Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem el előkészíteni...

Hogyan kezdjem el előkészíteni a szobatisztaságot, bilizést, wc-t? Szóban gondoltam egyelőre. Most lesz 15 hónapos és kisfiú. Ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
35%

szóban?


a babáknak nem kell a beszéd nem kell lelkileg felkésziteni rá... főleg nem egy ilyen kicsit.


én nem tenném és nem most.

2010. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15 hónapos? kicsi még hagyd a jövö nyárra...
2010. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Vedd meg neki a Nagy kaki könyvet és nézegessétek együtt, ez szokott tetszeni a babáknak szoktatás előtt.
2010. okt. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

hát nálunk smemi különös nem volt. amikor bekakilt, mindig mondtam, hogy jaj, de büdi ez a gyerek, ki kell cserélni a pelust, egy idő után már rájött, mi újság van. azon kívül mindig jön velem be amikor vécézek(egyben van a fürdő meg a vécé), és látja, hogy mit csinálok. most ott tartunk, hogy már ráül a bilire meztelenül is (elmondtam neki párszor, hogy mire való, de nem volt "oktatás", csak úgy alkaloomadtán, először csak a babáját ültette rá meg a plüsseit), de még nem csinál bele semmit, ill. ha bekakált, akkor mutatja, hogy ki kell cserélni, mondja közben, hogy anya, aúúú és húzogatja a nadrágját. :))

gondolom, majd a jövő nyár felé lesz esedékes a szobatisztaság. most 22 hónapos lesz a kislányom.

2010. okt. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

tavaszra hagynám... szerintem akkor jobb és meg fog érni rá. 15 hónaposan még kicsi hozzá. (szerintem).

amugy ha mindenáron akarod ültesd bilire és mond hogy oda kell pisilni, kakilni.

2010. okt. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Még nincs bilink, egyelőre csak ha látom, hogy nyomja a kakit, akkor mindig mondom neki, hogy kaki, illetve ha cseréljük a pelust, akkor mondom neki, hogy kakis, de nem tudom vegyek -e már bilit, hogy játékból ismerkedjen vele, illetve kell -e ezen felül mást mutogatnom, mondanom neki a témáról. Persze, nem lelki előkészítésre gondoltam, hanem ismerkedésre a témával, hogy később ne legyen olyan idegen.
2010. okt. 20. 12:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Enyém is 15 hónapos, de már vagy 3 hete szól mielőtt kakil,ezért én megpróbálkozok vele, ha pont olyankor szól,mikor közelben van a bilink:)

Egyébként a Spock könyv is írja,hogy 15-18 hónapos korban érdemes már elkezdeni,persze jobb lenne nyáron, de ha szól, szerintem érdemes most elkezdenünk.

2010. okt. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!