Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek mit csinál jobban...

Szerintetek mit csinál jobban a volt férjem? Hogyan tudnék jobb lenni?

Figyelt kérdés
A lányom most 18 éves, igazából nálam él, de mostanság sokszor az apjánál, barátnőnél, a barátjánál, vagy az én nővéremnél alszik. Azt mondja, hogy főleg azért, mert ők bent élnek a városban, de ma azon gondolkoztam, hogy nem ezért van. Neki van egy 3 éves húga, akit én egyedül nevelek, ez egy bonyolult történet. A kicsi nagyjából folyton beteg, mert mindig összeszed valamit az oviba, nem igazán tudok dolgozni, vagy aludni, mert rosszul van a kicsi. Őszintén bevallom, hogy lehet, hogy mostanság kevésbé volt energiám a nagylányomra. Tudom, hogy van barátja, mindössze 2x találkoztam a fiúval, egyszer bemutatta, meg a lányom szalagavatóján, őszintén nagyon véleményem sincs a fiúról, mert alig ismerem őt. Ma beszéltem a volt férjemmel, és mesélte, hogy szokott ott vacsorázni, aludni a lányom barátja, nagyon jól kijönnek a volt férjem mostohafiával aki most 8 éves, és a hétvégén voltak együtt síelni, de nem is tudtam, hogy megy a barátja is, mert lehet akkor el sem engedtem volna. Őszintén nagyon ki vagyok merülve, és most jöttem rá, hogy valószínű ő azért alszik mindig máshol, mert nem akar itthon lenni, én nagyon szeretem, de egy elég durva szakításon vagyok túl, nagyon sok nekem a kislány, akivel nagyon sok a feladat, és muszáj annyit dolgoznom, hogy megkeressem kellő pénzt. A volt férjem ma már azért hívott fel, mert azt mondta, hogy aggódik értem, abból amit a lányom mesél. Nem igazán tudom, hogy mit csináljak.

2023. márc. 2. 17:42
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Meg is válaszoltad a kérdést.

- Apuka több figyelmet szentel neki

- Apuka engedékenyebb. Megengedett, hogy a lányod fiúja ott aludjon és elmenjen velük síelni. Te pedig, ahogy írtad, valószínűleg nem engednéd meg ezeket.

2023. márc. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
97%
A lányod nem buta, oda húz, ahol érzi hogy többet foglalkoznak vele. Ahogy írtad, sok a gondod: a kisebbik gyerek állandóan beteg, te egy szakítás után nyalogatod a sebeidet, a nagylányra meg nem fordítasz elég figyelmet.
2023. márc. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a kevés minőségi idő ellenére még úgy beszélsz egy 18 éves felnőtt nőről, hogy el se engedted volna, akkor nem kell csodálkozni.

A kislányod apja nem vigyáz rá soha?

2023. márc. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Nem, csak anyukám van néha a kicsivel, de neki fáj a dereka, nem tud annyit menni vele, emelhetni, ilyenek. Most a volt férjem felajánlotta a segítségét, de azt meg szégyellném, ha a volt férjem vigyázna egy olyan gyerekre, aki egy olyan viszonyból született amivel őt csalták meg, mármint értitek. Nagyon szar helyzet, és nem vagyok magamra büszke.
2023. márc. 2. 18:10
 5/35 anonim ***** válasza:
96%
Ez durva. Akkor valószínűleg azt csinálja jobban a férjed, hogy egyszerűen jobb ember, nem szakította szét a családot, és nem akasztott bömbölő babát egy tini nyakába. Evvel versenyezni nem tudsz, örülj inkább annak, hogy normális apja van, akivel jól kijön. Gáz lenne, ha egyik szülőjével se lenne jó a kapcsolata, de akkor így ez a veszély nem áll fenn.
2023. márc. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
97%

Csak és kizárólag úgy tudsz ezen a helyzeten javítani, ha félreteszed a saját gondodat néha és elkezdesz anyaként viselkedni a nagyobbik gyerekeddel is.

Amúgy az én anyám is ilyen volt, ezer baja volt, rám már nem jutott energia, és sokszor az én vállamra is akasztott a problémákból (így az épp aktuális dolgozatokon meg fiú-problémán kívül aggódhattam azon is hogy anyámnak vajon honnan lesz pénze befizetni a gázszámlát télen). Pokol volt a kamaszkorom így. Szerencsére a lányodnak ott az apja aki legalább ott van mellette.

Sajnálom, biztosan nehéz időszakon mész keresztül de a tini lányodnak leginkább érzelmi biztonságra, és kiegyensúlyozott családi légkörre lenne szüksége, és te ezt jelenleg nem tudod biztosítani neki.

2023. márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
95%
gondolom mert ha hozzád menne aludni, akkor dolgozhatna a te háztartásodban, hallgathatná a te drámádat, gondozhatná a te kölyköd (gondolom nem ő kérte hogy szülj még egyet, azzal a felkiáltással, hogy te dolgozol tehát majd anyád vagy lányod neveli). gondolom semmi pénzed nincs rá hiszen a kicsi az kicsi ő meg le van szrva, és úgy kezeled mint egy taknyos óvodást (nem engeded el sielni, mert megy a barátja is, csak barát nélkül? azokban az években, amikor nem figyeltél rá, a kamaszból fiatal felnőtt lett, hahó!)
2023. márc. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
97%
El se engedted volna...? Meddig kell egy síeléshez a jóváhagyásod, 25 éves koráig? Aztán miért nem "engedted" volna el? Félsz, hogy szexel a barátjával 18 évesen? Te legalább a szent szűz vagy, tényleg minden erkölcsi alapod megvan ehhez. Vicc amit csinálsz.
2023. márc. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Miért, ti őrültetek volna, hogy az apja hagyja, hogy 18 évesen a barátjával legyen egyedül egy franciaágyas szobában? Szerintetek most vigyem el nőgyógyászhoz, vagy mit csináljak, ha ez már úgyis megtörtént?
2023. márc. 3. 10:17
 10/35 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen már felnőtt.
2023. márc. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!