Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tartjátok tisztán a...

Hogyan tartjátok tisztán a gyerek cipőjét?

Figyelt kérdés

Első gyerek, első ősz/tél, amikor már jár. Egy cipője van és napi kétszer kimegyünk. Mondanom sem kell azt hiszem, hogy szét gyalázza ebben a vizes időben mindkétszer. Ha megtakarítom egy kintlét és megint csupa mocsok az egész. Ti hogy csináljátok?

Érdemes egy játszós, koszos cipő tartani és egy "alkalmit"? A játszós tisztítgatását engedjem el?


2023. nov. 6. 21:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem nagy fáradtság minden alkalom után megtorolni azt a cipőt 🤷legalábbis nekem nem
2023. nov. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Nekünk már két cipője van, van egy ,,szép", meg egy játszós, amit bölcsibe meg játszótérre motorozni hordunk, az előzőt is 1 hónap alatt lyukasra motorozta, nagyon cikin nézett ki. Én nem vagyok egy takarítótündér, akkor törlöm le, ha vállalhatatlan a cipő, szerencsére barna a játszós, úgyhogy nem gyakran van. A gumicsizmáját meg úgy hagyom, ahogy van, egy zacskóra állítva, megszáradva várja a következő bevetést, nyakig úszunk a sárban és a mocsokban minden esős idő után (imád sarazni, pocsolyázni), teljesen fölöslegesnek érzem takarítgatni. Ha megszáradt a talpán a sár, leverem az udvaron, ennyi :D A szép cipőjét meg nem szokta annyira összekoszolni, néha letörlöm, ha kell. Mondjuk havi-kéthavi egyszer lemosom rendesen a cipőinket, talpastól.
2023. nov. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Iskoláig nekünk nem volt szükségünk igazán "szép cipőre", csak jó cipőre. Mondjuk a gore textes cipőkben az a jó, hogy könnyen tisztán tartható. Pl: a superfit bakancson soha semmi sem látszott
2023. nov. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%
Megvétel után minden cipőjét impregnálóval kezelem, így könnyen lejön a kosz. Minden este megtisztítom a cipőjét, és ápolom a bőrt.
2023. nov. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Mindig 2 cipő volt.
2023. nov. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%
Én simán csak leverem róla a sarat kint, amikor már megszáradt, ha nagyon koszos, akkor mosógép. Csak egy cipő, a gyerek meg csúszik mászik úgyis, nem fogom a 2 évest bekorlátozni csak azért, hogy szép legyen a cipője. De több van neki, és az ilyen iszonyú vizes-saras dzsuvás időben mindig gumicsizmában megy ki, abban meg ugrál, amibe akar, sima kerti slaggal minden lejön róla. A játszótéri homokot meg két összeütéssel kivered a cipőből.
2023. nov. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
56%
Csak letörlöm. Ha nagyon mocskos, akkor szappanos vízzel jól átsikálom, és megy a mosógépbe. Száraz helyen egy nap alatt megszárad, fûtött helyen vagy napon hamarabb.
nov. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egy normál cipője van száraz időre és egy gumicsizmája. A gumicsizmáról leverem a sarat, ha megszáradt és mindkét cipőt kézzel kimosom kb 2 hetente. Így nekünk mindig egészen tiszta mindkettő. De télre direkt sötétebb színeket választottam, hogy ne látszon meg rajta minden porszem. A normál cipő is vízálló amúgy, de belefolyik a víz, ha pocsolyázik a gyerek.
nov. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

D.D.Step átmeneti bőr cipője van, ami mérsékelten vízálló. Általában nedves ronggyal át szoktam törölni amikor bejövünk. Meg néha egy tisztító habos pucolást csinálok rajta. Azt kb.heti 1x.

Bölcsibe jár, délelőtt ott mennek ki, délután meg velem itthon. Szóval én csak a délutáni séta után szoktam megpucolni a cipőjét.

1 pár van neki, mindenhova azt veszi fel. Bölcsibe, itthon, vagy ha elmegyünk.

Van egy gumicsizmája is, ha eső van, akkor azt adom rá.

nov. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi, jó tippeket kaptam! :)

Én többszörösen a kezdő anyák hibájába estem azt hiszem. Világos cipője van, ami bőr ugyan, de valami vékonyabb fajta, ami issza magába a koszt, hiába van impregnálva. -_- Tisztítani is borzalmas az anyaga miatt, és nem egyszerű letörölni, mert túl sok rajta a kiálló rész, varrás, akármi. Tanultam belőle! Téli cipőnek már biztosan könnyen törölhető bőrt választok és sötétebbet, illetve beszerzünk egy gumicsizmát is.

Abból milyet ajánlotok? Béleltet, vagy simát? Ha nem bélelt, mit szoktatok ilyenkor alá adni? Elég egy vastag zokni?

nov. 7. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!