Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tehéntej? 1.5 vagy 2.8 esetleg...

Tehéntej? 1.5 vagy 2.8 esetleg házi?

Figyelt kérdés

Melyikkel érdemes elkezdeni bevezetni???


Pár napja evett 11 hónapos lánykám a kuglófból,és elfelejtettem,hogy van benne tej. Nem lett kiütése. Ha allergiás lenne rá,az ilyen kis mennyiségtől is kijönne?


2011. okt. 18. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
ll hónaposan, még egyiket sem!
2011. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha allergiás lenne rá,akkor a 7 hónapos korban bevezethető natúr joghurttól is kiütéses lett volna.Nem kell ennyire beparázni! :)

Szerintem kezd az 1.5 tejjel.

2011. okt. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3,5%ost vagy házit adj neki. Minél zsírosabb annál jobb. Várd meg még 1éves lesz,bár nem hinném hogy baja lesz.
2011. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2.8-as vagy házi,1.5-öst ne adjál neki.Az én kislányom 1 éves volt mikor elkezdtük a bolti tejet,2.8-as magyar tejet adok neki felforralva.Sokan írják hogy nem kell felforralni,mert pasztőrözve van meg stb.De megmondom őszintén engem nem érdekel én felforralom neki,és az ismerőseim is mind forralják a tejet a babájuknak.
2011. okt. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3 hónapos korom óta iszom tejet, semmi bajom. Kövezzetek meg, de 10 hónapos kislányommal is kóstoltatom szépen lassan, teljesen oda van a tejtermékekért. Semmi baja a tejtől.

A védőnő 2,8-as tejet mondott, mert a másikban nincs elég zsír a vitaminok feloldásához.

2011. okt. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvos hogy házi tejet ne adjak 2 éves koráig a gyereknek mert először is nagyon zsíros másodszor pedig ki tudja hogy az a tehén be van-e oltva tbc ellen!
2011. okt. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is a 2.8 as mellett voksolok.

Nem akarom még elkezdeni, két három hetet még várok.

2011. okt. 18. 20:54
 8/8 Andrea78 válasza:

Gyerekeknek a 2.8 % vagy 3.5 %-os tejet javasolják fogyasztásra, mert ezekben a zsírban oldódó vitaminok nagyobb mennyiségben vannak jelen. Allergia szempontjából teljesen mindegy a zsírtartalma.

Három éves korig minden esetben fel kell forralni a tejet, akár zacskós akár dobozos.

2011. dec. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!