Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egész kicsi korban bárányhimlő...

Egész kicsi korban bárányhimlő? Sajnos hazahozták a nagytesók az oviból és 7,5 hónapos kisfiam is elkapta.

Figyelt kérdés
Hasonló korú babákkal hogy vészeltétek át a bárányhimlőt? Nem sok pöttye van, kb. 20-30 db, de a kukijánál, fenekénél van a legtöbb, nagyon ronda piros, egyet pisil a pelusba és már sír is, folyamatosan mentolos hintőporozom neki. Láza nem volt, igaz adom neki a Nurofent dokinőnk tanácsára, hogy ne fájjon neki annyira. Egyébként anyatejes, szinte még csak anyatejet eszik, sajna mégis elkaptuk. Nagyon nyügi és alig alszunk valamit éjszaka. Hány napig fog vajon tartani ez az állapot? Érdekes, mert pénteken kezdődött és még mindig hólyagosak a pöttyei, középső kislányomnak is pénteken kezdődött, neki meg már száradnak le a pöttyei. Még miket lehet tenni, hogy kicsit könnyebb legyen? Vagy ekkora babánál nincs más praktika?
2010. okt. 19. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Lányom 20 hós volt, mi fenistil cseppet kaptunk, és a mentolos hintőport, gond nélkül átvészelte.

a nurophent nem jó adni folyamatosan, nem tesz jót.

ha leht ilyen kicsinek a fenistlit, inkább azt add neki!

2010. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%
Kend be rázókeverékkel minden egyes kiütését.Enyhíti és hamarabb visszahúzódnak.
2010. okt. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! kislányom 8 hónapos volt mikor elkapta, én akkor voltam a húgával 7 hetes terhes gondolhatod.

Na mindegy mire teljesen elmúlt nálunk eltelt szerintem 3 hét.1 hétig jöttek rajta a pöttyök és ki se látszott a lányom a pöttyök alól.most már két és fél éves és még mindig látszik a kis orra alatt két kis heg.

Mi csak mentolos hintő port kaptunk rá!

2010. okt. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia!Az én kisfiam nyáron a legnagyobb melegbe volt himlős (1 éves),nekünk kb.2 hét alatt múlt el.Nekünk nagyon sok pöttyünk volt,azt mondják minél több van rajta,annál jobb.Szegénynek még a szájába is volt,a haja közt,fütyijén,mindenhol.Nagyon rosszul viselte,főleg altatáskor.
2010. okt. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!