Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
4 hónapos lett és egyszerre ütött be a cici sztrájk,fogzás és az alvási regreszio. Nagyon nyűgös mindent játékát a szájába veszi és rágja. Alig alszik max 30 perc/1 órát. Eddig végig aludta az éjszaka most meg óránként kel. Van ilyen amaftil baba gélünk de nem ér semmit. Gyerekorvos és védőnő azt tanácsolták hogy kenegessem fogzó zselével és kezdjek el alvás naplót vezetni a gyereknek. A férjem nem nagyon foglalkozik a dologgal egyedül próbálok a gyerekkel bírni. Nagyon félek hogy nem eszik rendesen. Van valami tanácsotok? Első gyerek. Kaptam könyveket erről az időszakról de nem segítenek. Eddig volt alakulóban napirendünk most abszolút fel borult.

#fogzás #4 hónap #Cici sztrájk #Alvási regression #Fáradt anyuka
2023. okt. 8. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Kitartàs! Hordozva, babakocsiban, autóban, vonaton nem alszik el? Van, amelyik gyereknek ilyen tìpusù ringatàsra van szüksège.

Ha a fogzàs miatt nehezebben eszik, akkor pròbàlhatod fèlàlomban, vagy alvàs közben mellre tenni, ha màr az alvàsproblèma javul. Fejhetsz neki tejet, ès lehűtve, kiskanàllal adhatod. Nyugtatja az ìnyèt. Csinàlhatsz belőle anyatejfagyit is.

2023. okt. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

En ha ennyire fájt nekik, nurofent adtam. Én is beveszem a gyógyszert, ha fáj valamim, őket se hagytam szenvedni. Éjjelre egy adagot, meg nappal ha nagyon szenvedett, akkor is.

És igen, hordozás napközben.

2023. okt. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsod. ♥️ Kocsiban alszik meg babakocsiban is ha sétálunk 2-3 órát. Amikor ringatom akkor addig ficereg meg sír amíg nem teszem le utána rá jön hogy nincs kézben és akkor meg azért sír 😅 Nekem nincs jogosítványom így akkor megyünk kocsival ha az apukája is hajlandó rá hogy vigyen minket.
2023. okt. 8. 16:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Dentinoxot 3x használhatsz 24 óra alatt. Lidokainos foggél.
2023. okt. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De miből gondolod, hogy a foga fáj 4 hónaposan? Az enyémnek 11 hónaposan jött az első, mégis sz*rul aludt 4 hós korától meg mindent a száj@ba vett, ezt csinálja minden 4 hónapos.


Hiába kenegeted, ha nem az a baja.

2023. okt. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5! A fogcsírák 2 hónapos kortól mozgolódnak. Azt hiheti fogfájásnak. De nyilván igazad van, 4 hónaposan még nincs is foga...
2023. okt. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én Dologélt kentem neki, 4 hósan is használt a fogzás gyanús nyűgösségre, de szerintem akkor még csak az íze terelte el a fiam figyelmét a kellemetlenségről. Igazán akkor használt, mikor éppen áttört a fog, és akkor volt közel a legrosszabb a fogzás miatti nyűgösség is. A legrosszabb akkor volt, mielőtt éppen áttört volna, de akkor még semmit nem ért a Dologél sem.


Én is megpróbálnék neki 1x fájdalomcsillapítót adni, hátha. Ha használ, akkor megbeszélném a gyerekorvossal, hogy milyen gyakran lehet adni.


Nálunk úgy volt a fogzás, hogy időnként megindult, egy pár napig mutatkoztak a jelei, mint nyálzás, rágcsálás, híg kaki, aztán leállt és pár hétig nyugalom volt. Aztán megint. 4 hó körül már volt jele szerintem, de csak 8 hósan bújt ki az első fogacska (vagy még később, nem írtam fel ezeket).

2023. okt. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fogzás esetén nálunk egyik gyereknek sem segített egyik kence sem. Kaptak egy adag nurofent és mindenki boldog volt
2023. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak 3 hónapos korától viszketett az inye, 6 hónaposan 2 foga jött egyszerre. Igenis jöhet a foga.. Még nem fog kibujni, de attól rossz neki, szenved vele.. Dentinox gél és fájdalom csillapító szirup akár napi 2x is.nyugodtan használd.
2023. okt. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!