmi nincs kiváltva, eszik amit szeretne, és mellé kap cicit amikor szeretne, de többnyire csak az alvások előtt kell neki.

Holnap lesz 8 hónapos, 6 hónapos volt amikor elkezdtem rendszeresen kínálni étellel.

2023. okt. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!