Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fáradtság? Mikor lesz ez jobb?

Fáradtság? Mikor lesz ez jobb?

Figyelt kérdés
Jövő héten féléves a fiam. Úgy érzem totál kivagyok fáradva mostanra.. azt hittem ilyenkor már többet el lesz magában de nem. Úgy érzem nem bírom tovább ezt csinálni. Teljesen megszűntem létezni úgy érzem...
nov. 7. 07:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk akkor lett jobb amikor megtanult járni.

18 hónapos és most már visszarazodtunk valamelyest a régi életünkbe.

Éjjel vannak rosszabb ejjelek(pl.fogzasnal),de általában alszik egész éjjel.

Kitartást kívánok.

nov. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez így elég kevés infó.

Nem alszik normálisan? Sokszor kel?

Én mindkét gyerekkel azt csináltam hogy amikor napközben aludtak én is aludtam. Valahogy be kellett hozni az alváshiányt.

nov. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a mászással, járással lett lényegesen könnyebb, illetve azzal, amikor már fixen csak egyet aludt napközben, de az legalább egy hosszabb alvás volt, vagyis már tudtam, hogy van egy órám minimum pihenni, vagy mentálisan feltöltődni a nap közepén.

Most 1,5 éves. Én úgy 3-4 hónapja kezdtem el azt érezni, hogy lassan visszarázódunk a régi kerékvágásba. Ekkor kezdtem el azt is érezni, hogy már nem vagyok végtelenül fáradt.

nov. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Könnyebb lett picivel a járással, de nekem most valahogy nehezebb, pedig alszik éjjel. Sokszor érzem azt, hogy talán még is akkor volt könnyebb. :D Egész nap hadakozni vele, dacol,stb. Most valahogy jobban kifacsart vagyok, pedig azt hittem annál jobban nem lehet. Megvan ennek is a könnyebb oldala, meg megvolt akkor is. Könnyebb lesz, majd jön helyette más nehézség. Kitartást!
nov. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 babyboom567 ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de nekünk innen lett folyamatosan egyre nehezebb,ahogy folyamatosan derültek ki a gyerek bajai,és kb 4 éves koráig "pokol" volt minden formában.

Nemsokára 7 éves,már látszik a fény az alagút végén.Még most is nehéz,de másképp, és nem a gyerek miatt,vagy kizárólag az állapota miatt, hanem, mert mindent egyedül viszek a hátamon,nincs semmi segítségem.

nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
5,ha beteg a gyermek az más,de egy olyan gyereknél akinek nincsen semmi "baja"legtöbbször az idő segít,egyre könnyebb lesz vele
nov. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
63%
Meg fognak kövezni, de nekem akkor lett könnyebb mikor intézménybe ment és nem voltunk együtt 0-24. 🤷‍♀️
nov. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Az hogy nem alszik napközben 20-30 percnél többet pedig fáradt. Ezért nyűgös. Egyébként sincs el egyedül, gyakorlatilag semmit nem tudok mellette csinálni. Férjem munkája miatt csak hétvégén van itthon. Éjjel viszonylag alszik.. de felkel 2-szer enni a többi kelés meg fene tudja miért van.. kissé meguntam ezt. Fáradt vagyok enervalt.. úgy érzem egy perc időm nincs semmire magamra főleg.
nov. 7. 11:16
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Fizetett segítség, nagymama, barátnő?
nov. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
56%

7-es vagyok: milyen igazam volt, így legyen ötösöm a lottón 😅 itt csak az a jó anya, aki 3 évig non-stop élvezi, hogy együtt lehet a gyerekével.

Nem könnyű 0-24ben ellátni egy csecsemőt, aki max 20-30 perceket alszik, azt is rajtad és egy dackorszakos 2 évessel sem könnyű aki mindenen ki tud borulni és a 0-24ből már lehet, hogy csak 20at igényel.

Vekerdy tök jól megfogalmazta - kimondta a valóságot: “A gyerekek kiszívják a vérünket, lerágják a húsunkat. Ezért időnként meg kell szabadulni tőlük, mert a gyerek érdeke is, hogy folyamatosan jól rágható és jól szívható, pihent anyja - és persze apja is! - legyen neki.“

És nem, ez nem azt jelenti hogy nem szeretem a gyerekem, sőt. Ahhoz hogy válaszkész és mindig elérhető tudjak maradni számára, ahhoz kell néha hogy ne legyek vele.

Vannak anyák akik ugyan sosem passzolják le fizikálisan a gyereket, se mindig lepattintják hogy ne legyen láb alatt, ne zavarja mert ő mos, főz, dolgozik. Jobb esetben bevonják a házimunkába, de leülni vele szerepjátékozni, legozni, homokozni már nincs se energiájuk, se türelmük. Tisztelet a kivételnek, aki ebben teljesedik ki és élvezi minden percét. Viszont a többség nem ilyen.

nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!