Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megengeded 14 hós babádnak,...

Megengeded 14 hós babádnak, hogy felmásszon az ágyra? Most én engedjem, vagy tiltsam? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Már nem tudom, hogy mit tegyek. Van a nappalinkban egy sarokkanapé, és mióta leesett egy alkalommal a lépcsőn, 8 fokot (nem lett baja) azóta nem engedem felmászni. Nem azzal van a bajom, hogy nem tud lemászni, hanem azzal, hogy az ágy neki játszótér, szaladgál, pörög-forog rajta. Én nem ülök egész nap mellette, hogy ott legyek elkapni, ha baj lenne. Egy légtérben van a nappali és a konyha, tehát látom mit csinál. És direkt provokál, és felmászik. A nagyszülők (mivel egy házban lakunk) megengedik náluk, hogy felmásszon, mondván ott vannak mellette.

Most én parázom túl? Úgy gondolom, hogy azért ha valamit nem engedek meg neki, akkor azt meg kellene tanulnia, hogy nem szabad, de ha más meg megengedi neki...

Ez az egy van, amit kifejezetten ellenzek, hogy az ágy ne legyen játszótér neki, amúgy csak a szokásos általános dolgoktól van tiltva, pl. kukázás, virágföld kipakolás

Szerintetek?


2010. okt. 18. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem akarod megengedni neki ne engedd. Ha a nagyszülők megengedik akkor tegyék. Más hely, más emberek, a kisfiad/lányod tudni fogja hol és kivel szabad, hol és kivel nem. Amúgy én ezt úgy hidaltam át, hogy megtanítottam lemászni róla. Bár látom le tud mászni. Akkor engedd felmászni, de ne engedd randalírozni. Mondd meg neki hogy ugrálni csak akkor lehet, ha ott vagy mellette. Megérti ő már. Nálunk is ez megy. Az az esti program, hogy ülünk az ágy szélén,ő meg ugrál. Nappal eszébe sem jut.
2010. okt. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kisfiam is állandóan felmászik mindenhová, gyakorlatilag 8 hónapos kora óta. Ez még nem is lenne baj, de egészen mostanáig fejjel jött le mindenhonnan!!! Mivel nem tudom megakadályozni a felmászást, ezért több plédet összehajtottam, és odatettem a kanapé elé a földre, hogy arra másszon le, ne a parkettán koppanjon.

Már 1 éves elmúlt, és most kezdte azt, hogy lecsúszik hátrafelé onnan, ahová felmászott, illetve a hálószobában az ágyunkra ha felment, és utána le akart jönni, a párnámat ledobta a földre, és arra érkezett le fejjel előre. De eddig én is hülyét kaptam minden ilyennél.

14 hónaposan már elég nagy ahhoz, hogy "megtanítsd" ilyenre. :) Párszor tedd oda neki a párnát, magyarázd el, hogy úgy le tud jönni, egy idő után saját magának fogja odadobni. :)

2010. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én megengedem, hogy felmásszon, 10 hónaposan megtanítottuk lemászni. Persze azóta kétszer már leesett a nagy ugrálásban, de hát ugye mindenki a saját kárán tanul...
2010. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!