Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hetes kisbaba (kisfiú)...

8 hetes kisbaba (kisfiú) mennyire normális amiket csinál? Nem kéne több mindent tudnia? Részletezem.

Figyelt kérdés

-Nem mindig figyel ha beszélnek hozzá

-Szintén nem mindig rezzen meg nagyobb zajtól.

-Halkan sír sokszor, bár én hallottam ordítani is.

-Sűrűn elreked.

-A nap 70%-ban alszik, de amit ébren van, csak nézelődik.

-Játszószőnyeg, csörgők, nem igazán hozzák tűzbe.

- Ééés a lényeg nem gügyög, vagy gőgicsél, nem tudom baba korban melyiket szokták. Nagyokat mosolyog (azt is ritkán) de hang nélkül. Amit pedig ki ad hangot ahhoz nem nyissa ki a kis száját. Sajnos nem tudom leírni pont milyen mert nem mindig vagyok ott nyilván. Elmesélés szerint ezek inkább orrhangok.


Barátnőm 7,5hete szült, mindjárt 8. Nagyon jó anyának látom, viszont nagyon aggódós! Már az interneten nem mer olvasni semmit, mert állítása szerint aztán látja a tüneteket a babócán. Nincs sok kismama vagy anyuka az ismerősei közül. Nem tud kihez fordulni, mert akihez bír az már “nem emlékszik”. Egy olyan van aki emlékszik mindenre, de ő mindig már bocsi, beszarassa. Szóval felteszem a kérdést, hátha tudok segíteni.



nov. 25. 09:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Jajj és azt el felejtettem írni, nem tudom mennyire fontos. Orvos nem mondott rá semmit, mert kérdést nem tett fel neki, de amikor egy hónapos korba nézték elvileg minden rendben volt. Bocsi ez ki maradt.
nov. 25. 09:57
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy normális 8 hetes gyerek viselkedése!
nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Huh, a baratnődet sürgősen vigyétek pszichológushoz...
nov. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
8 hetes,ekkor csak eszik, alszik,kakál.3 hónapos kortól kezd aktívabb lenni,addig csak van.
nov. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsétlen gyerek. Jó, hogy azt nem várja, 8 hetesen a Tudományos Akadémia doktora legyen.

A leírás alapján pont úgy viselkedik, mint egy 8 hetes gyerek. Majd az orvos megnyugtatja, ilyenkor még gyakran látja. Őt kérdezze, ne laikusokat.

nov. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes, könyörgöm, tényleg mit vár?
nov. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A leírtakon kívül mégis mit kellene még tudnia annak a gyereknek? 8 hetes, könyörgöm.

A barátnőd meg nyugodtan forduljon a védőnőhöz, gyermekorvoshoz a kérdéseivel, mert ők szakemberek, a szomszéd Pirike és a netes fórumok meg nem azok.

nov. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor megpróbálom megnyugtatni. Amúgy azt is elfelejtettem írni, hogy szülés utáni depressziót állapított meg nála a pszichológusa. Mert ezen kívül más gondjai is vannak mióta megszült. Durva dolog ez kívülről is. De tényleg köszi, valahogy szépen elmagyarázom neki, hogy ez így rendben van! 🙂
nov. 25. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!