Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy első és egyetlen gyerek...

Egy első és egyetlen gyerek élete első 5 évéből mely év a legnehezebb a szülők számára? Melyik a legkönnyebb?

Figyelt kérdés
nov. 22. 19:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Az a csodálatos a gyerekvállalásban, hogy nincs két egyforma gyerek és szülő sem, aki egyformán élné meg.

Van akinek a babakor a legnehezebb, másnak a dackorszak, van akinek mindegyik nehéz és nem tudna különbséget tenni.

nov. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden korban más a nehézség. Az újszülöttet leteszed valahová és ott marad. Később alig várod, hogy megszólaljon, aztán mikor megszólal nem hagyja abba. :) Amikor elindul, akkor az a nehéz, hogy mindent el kell pakolni előle, meg szaladni kell utána, nehogy kárt tegyen magában. A pelenkázások, az etetések, stb. Egyik sem nehezebb vagy megerőltetőbb mint a másik, csak mindig más. Apukaként például nekem a legelején nem annyira nehéz mint a feleségemnek, aki esténként két óránként szoptat pl.
nov. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem lányommal az első három hónap volt a legrosszabb
nov. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek màs. Nekünk 2 èves kor alatt volt a legkönnyebb, àlomkorszak volt. 3-4 èves kora közt ezerszeresen visszakaptuk, amiből kimaradunk, a legrosszabb ellensègemnek sem kívànok olyan szintű dackorszakot.
nov. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első 15 hónap borzalmas volt. Csak sírt és sírt és üvöltött. Sírt a babakocsiban, sírt az autóban, sírt, ha le volt rakva. Csakis kézben cipelve nem sírt. Semmit nem tudtam mellette csinálni, de még kimozdulni se lehetett vele, sétálni is alig. Amint le lett rakva és felkeltem mellőle, üvöltött. Teszteltem, nem csak pár percig, hanem addig, amíg tettem a dolgot. Autóban képes volt végigüvölteni egy 3 és fél órás utat. Más babák alszanak az autóban, ő üvöltött. Egy percre se tudta lekötni magát semmivel, semmi nem érdekelte. Miután megtanult járni, már nem üvöltött. Programozni mondjuk akkor sem lehetett vele, mert akkor meg csak ment és ment, amerre a szeme ellátott. Fáradhatatlan volt az első pillanattól kezdve, bármeddig elsétált, egy percre nem ült le. Most 3,5 éves, már könnyű vele. Néha hisztis, néha felesel, ellenkezik, de nem annyira durván, amit ne lehetne kezelni.
nov. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az első 1,5 évet nincs az a pénz amiért újra végigcsinálnám…
nov. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
94%
Nekem 3 gyerekem van, 7,5 és 3 évesek. Nálam határozottan az első 2-3 év volt a legnehezebb. A babázós időszak nekem egyszerűen nem fekszik. Amikor már kicsit önállóbbak, lehet velük beszélgetni, együtt játszani, társasozni, programokat csinálni, az sokkal jobban megy.
nov. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más, mint itt is látszik. Én például majd belepusztulok, hogy nem lesz több babám. Nekem azok a legszebb időszakok életemben, mikor csecsemők voltak. De az első 5 évben mindet szerettem.
nov. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon változó, ha " jó" a baba, mint az én lányom, akkor az eleje könnyű. Evett, aludt, sok szabadidőm volt, akkor lett nehezebb amikor elkezdett mászni, aztán járni. Én meg futhattam utána, talán ez a legnehezebb 1-2 éves kor, sok butaságot csinál, nem tud magára vigyázni.
nov. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az első 6-8 hónap volt az az időszak, amit mégegyszer nem vagyok hajlandó végigcsinálni. De tényleg egyéni, kinek mit dob a gép.
nov. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!