Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hetesek vagyunk, szopizik de...

4hetesek vagyunk, szopizik de csak 80 es 100g kozott. Napkozbe nem nagyon alszik az etetesek kozott csak 1-1,5 orat. Szerintetek potoljam tapszerrel is?

Figyelt kérdés
Nem mindig sir de a cumi a szajaba kell legyen,ejjel is felkel,2,5-3 orankent,nem lakna jol.Mit csinaljak???
2010. okt. 20. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem a 80-100 g teljesen jó.

hányszor eszik?

2010. okt. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 4 hetesen tökéletes a 80-100 g. Igaz, hogy mi tápisok vagyunk, de a fiamnak 4 hetesen 90 ml vízből 3 kanál tápival csináltam kaját ami 105 g-nak felel meg. Nem mindig ette meg az egészet. Ja és 3-4 óránként evett. Az, hogy éjjel felkel még, nem baj. Van akinek 3 hónaposan is felkel még éjszaka. Mi 8 hetes kora óta alusszuk át az éjszakát, mert egyszer kétszer én keltettem éjjel és a védőnő mondta, ha nem kel magától, hagyjam. Az hogy 1-1,5 órát alszik két etetés között szintén nem baj szerintem. Ha nem lenne neki elég a tejci, akkor úgyis sírna, hogy éhes.
2010. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Igény szerint szoptatni. Ennyi. Nekem a lánykám egy éves koráig két fél órát aludt egész nap, és éjjel is felkelt szopni, igaz fél évesen 12 kg volt. Amíg ilyen kicsik nem csak evés nekik a cici, hanem az minden vigasztalások forrása. Lehet enne is többet, ha többször mellre raknád. Persze ha gyorsan le akarod tudni a szoptatást, és nem akarsz vele kínlódni pótold táppal, de akkor nem biztos, hogy fél évig is fogod tudni szoptatni.
2010. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Van mikor 2 roankent van mikor 2,5 es van mikor 3 orankent.Akkor jo ez igy eleg ennyi neki?
2010. okt. 20. 15:47
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem szabadulni akarok a szoptatastol,mert ez a masodik gyerek az elso nem szopizott es most orulok hogy legalabb most tud szopizni.
2010. okt. 20. 15:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez még több is, mint amennyi tejet a fiam üvegből megivott 4 hetesen. Sokkal több. Ha emelé még tápszerezed is, akkor rövid úton leszoktatod a szopiról. Ugye nem ezt akarod? Javaslom, tedd el a mérleget. A babád gyönyörűen eszik, aggodalomra semmi okod. Perszem hogy felkel éjjel is, hisz még csecsemő, az anyatejet meg nagyon könnyen és gyorssn megemészti a szervezet. A kis gyomra alig egy óra alatt kiürül.
2010. okt. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A lányom 4 heten 30-40ml evett, ráadásul néha 4-5 órát is aludt egy huzamban, cicizés közben is sokszor elaludt 10-20 ml után. Elkezdtem lefejni és a szájába nyomtam az üveget szopizások után, így jött ki a 30-40, később 50-70. Leszokott a szopásról, most csak álmában szopizik, és ugyanúgy gyakran bealszik. Pár nap múlva fél éves, de még mindig alig eszik 70-80, néha 100ml, napi 4-5 ször. Mondanom se kell, hogy az anyatej egyre kevesebb, csak éjjel, és reggel szopik 20-30-at.

A doki azt mondja: JÓL HASZNOSÍT.

3500-grammal született és már közel 8 kiló, 70cm. Nem pufók, de szép kiegyensúlyozott baba.

Szellemileg és mozgásilag is nagyon jól fejlett. Mindig mosolyog, csak akkor nyafog, ha álmos. Felhúzza magát, ercekig ül egyedül, szótagokat mond...

HA FEJLŐDIK, NE AGGÓDJ!

2010. okt. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az enyémnek is kellett a cumi az első hetekben, aztán egyszercsak (kb.3 hónaposan) kinyomta a kis nyelvével és többet nem kellett neki:)
2010. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!