Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam hallásvizsgálata...

Kisfiam hallásvizsgálata (5hetes) értékelhetetlen eredményt mutatott. Doktornő azt mondta fülzsír van a fülében, egy hónap múlva menjünk vissza. Aggódom! Elvileg a magasabb hangokra reagál viszont a többire nem. Tapasztalata van ilyennel valakinek?

Figyelt kérdés
Reménykedhetek abban, hogy a végén minden rendben lesz? Vagy készüljek fel a rosszabbra is? Itthon úgy vesszük észre, hogy reagál. Elkeseredtünk. Nagyon nem gondoltuk hogy ilyen eredményt kapunk. 😔

nov. 22. 18:40
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Ne legyél lehangolva.

Nem azt mondták,hogy rossz az eredmény,hanem azt,hogy nem tudták megvizsgálni rendesen...

nov. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Nagyon gyakori, hogy az ilyen pici babáknál nem sikerül, mert magzatmázas "trutyi" maradt a fülükben. Az magától szépen kitisztul, de addig nem lehet rendesen vizsgálni. Egy hónap múlva valószínűleg már sikerül. De ha nem, az sem tragédia, ha korán észreveszik a hallás problémát az esetek hatalmas részében kezelhető gond.
nov. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 babyboom567 ***** válasza:
100%

Én csak egy kis biztatással jöttem.Kisfiam olyan oviba jár ahol vannak hallássérült,és teljesen siket gyerekek is.Tudom, hogy elkeserítő belegondolni, de hidd el, rengeteg lehetőség lenne előtte akkor is, ha rossz a hallása.

Most van egy kiscsoportos gyerek, mindkét szülője hallássérült, és 2 gyerekük van,ők is idejártak oviba és suliba is.Teljes életet élnek, dolgoznak, gyereket nevelnek.Az apuka hallókészülékes,autót is vezet.

És a technika meg az orvostudomány folyamatosan fejlődik.

Kitartás!

nov. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, rendben lesz, csak még valószínű magzatmáz van a fülében.
nov. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Barátnőm babájánál így kezdődött.

Most 5 hónapos és hallókészüléket kapott.

Még mindig nem tudják, hogy tényleg baj van-e, de megelőzésképpen kapott hallókészüléket, hogy a beszédtanulás folyamata ne akadjon meg.

De nyugi, ha van is valami enyhe gond, legyen ez a legkisebb probléma. Mire a mai babák felnőttek lesznek, már lesznek erre operációk és/vagy beültetett készülékek.

nov. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az le írnád nekem hogy a hangokra reagál/reagált e a kisbaba? Össze rezzent ajtócsapásra vagy valami hangosabb zajra? Figyelt apróbb csörgésekre? Ne haragudj, hogy így le támadlak kérdésekkel, meg mindanyótoknak köszönöm a válaszokat. Sajnálom hogy így meg vagyok ijedve. Tudom, hogy attól még normális életet tud élni. De totál kész vagyok, se aludni se enni nem birok. Már már beleőrülök. Tudom nem szabadna így viselnem, de nagyon padlóra küldött.
nov. 23. 21:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok. Próbálj megnyugodni! Nem egy, nem két ilyet láttam/hallottam (csecsemő és gyermekápoló vagyok), hogy a pici babánál értékelhetetlen lett a hallásvizsgálat. Az esetek hatalmas részében csak annyi volt, amit írtam. Tele volt a füle a magzatmázas, zsíros trutyival, ami akadályozza a vizsgálatot. A kontrollon már minden rendben volt velük. Akinél nem, azok átlettek irányítva a fül-orr-gégére, akinek kellett elkezdték a kezeléseket.
nov. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek mégegyszer! Neked is 7 és egyben 2es! 🙏🏼 rendes tőled NAGYON, hogy próbálsz nyugtatni és logikusan látni. 🫶🏻
nov. 25. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!