Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek lehet kitenni egy...

Szerintetek lehet kitenni egy képet a közösségi hálóra a terhességemről? 25 hetes vagyok.

Figyelt kérdés

Nem szeretném azt se ,hogy az ismerőseim ne tudják, hogy gyerekem lesz.

Csak hirtelen meglátnak az utcán egy babával, vagy ilyesmi. Meg nyilván büszke az ember az ilyesmire. Nem túl korai? Mikor szokták közölni a távolabbi ismerősökkel?



2023. okt. 28. 21:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
25%

10 a pedofilok,meg a szerv kereskedők miatt.

Az nem zavarja őket,hogy az utcán naponta akár több 100 ember is látja a gyereket,csak jaj a neten ne legyen kép róla

Amikor ugyanúgy az utcán is lefotozhatja ők egy pedofil titokban...

2023. okt. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

Én is 25 hetes voltam, amikor kitettem egy kismamafotózáson készült képet. Már nem korai, ilyenkor már kicsi az esélye hogy probléma legyen. Vagyis inkább úgy mondom, hogy a születése után is ugyanúgy bármi történhet, ahogy téged is bármikor elüthet egy autó.


Az hogy gyerekem születik, azaz anya leszek annyira fontos része az életemnek, sőt az egész identitásomnak, hogy furcsa lenne mások elől "titkolni". Nekem furcsa lenne ha egy 15 évvel ezelőtti gimis buliban készült kép lenne még mindig a profilképem, vagy az utolsó bejegyzésem, hiszen már réges-rég nem az az ember vagyok, aki akkor voltam, és ebben nincs semmi szégyellni való.

2023. okt. 29. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
61%
Hát de könyörgöm,nem kell 1000 ismerős,akiket nem is ismernek és máris rakhat fel a gyerekéről képet!
2023. okt. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
18%
Nem értem, miért ne lehetne kitenni. Ha egy terhes nő kimegy az utcára, ugyanaz. Sőt, ott még idegenek is látják, Facebookon csak az ismerősök. Vki már akkor közli, amikor megtudja, hogy terhes, de van olyan ismerősöm, aki annyira nem posztolt semmit a terhességről, hogy csak egy közös családi képen láttam nagy hassal az utolsó hónapban. Szerintem mindenki maga tudja, érzi neki mikor jó. Nekem 20 hetesen már látszott a hasam, és ősz eleje, viszonylag meleg idő volt, titkolni,takarni sem tudtam volna. Nem is akartam, előbb-utóbb úgyis kiderült volna. Az uh képet nem tudom ki és miért hozta fel, a kérdező nem utalt erre.
2023. okt. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 harebell ***** válasza:
54%

Nyugodtan tegyél ki olyat, amin látszik a pocak - ha időnként amúgy is szoktál képet kitenni, ebben semmi fura. "Direktben" én nem osztanám meg, pl ultrahang fotó, vagy hogy kifejezetten ez a poszt témája, de ez én vagyok.


Azt viszont nem értem, hogy ha olyan ismerősről van szó, akivel nincs köztetek privát kommunikáció (akár messengeren), tehát csak a hírfolyamból tudná meg a terhességet, miért baj, ha nem tud róla, vagy egyszer csak meglátna babával. Nyilván nem vagytok közeli viszonyban.

2023. okt. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%
Én mindkét terhességemnél megvártam a kismamafotózáson készült képeket. 30hetes voltam amikor kiraktam, persze addigra mindenki tudta, aki számít. Inkább csak büszkélkedni akartam az ismerősöknek :)
2023. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nem az olyan távolabbi ismerősökre gondoltam, akit csak latasbol ismerek stb.. vannak rokonaink más városokból, napi szinten nem beszélünk. Sőt kb pár évente, vagy alkalmakkor talalkozunk csak. Ezért telefonálni senkinek nem szeretnénk, hogy babát várunk. De utána sem,hogy hopp megszületett egy gyermek,de azt sem tudták hogy terhes vagyok. Ilyesmire gondoltam, emellett nyilván vannak olyan ismerősök is, akik pl gimis koromban lettek ismerősök, nyilván látnák ők is, de ez miatt ne lehetne kitenni?

Ilyen utalós képre gondoltam csak. Vagy pocakosra. Ultrahangos képet én sem tennék fel, egyetértünk😂

Akkor átgondoljuk még mert nyilván nevetség tárgya nem szeretnek lenni, hogy megosztom. 😊😘

2023. okt. 29. 10:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!