Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz-e a tej a babának?...

Rossz-e a tej a babának? Gondolok itt az igazi házi tejre és semmiképp nem a boltira. Január 22. -én született kisfiam 3 kg és 53 cm. -el.

Figyelt kérdés

Anytejes.2 héttel ezelött 8750 és 70 cm volt.

A nyáron evett cseresznyét,barackot banánt,most almát,szőlőt.

Krumpli féleségeket,leveseket,piskótát és én tejet is adok neki de nem boltit,hanem házit.Szereti és semmi baja tőle.

Én is azon nőttem fel.Nem sokat ,de a pürébe és a tejberizsbe amennyi kell azt nem spórolom.

Aktív gyerek nagyon, egésznapi foglalkozást igényel.

2 szer alszik déliálmot 3-3 órát.Éjjel pedig 8-10 órát mikor hogy.

5 hósan felült,6 hósan mászott,majd felállt,7 hósan komppal közlekedett,Most 8.5 hós korától tipegni kezdett.Bútorokban fogózkodva körbe járja a lakást.

Foga 1 vagy 2 bújt ki,de még kicsik.

Nem adok neki margarint,sem felvágottat,sem üdítőket.

Nem cumizik,hanem a pohárból iszik.


2010. okt. 19. 22:52
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
66%

Nem neki való, baja meg nem most lesz, hanem évek múlva.

Ha anyatejes, minek neki tehéntej (fajidegen fehérje)?

2010. okt. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
51%

En nem ertek vele egyet, viszont Te ezt mar eldontotted, hogy adod.

Amennyiben ugy gondolod, hogy ez igy jo es helyes akkor itt ugy sem fognak meggyozni az ellenkezojerol, de azt tudd, hogy a mai elvek szerint nem javallott 1 eves kor alatt.

2010. okt. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 hónapos kora óta adok bolti tejet a gyerekemnek. Most két éves. Hálistennek szereti, nem allergiás rá. Egyik nap volt a tv-ben (Babavilágban), hogy 3 éves korig ne adjunk tehéntejet a babának. Na köszi... Szóval én nem fogok visszaállni a tápszerre, főleg így egy év elteltével. De egy éves kor alatt ne adj neki még!!! Pedig látod, én is tej párti vagyok, de egy éves kor alatt ne. Főleg ne nehéz, zsíros, házitejet.
2010. okt. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
36%

1 éves korig nem szabad tehéntejet adni.

Anyatejes, minek mérgeznéd?

2010. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Nem,tudom h nem engedik,mert nem mondhatják ki h a boltban árult tej az nem egészséges,mert akkor jönnénk,h akkor miért engedik.

Első gyerekem születése után még engem is eltiltottak a tejtől,mert aztmondták Laktóz allergiám van,holott a bolti tejtől voltam rosszúl. Az igazi tejtől nem.

Mert a bolti tejből kivonnak szinte mindent és csak a sok laktóz van benne.

2010. okt. 19. 23:03
 6/36 anonim ***** válasza:

Szerintem se adj még, de ha adnál mégis figyelj arra, hogy a házi tej zsírosabb, mint a bolti, ezért hígítani kell.

Én egyébként 1 éves kora óta adok bolti tejet neki.


Azt tudjátok egyébként, hogy a természetben az ember az egyetlen, aki fogyassza egy másik emlős tejét? :) (Persze a szélsőséges eseteket eltekintve)

2010. okt. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
51%

Én éppen tegnap kérdeztem meg a védőnőt erről,de semmiképpen nem ajánlotta 1 év alatt.Azt mondta,h nagyobb gyereknél szóba jöhet,de csakis úgy,hogy kétszer van lefölözve,egyszer a nyers tejet,egyszer pedig a forraltat.Ez esetben egészségesebbnek tartja,mint a bolti tejet.

Amúgy én sem értem h miért tetted fel a kérdést.Megerősítést vársz,h jól teszed,amit teszel?Vagy bizonyítod,h igenis,semmi baja nem lesz a gyereknek ha 1 év alatt tehéntejet kap?Az ilyesmi sajnos nem rögtön derül ki..

2010. okt. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
68%

Mi a kérdés? :DDDDD


A tej nem jó a babának, de ha te adod, akkor add. :))

2010. okt. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
52%

1. el sem tudod képzelni, mennyi kosz, szennyeződés van a tejben.

2. honnan tudod, hogy beadatta-e a tehén tulajdonosa a kötelező oltásokat a tehénnek, ugyanis ezek az oltások drágák, viszont sok olyan fertőzés van, amit a baba is elkaphat

3. nem tudja feldolgozni, kevés vitamint/tápanyagot tud hasznosítani belőle, jobban jársz, ha több hüvelyest, zöldséget és egyéb vitaminforrásokat adsz a babádnak

4. tápszert is adhatsz neki tej helyett


biztosan le fogtok pontozni, de ezt le kellett, hogy írjam. Mindenkinek a maga döntése, de abból kiindulni, hogy a mi gyerekkorunkban mi volt és hogy volt nem szabad, mert nem biztos, hogy a babáink immunrendszere, szervezete ugyanúgy reagál dolgokra, mint a miénk.

A tejfogyasztásnak sem most lesz tünete, hanem felnőttkorában, akár tejérzékenységben, egyéb légúti asztmában, izületességben és egyéb más esetben lehet háttérok, pl. afta esetében is.

Szerintem érdemes várni, ha megtehetitek. Nem létkérdés a tejfogyasztás, nem fő táplálék és a calcium sem csak abból nyerhető

2010. okt. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
0%

A bolti tejjel mi is a bajod, hogy minden megszólalásodnál fikázod?

Össze vagytok veszve?

2010. okt. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!