Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet a legkönnyebben...

Hogyan lehet a legkönnyebben megértetni, a szülővel, hogy a "gyerek" nem boldog a választott szakmában, anélkül, hogy évekig a fejéhez vágják?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom anyum imád beleszólni abba,hogy mit tanuljak, melyik iskolába menjek,még akkor is,ha éppen az az iskola nem nekem való(mondjuk matekos,amikor világ életemben nehezen tanultam a matekot).Most már OKJ-ra járok,viszont rá jöttem,hogy abban a szakmában amit tanulok,nem lehetek boldog, viszont előre tudom,hogy ha azt mondom,hogy elakarok menni mások iskolába mekkora vita lesz belőle,a tanulást viszont nem hagyhatom abba,mert máskülönben nem járnának a támogatások és amúgy sem állunk jól anyagilag.

2014. jan. 14. 17:25
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Gondolom azert nem tetszik neki, mert nem ez az elso eset, hogy belevágsz valamiben, aztán abbahagyod es másba kezdesz....
2014. jan. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De,ez az első eset.

Csak költözés miatt váltottam iskolát,viszont szerintem ez nem ez a kategória,kijártam azt az iskolát amit nagyon nem akartam,a helyett amit szerettem volna,most viszont hoztam egy döntést,és úgy érzem,hogy nem lennék boldog.Szerintem mindenkivel történt már ilyen,anyum is folyamatosan tanfolyamokra jár,mert nem találja azt amiben boldog lenne.Nekem még ingyenes az oktatás,viszont így is húzza rá a száját.

2014. jan. 14. 17:36
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló:


És ha nem az első eset akkor mivan?

Van aki soha életében nem találja meg mi teszi boldoggá mert teljesen rossz helyen keresgél.


Inkább a szülő dolga lenne elősegíteni hogy a gyerek kipróbálja magát több területen még mielőtt ilyen döntést kell hoznia, hogy erre akar elhelyezkedni. Nem értem miért féltjük úgy a 18 éven aluli gyerekeket a munkától.

2014. jan. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már elmúltam 18,abban viszont igazad van,hogy sok szülő félti hagyni,hogy döntést hozzon a gyerek,hogy kipróbálja magát,nálam konkrétan abból is probléma volt amikor nyáron elmentem dolgozni,viszont ettől még mindig nem lettem okosabb,hogy hogyan is lehetne megértetni itthon a dolgot.
2014. jan. 14. 18:03
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

ugyanebben a helyzetben vagyok

nem tudok mit csinálni, elvégzem ezt a szakmát amit utálok, dolgozni is fogok benne

de közben arra gyűjtöktitokban, hogy elvégezhessem azt amit szeretnék és azt is titokban teszem.

és ha sikerül, utána megpattanok és nem lát többé

2014. jan. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem keress egy olyan szakot amit szívesen csinálnál és járj utána utána a dolgoknak majd állítsd őket kész tények elé.

Ha már egy mappányi adattal állsz elé amiben kivan fejtve, hogy miért is jobb amit te akarsz akkor nem hiszem, hogy túl sok kifogása lenne.

(az én helyzetem is csöppet hasonlít, igaz a színhelye egyetem és szerencsére már megvan a B tervem amit elég lelkesen fogadtak)

2014. jan. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vannak a modulok, és hogyha egy modult megcsinálsz, arra is kapsz ilyen rendes kék bizonyítványt, de csak részbizonyítványnak fog számítani, de a modulhoz kapcsolódó szakmát megkapod.
2014. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nagyon sajnálom,az én fiam most 14 éves ,most választottunk középiskolát,Ő először nagyon szakács akart lenni,Én nem támogattam,mondtam neki elviszlek egy étterembe egy napot legyél ott,nézd meg mit csinál egy szakács.Nap végén Ő nem akar szakács lenni. Nyitott napokkor több középiskolába is elvittem,Ő választhatott,és szakot is ,azt választotta aminek szerettük volna mi is a férjemmel,remélem Ő szeretni fogja.
2014. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik,hogy ti jól csináltátok:)

Sajnos nálunk az az egyetlen lehetőség,hogy vagy végig csinálom,vagy ott hagyom,máskülönben semmilyen papírt sem kapok.

Kerestem másik iskolát,másik szakot,nem sok eredménye lett,annyit értem el,hogy anyám is elém állt egy ötlettel,most az lett az új mániája,hogy végezzem el azt a sulit amit ő csinált...

2014. jan. 18. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!