Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Minél idősebb valaki, az...

Minél idősebb valaki, az annál többet nosztalgiázik a "régi szép idők"-ről?

Figyelt kérdés

2022. máj. 15. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem feltétlenül.
2022. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%
Nem, nálunk anyukám kifejezetten utál nosztalgiázni, mindig inkább arról beszélget, hogy mit fog najd csinálni. Apukám néha elmesél egy sztorit a múltból családi összejöveteleken, de ő se nagyon nosztalgiázik.
2022. máj. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

A kérdés nem arról szól, hogy másnak ki mit mond, hanem hogy általában ez az érzés mennyire jön elő később. Valószínűleg eléggé, hisz a legtöbb emlék idővel egyre inkább megszépül.


A múltunk jelentős része a személyiségünknek, identitásunknak. A gyerekkorunk komfortos pillanatai megnyugtatnak minket, jól eső érzést keltenek. A jobb emlékek feldobnak, erőt, motivációt adhatnak.


A negatív dolgok elmosódnak, háttérbe szorulnak, érzelmileg távolodunk tőlük. Ettől még lehet a jövőre/jelenre koncentrálni, de az érzés bennünk van.

2022. máj. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül jön elő, és ha elő is jön nem mindenkinek ugyanarra az időszakra. Nyilván attól is függ kinek milyen az élete milyen volt korábban, stb.


Én azt látom, hogy átlag ember akkor ül fel a nosztalgia vonatra, ha olyan a társaság. A mindennapi életben meg lekötik a napi dolgok, jövőbeni tervek.


Őrült nagy nosztalgiázást azoknál látok, akik nem képesek haladni az életben, se rövidtávú, se hosszútávú céljuk csak élnek a múltban.

2022. máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban igaz. Én például kifejezetten tapasztalom magamon, amit a kérdésben állítasz. Nálam ez a dolgok silányodásával kapcsolatban jön elő. A régi szép időkben vettem egy akkumulátoros permetezőgépet, és nyolc évig kutya baja nem volt. Tavaly elkezdett tönkre menni az akkumulátor benne. Olyan összegért akarták kicserélni, hogy kicsivel megtoldva újat vettem. Na ez az új egy év alatt ment tönkre. Mobiltelefonnal is jártam így. Tíz év után váltottam, és az új egy év alatt meghibásodott. Pedig a közép-kategória tetejét veszem, 150-200 eFt közt. Régebben azért ennyi pénzért minőséget adtak, ami nem ment tönkre egy év alatt... A régi szép időkben...
2022. máj. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mindannyian élünk, akik most erről beszélgetünk, van internetünk, számítógépünk, telefonunk, jólétben vagyunk. Tehát bármi is történt velük a múltban, az nem nyomorított meg, túléltük, még ha nehéz is volt. Ezért esik jól rá visszagondolni. A jövőt nem látjuk, nem tudhatjuk, hogy mikor leszünk kiforgatva az életünkből, esetleg mikor halunk meg stb.
2022. máj. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
A nosztalgia az egy betegség. Idősekre jellemzőbb hogy régi dolgokra jobban emlékeznek mint az új dolgokra. Fiatallal is előfordul de az ritkább
2022. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!