Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő után mennétek tovább?

Mennyi idő után mennétek tovább?

Figyelt kérdés

Hasmenése van a babámnak, 4 hónapos.


Fogzott is, így lassan másfél hete több a széklete, de öt napja 11 pelenkát kellett cserélni egy nap alatt és zöld volt a kakija, ami már szinte biztos valami más volt. Kiszáradva nincs (rengeteget ciciztetem és kap gyógyszert kiszáradás ellen), a közérzete jó. 100%-ban anyatejes.


A gyerekorvos azt mondta, hogyha jövő csütörtökig nem javul, akkor szóljunk, de az kb. 2 hét “hasmenést” jelent.


Ti mikor mennétek tovább, székletvizsgálatra?


nov. 16. 12:19
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsi lassan egy hete, miközben írtam újraszámoltam, csak nekem tűnt másfél hétnek :)
nov. 16. 12:20
 2/18 anonim ***** válasza:
37%

Biztos, hogy hasmenése van? Tudod mitől lehet zöld a széklete? "Rengeteget ciciztetem "- ettől. Ha túl van etetve attól is lehet zöld valamint attól is, hogy gyakran szopiztatod mikor nem is éhes, ezért csak a hígabb elötejet szívja ki, ami miatt szinten lehet zöld. Ha túleteted pedig nem csoda hogy 11 pelusa van tele.

Kisfiam szintén 4 hónapos, ha úgy jön ki a lépés hogy megyek valahova és gyakrabban adok neki enni, akkor neki is zöld. Mióta megszületett "hasmenése " van, teljesen folyós a széklete, de anyatejesnél teljesen normális.

Próbáld meg ritkábban etetni, ne túletetni és meglátod elmúlik a zöld széklete.

nov. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az a nagyon sok 1 nap volt? Azóta mennyi a napi átlag?


Mert mondjuk ha többször kér enni akár fogzás miatt is, napi 1-2 székletből simán lehet napi 3-4 úgy, hogy minden rendben, csak esetleg többet kerül cicire. De ha 5-nél több és annyira híg, hogy beszívja a pelenka, akkor az más, de néhány nap várakozáson kívül mást nem lehet tenni, esetleg hétfőn odatelefonálsz max.

nov. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Általában max napi kettő volt az elmúlt hónapban, aztán egy hét alatt ment fel 11-re.


#1 Lehet “ nem kér”, de ha nem etetem ennyit, akkor beeseik a kutacsa.

nov. 16. 14:24
 5/18 A kérdező kommentje:
Napi 6-8 lazán megvan.
nov. 16. 14:24
 6/18 A kérdező kommentje:
Azért nem tudom mennyi mert néha több/kevesebb + ezeket az irdatlanul nyom, hallom, hogy valami kifolyik és van egy mini cucc a pelusbant nem tudom hova tegyem.
nov. 16. 14:27
 7/18 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

Anyatejes babának az is normális ha minden pelusában van kaki és az is ha egy héten egyszer. Kisfiamnak is beissza a pelus olyan híg, de 4 hónapos korára megduplázta a születési súlyát és soha nem fájt a hasa, így nem hiszem, hogy ez problémát okozna.

nov. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7 Ha előtte is sokat kakilt volna, akkor nem lenne gond. De egy hét alatt lett a kétnaponta/napi egy/napi kettőből 6 meg 8 meg 11 egy nap. Ráadásul sárga helyett zöld és eleinte nem szoptattam többet, csak amikor napok óta ilyen sok kaki volt, akkor “növeltem az adagot”.



Most kap gyógyszert vízben feloldva és annyi cicizik (ilyen 2 óránként fél-egy órákat), mint az első hetekben és ha alszik egy hosszabbat (3 óra), még így is beesik a kutacsa.


A doktornő is mondta, hogy ez biztos nem fogzás, hanem vírus lesz. A kérdés, hogy meddig várjak, hogy rendeződjön.

nov. 16. 15:34
 9/18 anonim ***** válasza:
Miért nem adsz neki valami probiotikumot? Pl biogaya, az ujszülött kortól adható. És jó is.
nov. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9 Kap azt is. A kérdés nem erre vonatkozott.
nov. 17. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!