Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tartjátok meg a munkáto...

Hogyan tartjátok meg a munkátokat 3, esetleg sérült gyerek mellett? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Mindharom gyerek SNI-s. A legkisebb most másodikos, vele vagyok gyesen és próbálok dolgozni, nem túl sok sikerrel. Valamelyikük folyamatosan beteg, fejlesztésre vagy vizsgálatra kell vinni, el vagy érte kell menni, mert nem tud egyedül közlekedni stb. Egyszerűen már nem tudom mit csináljak, mert a próbaidő végéig sem tudom kihúzni egyik munkahelyen sem.

A férjem dolgozik, ő nem tud besegíteni a gyerekek körül hétköznap, maximum csak hétvégén.


2023. szept. 17. 09:02
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%

Hát mondjuk egy sérült mellé nem vállaltam volna be még kettőt, dehat te tudod.

Az se mindegy, hogy 8 általános iskolás vegzettseggel keresel valami munkát, vagy 3 piacképes diplomával.

2023. szept. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
40%
1# ez nem pici korban derül ki, a második gondolom már meg volt, a harmadik meg úton volt.
2023. szept. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
68%

2!


Van, ami kiderul pici korban is. Ettől függetlenül még mindig ismeretlen milyen területen dolgozna

2023. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 babyboom567 ***** válasza:
70%

Jaj, első válaszoló.Nem minden Sni derül ki pici korban.

Ismerősömnek 2 gyereke van,a kisebbik gyerek súlyos autista,és a nagyobbik lassan 10 évesről MOST derült ki a tanulási és figyelemzavar,mert most lettek a tünetei kézzelfoghatóak.És mit csináljon?Dugja vissza?


Kedves Kérdező!

3 sni-s gyerek mellett sehogy nem fogsz tudni dolgozni.

Nekem 1 Sni-s gyerekem van, én vállalkozó lettem,masszőr,itthon dolgoztam eddig a nyárig,csak a gyerekem még a nyár elején diabéteszes(inzulinos)+cöliákiás lett.Egyik napról a másikra veszítettem el a teljes bevételem és vendégköröm(májustól 3,5 hónapot voltunk itthon). GYOD-ot kapok már, az oviba hivatalosan 5 órát lehetne,de ez gyakorlatilag 3,5 óra,mert délre az ebédre haza kell érnünk.Segítségem senki sincs,semmiben.Most várom, hogy az oviba el tudják látni a gyereket,mert még sanszos,hogy a tízóraihoz is be kell járnom, hogy megmérjem a cukrát.Ha ez megoldódna,akkor napi 1 vendéget tudnék fogadni.A suliba bele sem merek gondolni ,hogy mi lesz.

2023. szept. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
17%
Jaj babyboom, van ami kiderul, már írtam. Plusz ott van a sérült szó is eleve a kérdésben.
2023. szept. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
72%

"Ismerősömnek 2 gyereke van,a kisebbik gyerek súlyos autista,és a nagyobbik lassan 10 évesről MOST derült ki a tanulási és figyelemzavar,mert most lettek a tünetei kézzelfoghatóak.És mit csináljon?Dugja vissza?"



Az meg van, hogy a tanulási és figyelemzavar ugyan kellemetlen, de amiatt nem lesz egy gyerek se állandóan beteg?

2023. szept. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Mire kiderült a nagynál az oviban, hogy valami nem a nagykönyv szerinti, addigra a legkisebb is megszületett. Akkor már nem volt választási lehetőség. 3 év van a nagy és a legkisebb között.

A diplomám sajnos nem versenyképes az én jelenkegi helyzetemben, abban nem fogok tudni elhelyezkedni.

A régi munkahelyemet is azért kellett otthagynom (egy évfolyamtársam gazdaságában voltam), mert nem tudtam a gyerekekkel összeegyeztetni, pedig visszavártak volna és még ovi és iskola is volt hozzá közel, de 3-ból 2 nem integrálható, tehát azt is buktam. Próbáltam magam átképezni, de attól, mert van 4-5 okj-s papírom, amivel felvesznek, még nem tudom megtartani a munkámat.

Szerencsére szervi baja egyiknek sincs, de benyalnak mindent, ami csak kering a közelükben eddig a nagy volt idén a legtöbbet suliban, ő kibírta betegség nélkül 1 hétig. A kicsit a hányós-hasmenős kapta el, az osztálytársak és a tanáraik is kidőltek, a középső a köhögőset, mostanra cseréltek, pénteken a doki azt mondta, még a héten is itthon kell maradniuk, a nagy mehet. A rákövetkező héten már talán mehetnek, de akkor meg a nagynál köszöntenek be a nehéz napok, ő meg akkor nem mehet és ezzel vége is a szeptembernek. Én meg kemény 5 napig voltam itthon gyerek nélkül, amikor dolgozni tudtam volna menni.

Nekünk a GYOD nem jár, mert külön-külön egyikkel sem olyan nagy a baj és több mint 5 órát lehetnek suliban.

2023. szept. 17. 09:44
 8/30 Derjaderja ***** válasza:
53%

4. Hogyhogy az óviban nem látják el? Nálunk a szembekislány pont ugyanez (DM + coeliakia), 3 éves korában derült ki. Anyukája neki is GYODon van, de a kiscsoportban az óvi ellátta 5 órában. Mérték a cukrot, kapott ebédet.

Az óvónőnek van ilyen képzettsége, de rögtön egy másikat is beirattak ilyen tanfolyamra.

Most inzulinpumpás lett a kislány, tény, most átmenetileg bejár vele az anyukája, mert az óvónők közben beszoktatnak is, de ez csak ideiglenes.

Van egy Szurikáta nevű alapítvány, ők azt hiszem, segítenek az óvik oktatásában. Díjat is adnak minden évben, pl a mi óvink is kapott már.

2023. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 babyboom567 ***** válasza:
64%
8.-as válaszoló .Csak annyi kell(ene) ,hogy megmérjék a cukrát tízórainál, és odaadják azt az ételt amit bevittem.Az első héten ez sem sikerült.Semmi egyéb teendő nincs, nem kell inzulint sem adni,csak ennyi.Az a baj, hogy nem nagyon ugrálhatok, utolsó évünk az oviba, speciális ovi, nem tudom máshova vinni,és integrált sulit célzunk meg első körben,muszáj hogy járjon oviba.És szeret is járni.
2023. szept. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
87%
A szomorú valóság, hogy sehogy. Max ha van segítség. Nekünk nagyszülők segítenek, különben már a két nem sniset sem tudnám minőségileg ellátni.
2023. szept. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!