Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én rontottam el valamit?

Én rontottam el valamit?

Figyelt kérdés
26 éves anyuka vagyok. Van egy gyerkőcöm, aki nem sokára tölti a 2.életévét. 2 hónapja extra hiszissé vált. Imád a középpontban lenne és Pl. Ha azt mondom neki valamire, hogy nem, földhöz is vágja magát, ha épp nem teheti meg vagy nem kapja meg, amit szeretne. Vagy pl. Ha sokat kell várni valahol iszonyat türelmetlen lesz és utána jön a hiszti. Vagy mindig más játéka kellene a játszótérről, pedig mi is viszünk és persze rosszul veszi azt is, ha más hintázik vagy csuszdázik, mintha kiakarná sajátítani a jatszó teret. Olyat is mondtak már, hogy rossz anya vagyok és nem tudom nevelni. Van aki azt mondja, hogy csapjak rá a kezére vagy a popsijára. Eszem ágába sincsen bántani a gyermekemet! Bennem van a hiba? Én rontottam el valamit a nevelésén? Mert már tényleg kezdem azt hinni.
2023. okt. 15. 14:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem rontottál el semmit. Ez a dackorszak. Viszont -tapasztalatból mondom- ha itt nem vagy észnél és nincsenek tudatos eszközeid, akkor itt el lehet rontani. Így azt tanácsolom neked, hogy edukáld magad a témában, hogy megfelelően tudj reagálni a gyereked igényeire, kiborulásaira. Egyre nehezebb lesz, mert a hozott mintáink kapcsolnak be, amik a legtöbb embernél baromira nem jók, károsak.
2023. okt. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Volt olyan is, hogy megharapta magát vagy ütlegelte a saját fejét csak mert nem engedtem valamit.
2023. okt. 15. 15:18
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Abban igen, hogy nem tanulsz semmit a gyerekek fejlődéséről.
2023. okt. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Akármit is mondanak a "szakemberek", azt nem szabad hagyni, hogy a gyerek kárt tegyen magában.
2023. okt. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hát azt nem is engedném, egyből felveszem és megnyugtatom. Bár volt olyan is, aki azt mondta, hogy hadd "tombolja" ki magát
2023. okt. 15. 16:17
 6/17 anonim ***** válasza:
Dackorszak🤷‍♀️
2023. okt. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy dackorszakos. Csak az idősebb korosztály szerint az én gyerekem nem dackorszakos csak neveletlen..
2023. okt. 15. 18:58
 8/17 anonim ***** válasza:
Következetesnek kell lenni és nevelni kell, nem szabad úgy nézni rá, hogy jaj még olyan babucika, mert a gyereknevelés nem úgy működik, hogy majd mikor már nagy lesz és idegesítő a sok szokás, amit hagytál neki felvenni akkor hirtelen helyrehozod. Ezt folyamatosan csinálni kell. Ettől függetlenül nem azt mondom, hogy te rontottad el, angolul eleve úgy mondják ezt a kort, hogy "terrible twos" azaz "rémes kétévesek". Csak most ne hagyd kicsúszni a kezdedből a dologot és ráhagyni, meg megtanítani neki, hogy a hisztivel eléri a dolgokat, mert félsz tőle, hogy jaj hisztizni fog, jaj csak azt ne, jaj ezt vagy azt fogja csinálni, akkor már inkább hadd legyen, amit szeretne, sokkal gyorsabb és egyszerűbb, mint lejátszani ezt a műsort.
2023. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Kár, hogy egy 2 éves nem azért hisztizik, mert azzal akarna manipulálni. De mindegy, keménynek és következetesnek kell lenni, mert az élet is az és különben is, sosem tanulja meg 😂😂🤷‍♀️
2023. okt. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Egy két éves nem debil, megérti, hogy ha földhöz verte magát és anya gyorsan megvette neki, amit akart, vagy megengedte neki, amire addig nemet mondott, akkor legközelebb is földhöz veri magát, mert az működik. Nem manipulál, hanem ha úgy tetszik, akkor úgy veszi, hogy szintet lép az igénye kifejezésében, ha az működik és nem az ellenkezője történik és például félbeszakad a tevékenység, elmennek onnan, ahol hisztizni kezdett stb.


A szülők egyszerűen következetlenek. A múltkor olyan jót mosolyogtam az egyik anyukán aki épp a csoportunkba szoktatja be a két és félévesét. Nálunk úgy működik, hogy a szülők ülnek a csoport szoba előtt a padon, hogy a gyerek tudja, hogy ott vannak, de nem mennek be, mert akkor a gyerek csak velük foglalkozna bent is. Így viszont, ha hozzá kell férni a játékokhoz, meg tevékenységhez, ami épp megy, akkor be kell menniük egyedül. De bármikor mehetnek egy kicsit töltekezni anyához. Anya meg ideális esetben olvasgat, köt, horgol vagy valami, szóval a lényeg, hogy lássa a gyermek, hogy ugyan ott van, de nem azért van ott, mert arra vár, hogy ő kijöjjön hozzá. Na ez az anyuka nem csinált semmit, csak ült az ajtóval szemben, a gyerek meg hordta ki hozzá a játékokat. És akkor ő elmondta, de nem szabaaad kihozni a játékokat, jóóó? Ne hozd ide ki, ezekkel bent kell játszani, jóó? A gyerek ennek ellenére letette a szülő mellé, majd visszament, hozott még többet. Aztán a szülő kezébe adott egy kis csészét, meg egy kistányért és elkezdte játszani, hogy teáznak. Anyuka meg, jaj de finomat főztél, nyam-nyam, ez nagyon jóóóó. Hát ez mi? Ezt is te sütötted? stb. Utána a kislány még kihozta a fél babakollekciót, kitolta a babakocsit és így tovább...


És akkor ez az anyuka is csodálkozik, hogy a gyerek leszarja, amit mond. Mert mond neki valamit, aztán meg az ellenkezőjét csinálja. Nem manipulálja, csak elég okos ahhoz, hogy tudja, hogy mindegy anya mit mond, ha én csinálom tovább, amit én akarok, akkor úgyis játszunk együtt, úgyis az van, amit én akartam csinálni.


A másik kifejezett kedvencem, mikor a szülő MEGKÉRDEZI két éves gyereket, hogy hazamegyünk akkor Szandika? Szeretnél hazamenni?? Holott már annyi az idő, hogy fél órája el akart indulni, mert késő van, Szandika fáradt, már látszik, és akkor MEGKÉRDEZI a gyerektől. Nem azt mondja, hogy itt az ideje annak, hogy menjünk. A negatív csúcs a kérdezősködésbe egy olyan anyuka volt, aki megkérdezte a buszon a babakocsis kisfiát, hogy leszállhatunk Dávidka? Mindezt mikor az ő megállójukba érkeztek. És akkor csodálkoznak, hogy miért kell harcolni, szenvedni a gyerekkel. Ja, hát ha mindenre a két évestől kérsz engedélyt, meg mondasz neki valamit, de aztán meg mégse csinálsz semmit csak irányít tovább a gyerek, akkor nem kell csodálkozni, hogy mi lesz belőle.

Ez nem keménység meg bántalmazás, ez a normális élet és józan paraszti ész, nem mini zsarnok lesz a gyerekből, mert olyan pici és cuki, aztán meg kapkodod a fejed, hogy hol ment félre és mit csináljak vele, azt hiszi neki mindent lehet meg mindent ő dönt el.

2023. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!