Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy minél idősebb egy...

Igaz, hogy minél idősebb egy baba annál többet kel fel?

Figyelt kérdés
2023. okt. 18. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Sőt, általában az ellenkezője jellemző.
2023. okt. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem

Nálunk minél idősebb volt,annál kevesebbet kelt..18 hónapos,és már egy jó ideje nem ébred

2023. okt. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk hullámzó. Egy hós kortól mindegyik átaludta az éjszakát. Két évesen bezzeg már egyik sem.
2023. okt. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is hullámzó.

2-4 hónapos kora között végig aludta az éjszakáz. Utána jött az alvásregresszió, forgás, kúszás,mászás,járás és a brutális fogzás....4-13 hónapos kora között 3-10 alkalommal kelt.

Utána jó estéken kétszer, most a rágófogaknál inkább nem is számolom hányszor.

2023. okt. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen van így...

Kinek mit dobott a gép.

2023. okt. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hullámzó, meg gyerekfüggő. Az egyiknél pont az ellentéte volt igaz. A kicsi túl kicsi, hogy nyilatkozni tudjak de eddig javuló tendencia (6 hós de még nem fogzik, nem mászik stb..) és van a legnagyobb, aki eleinte rosszul aludt, majd hónapokig átaludta az éjszakát, majd hónapokig néha kelt, 1 évesen meg rendszeresen több órát is fent volt éjszaka szóval igen, kinek mit dobott a gép :D
2023. okt. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálam vegyes. 2 gyerekből 2 szépen aludt éjszakánként 1-2 ébredéssel az első 2-3 hónapban. Utána megborult a rendszer, kezdték a mozgásfejlődést, a fogzást, a szeparációs szorongást, szóval onnantól a járás beindulásáig olyan átlag 10-15 alkalommal ébredtek éjszaka. A nagynál ezt elvágták szerencsére egyből, amint elindult, bekapcsolták nála a járás funkciót és kész, letöltődött a program és már nem volt túlterhelt a rendszer, vagy nem tudom, de onnantól mérséklődött, és 1,5 éves koráig már csak ilyen 2-4 alkalommal ébredt, majd egyre ritkábban és most már 3 évesen csak annyira ébred fel nagyon max, hogy átjöjjön a szülői ágyba, de néha még arra sem, tök sokszor már csak reggel bújik közénk egy kicsit hencseregni és ennyi (betegségek nem számítva, az nyilván mindig más kategória). A kicsi még csak most sajátítja el ezt a járás dolgot, róla még nem tudok nyilatkozni, de meg ő amúgy is jobban megszenvedi a fogzást is és az ovis nagytesótól egyébként is mindig elkap valami nyavalyát, szóval szerencsétlennek nem egyszerű az éjszakai alvás témaköre, de alapvetően nála is hullámokban jött eddig, és remélem hamarosan eljutunk vele is addig, hogy csak éjjelente 2-3 alkalommal ébresszen.
2023. okt. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Születése után sárga volt, 3-4 óránként ébredt. Elmúlt a sárgaság, onnantól 2 óránként. Néha volt rossz éjszakánk, amikor óránként. Másfél-két évesen kezdett ritkulni, most már csak 1-2, esetleg 3x ébred.
2023. okt. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akinek ilyen sokszor kel, mit csinálsz vele hogy visszaaludjon? Nert nem enni kel
2023. okt. 19. 08:36
 10/13 anonim ***** válasza:
Én cicire rakom/raktam őket. Amíg ilyen gyakran kelnek, addig amúgy is együtt alszunk, mert különben csak egész éjszaka futkározhatnék a hálószoba és a gyerekszoba között, plusz nálam mindkettő cicin alszik/aludt el a leggyorsabban. Nem szopattam magam soha, egy percig sem azzal, hogy hajnali 3kor, a 10. ébredésnél elkezdjek gondolkodni, hogy vajon mi baja lehet. Ha a cicit megkapja és megnyugszik, akkor jó, akkor azt kérte. Ha nem kéri, kiköpi, vagy nem alszik vissza, akkor nem azt kérte. Szerencsére a szoptatás nem csak evés, és ez annál inkább igaz, minél nagyobb gyereket szoptatsz (a nagyot 2 évesen választottam el, a kicsivel is hasonlók a tervek). A 3 évesem is még igényli néha a közelséget, ezért is bújik közénk a nagy ágyba, egy kisbabánál meg ez amúgy is eléggé alapértelmezett dolog. Szerintem.
2023. okt. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!